Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

emma 2011

Închis
emma13
membru Club
Zodie: Rac

Re: emma 2011

Mesaj de emma13 » 26 Noi 2010, 21:01

camycamycamy scrie:
emma13 scrie:Imagine
Pe scurt, suntem în plin război, adică trecem printr-o perioadă cu uşi trântite şi refuzăm fie şi să ne sunăm dar să ne vedem, culmea eu panicarda familiei nu mă simt stresată de situaţie. Aşa că am întrebat cum o să ieşim şi din asta şi a rezultat etalarea de mai sus de care m-am îndrăgostit instant.
Pe larg am dormit vreo 8 ore în ultimele 52 că am avut mult de lucru, nu vreau interpretări da' poate careva să-mi confirme că am avut dreptate să mă îndrăgostesc de etalare?
Se oferă plată: adică zilele astea vă povestesc despre Oracolul Kuan Yin achiziţionat de moi şi vă spun şi ce concluzie mi-a confirmat cartea asta despre influenţarea etalărilor. :flirt:
PS aştept în continuare provincia
:hahaha: ,da,frumoasa etalare ,adevarat :) TE mariti din dragoste mare,totul are radacini adanci sau va cunoasteti de mult si repede de tot apare si un bebe??

Acum...provincia isi asteapta plata :P
Ma duc sa postez plata
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

shany
membru

Mesaj de shany » 26 Noi 2010, 21:41

Emma, acum am vazut etalarea ta......frumoasa :good: taierea pe sicriu si scrisoare, mai poate insemna un soc de la o veste....bineinteles buna :yahoo: :yahoo: :yahoo: Testul de sarcina iese pozitiv :hagirl: :hagirl: :yahoo: :yahoo:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 27 Noi 2010, 13:50

Imagine
SErios al asta se pricepe careva? Că io am nişte idei despre etalare dar mi-e teamă să le zic :beg:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 27 Noi 2010, 17:39

decembrie 2010
Imagine

mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de mica81 » 27 Noi 2010, 18:02

cred ca te vei despartii de unul si vei suferii dar nu f tare, ptr ca va aparea altul ( acest altul poate fi cineva pe care-l cunosti, din trecutul tau... ) care-ti va readuce zambetul pe buze si cu care ptr inceput vei lega o relatie amicala, de simpla prietenie, existand insa sanse ca sentimentele sa creasca in intensitate si sa aveti o frumoasa relatie...

*nu e neaparat nevoie sa se intample in luna dec toate astea; eu am vazut clar ca timpul la care gandesti ptr o etalare nu se adevereste, cel putin la mine*
:bye:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 27 Noi 2010, 19:28

L-am cumpărat, în sfârşit, nu e piatnik cum voiam dar e drăguţ şi ăsta. Două zile m-am uitat la pachet, le-am amestecat şi nu am avut curaj să aleg dar până la urmă am făcut-o
Prima mea etalare cu cărţi reale de Lenormand
Imagine
Damn mă simt de parcă aş fi mers pe lună :hagirl:

shany
membru

Mesaj de shany » 27 Noi 2010, 19:49

Carttile se deschid cu cartea crucii care arata boala, alaturi de urs ne spune ca este vorba de o femeie invarsta. Dupa cruce in jos este sicriu, care ne spune ca starea de sanatate se agraveaza, combinatia ne mai spune ca este in potriva vointei tale, iar tu nu poti sa faci nimic. Veste rea este ca dupa sicriu urmeaza nori, care ne arata ca starea bolii va fi foarte grava. Daca luam crucea ca timp ea ne arata ca se va intampla pana la sfarsitul anului, pentru ca crucea este ultima carte din calendarul Lenormand, dar nu numai ea reprezinta ca timp 15 zile sau 6 luni, deci in cazul nostru pana la sfarsitul anului. Avand si soarecele, o pierdere.
Nu imi place de loc aceasta combinatie.
Soarecele in combinatie cu sicriul ne arata o problema de sanatate legata de stomac sau digestie. Soare cu urs in combinatie ne arata ca este vorba de bunici, in cazul tau bunica ta. Soarecele in combinatie cu inima, este respingere in dragoste sau suferinta, in cazul tau o suferinta mare, legata de aceasta situatie pe care am descriso mai sus. In combinatie cu inelul, in aceasta situatie, va intarii legatura ta.
Inima in combinatie cu ursul, inseamna generozitate, ea mai arata si o foarte stransa relatie cu un prieten care este in dragoste. Inima in combinatie cu sorecele ne arata o pierdere lenta a cuiva, singurătate, dezamăgire în dragoste, si neimplinire (pana la acest moment). In combinatie cu inelul, o dragoste care o ai tu, mai inseamna si casatorie, dar trebuie sa stim ca inelul este perioada de 1 luna pana la un 1an, iar aceasta combinatie este pe viitor, nu poate fi peste o luna, sigur aceasta va fi peste un an.
Sicriu in combinatie cu calaret te anunta un diagnostic exact, sau mai poate fi vorba si de probleme musculo-scheletice, fiind langa urs, este vorba de aceeasi persoana in varsta (nu are legatura cu tine, ma refer la sanatate), legatura cu tine are, si inca una foarte mare, pentru ca sicriu cu nori arata afectiunea pentru un batran, si se incadreaza in dragoste. Ne mai arata de asemeni si slabiciuni ale inimi.
Combinatia urs cu calaret ne arata ca consultantul (adica tu) poate fi decan, avocat sau contabil. O intanlire cu o persoana tanara, sau doi barbati, unul mai mic, sportiv, care are deja o anumita putere, si unul robust si tanar, cu care vei discuta despre o anumita stabilizare. O sa ai o veste si de la un superior. Urs cu nori se refera la o persoana in varsta cu autoritate, o posibila pierdere a acestei persoane. Mai arata si temerile tale, suisuri si coborasuri intr-o poveste sentimentala. Cu soareci o mare pierdere pentru tine, ai grija sa nu pierzi prea mult in greutate. Urs cu inima, stabiliate in materie de dragoste, iubire posesiva. Cu inelul, o relatie stabila si burabila, de asemeni si un contract profitabil cu un barbat casatorit. Cu cainele un prieten de nadejde cu care esti prietena de multi ani.
Caine in combinatie cu calaret, este intentia ta de a vizita un prieten/a, dar nu singura in compania la inca o persoana (o intanlirea), in combinatie cu ursul, este un prieten sincer si generos, poate prea generos. In combinatie cu inelul, un contract pe termen lung, profitabil cu un barbat.

:hagirl: :hagirl: :hagirl:

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 28 Noi 2010, 13:25

emma13 scrie:decembrie 2010
Imagine
Inainte de orice te avertizez ca esti un mic "cobai" de data aceasta....incerc sa ma adaptez acestor etalari ptr o luna (stiind ca cele de 9 si 12 arata pana la 6 luni, incerc sa imi dezvolt un mod de a interpreta cartile pentru termen scurt ... pana acum am avut feedback doar ptr proprile mele etalari si nu am mai incercat si pentru altcineva...asa ca as aprecia daca mi-ai da feedback la sfarsitul lunii.... ;) ..)

sa incerc si...sa vedem ce iese...

vei trece printr-o situatie neplacuta in luna decembrie si va avea legatura cu relatia ta..avand in vedere ca tu vezi aceasta situatie ca pe o pierdere, o durere, eu zic ca veti avea o cearta urata care tie iti va da senzatia ca relatia e gata...nu va dura mult insa pana cand vei primi vizita sau un mesaj de la iubitul tau....isi va exprima necazul, supararea ptr ceea ce se intampla, dar, in acelasi timp din mesajele lui tu vei intelege si ca manifestarile lui, desi retinute, nu sunt lipsite de dragoste.

Cearta asa nu iti va provoca durere doar tie ci si lui.....

Tensiunile intre voi se vor incheia o data cu vizita sau mesajul lui, iar relatia se va intari in sensul ca vei simti ca il poti avea aproape nu doar ca iubit ci si ca prieten....

Cred ca partenerul tau va avea si o suparare financiara luna care vine si asta te va afecta si pe tine intr-un mod negativ....

Oricum relatia ta va fi in centrul atentiei in decembrie si iti va provoca foarte multa neliniste...lucrurile insa se vor stabiliza intr-un final intrucat el va face compromisurile pe care tu le astepti din partea lui

cam atat pot spune ptr luna viitoare.... :giverose:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 28 Noi 2010, 13:27

morethenme scrie:
emma13 scrie:decembrie 2010
Imagine
Inainte de orice te avertizez ca esti un mic "cobai" de data aceasta....incerc sa ma adaptez acestor etalari ptr o luna (stiind ca cele de 9 si 12 arata pana la 6 luni, incerc sa imi dezvolt un mod de a interpreta cartile pentru termen scurt ... pana acum am avut feedback doar ptr proprile mele etalari si nu am mai incercat si pentru altcineva...asa ca as aprecia daca mi-ai da feedback la sfarsitul lunii.... ;) ..)

sa incerc si...sa vedem ce iese...

vei trece printr-o situatie neplacuta in luna decembrie si va avea legatura cu relatia ta..avand in vedere ca tu vezi aceasta situatie ca pe o pierdere, o durere, eu zic ca veti avea o cearta urata care tie iti va da senzatia ca relatia e gata...nu va dura mult insa pana cand vei primi vizita sau un mesaj de la iubitul tau....isi va exprima necazul, supararea ptr ceea ce se intampla, dar, in acelasi timp din mesajele lui tu vei intelege si ca manifestarile lui, desi retinute, nu sunt lipsite de dragoste.

Cearta asa nu iti va provoca durere doar tie ci si lui.....

Tensiunile intre voi se vor incheia o data cu vizita sau mesajul lui, iar relatia se va intari in sensul ca vei simti ca il poti avea aproape nu doar ca iubit ci si ca prieten....

Cred ca partenerul tau va avea si o suparare financiara luna care vine si asta te va afecta si pe tine intr-un mod negativ....

Oricum relatia ta va fi in centrul atentiei in decembrie si iti va provoca foarte multa neliniste...lucrurile insa se vor stabiliza intr-un final intrucat el va face compromisurile pe care tu le astepti din partea lui

cam atat pot spune ptr luna viitoare.... :giverose:
Îmi place să fiu cobai şi o să pun un semn ceva pe etalarea asta ca să dau feedback al timpul potrivit :flirt:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 29 Noi 2010, 00:16

shany scrie:Carttile se deschid cu cartea crucii care arata boala, alaturi de urs ne spune ca este vorba de o femeie invarsta. Dupa cruce in jos este sicriu, care ne spune ca starea de sanatate se agraveaza, combinatia ne mai spune ca este in potriva vointei tale, iar tu nu poti sa faci nimic. Veste rea este ca dupa sicriu urmeaza nori, care ne arata ca starea bolii va fi foarte grava. Daca luam crucea ca timp ea ne arata ca se va intampla pana la sfarsitul anului, pentru ca crucea este ultima carte din calendarul Lenormand, dar nu numai ea reprezinta ca timp 15 zile sau 6 luni, deci in cazul nostru pana la sfarsitul anului. Avand si soarecele, o pierdere.
Nu imi place de loc aceasta combinatie.
Soarecele in combinatie cu sicriul ne arata o problema de sanatate legata de stomac Eu sunt aici a început şi nu se mai termină durerea astasau digestie. Soare cu urs in combinatie ne arata ca este vorba de bunici, in cazul tau bunica ta. Soarecele in combinatie cu inima, este respingere in dragoste sau suferinta, in cazul tau o suferinta mare, legata de aceasta situatie pe care am descriso mai sus. In combinatie cu inelul, in aceasta situatie, va intarii legatura ta.
Inima in combinatie cu ursul, inseamna generozitate, ea mai arata si o foarte stransa relatie cu un prieten care este in dragoste. Inima in combinatie cu sorecele ne arata o pierdere lenta a cuiva, singurătate, dezamăgire în dragoste, si neimplinire (pana la acest moment). In combinatie cu inelul, o dragoste care o ai tu, mai inseamna si casatorie, dar trebuie sa stim ca inelul este perioada de 1 luna pana la un 1an, iar aceasta combinatie este pe viitor, nu poate fi peste o luna, sigur aceasta va fi peste un an.
Sicriu in combinatie cu calaret te anunta un diagnostic exact, sau mai poate fi vorba si de probleme musculo-scheletice, fiind langa urs, este vorba de aceeasi persoana in varsta (nu are legatura cu tine, ma refer la sanatate), legatura cu tine are, si inca una foarte mare, pentru ca sicriu cu nori arata afectiunea pentru un batran, si se incadreaza in dragoste. Ne mai arata de asemeni si slabiciuni ale inimi.
Combinatia urs cu calaret ne arata ca consultantul (adica tu) poate fi decan, avocat sau contabil. O intanlire cu o persoana tanara, sau doi barbati, unul mai mic, sportiv, care are deja o anumita putere, si unul robust si tanar, cu care vei discuta despre o anumita stabilizare. O sa ai o veste si de la un superior. Urs cu nori se refera la o persoana in varsta cu autoritate, o posibila pierdere a acestei persoane. Mai arata si temerile tale, suisuri si coborasuri intr-o poveste sentimentala. Cu soareci o mare pierdere pentru tine, ai grija sa nu pierzi prea mult in greutate. Urs cu inima, stabiliate in materie de dragoste, iubire posesiva. Cu inelul, o relatie stabila si burabila, de asemeni si un contract profitabil cu un barbat casatorit. Cu cainele un prieten de nadejde cu care esti prietena de multi ani.
Caine in combinatie cu calaret, este intentia ta de a vizita un prieten/a, dar nu singura in compania la inca o persoana (o intanlirea), in combinatie cu ursul, este un prieten sincer si generos, poate prea generos. In combinatie cu inelul, un contract pe termen lung, profitabil cu un barbat.

:hagirl: :hagirl: :hagirl:

Închis