Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

emma 2011

Închis
emma13
membru Club
Zodie: Rac

Re: emma 2011

Mesaj de emma13 » 24 Noi 2010, 21:29

mica81 scrie:
emma13 scrie:Imagine
Aşe deci am văzut etalarea asta şi am zis musai s-o încerc .
Evident a avut semnificator inelul, la fel de evident singurul lucru în temă cu semnificatorul e tăierea adică o femeie îndrăgostită sau cel puţin emotivă
Evident nu pricep nimic din interpretare dar asta nu înseamnă că nu interpretez de zor.
Prima combinaţie care nu am idei dacă e trecutul, prezentul viitorul sau ce gândesc
copil vapor carte turn
O femeie tânără ( eh aş mai vrea eu) face o călătorie scurtă de afaceri legată de domeniul juridic . Aş zice că ăsta e viitorul imediat de vreme ce asta e ziua mea de mâine.
Rândul doi bărbat copac munte femeie ( mie aşa mi sa părut logic poziția 10 înainte de 6)
Un bărbat religios sau credincios dar nu în sensul de fidel care e bolnav sau poate preocupat din cauza blocajelor pe care le are cu o femeie stresată ce se blochează singură.
Rândul trei stele câine cruce sicriu
Un prieten spiritual, un suflet pereche, care îţi e confident şi care s-a născut să-ţi fie prieten vede sau sinte cum ceva moare ( nu un om ci un sentiment sau o relaţie, e un sfârşit nu o moarte fizică) asta îl mâhneşte, îi produce o durere emoţională şi învaţă o lecţie de viaţă.
REzultatul final 16 Soarele adică succes în orice domeniu
rezultat pe larg bici barză trifoi soare
discuţii care provoacă schimbări, rapide imediate, schimbările sunt bune aduc fericire, succes, sunt norocoase şi în tuma lor obţii un succes mare şi "peste noapte" . îţi vezi dorinţa împlinită instant.
Nu pricep unde e relaţia în etalarea asta dar una peste alta mi se par cărţi bune
Aştept provincia cu idei, critici şi completări :flirt:

etalarea asta se foloseste ptr o intrebare precisa, combinatiile sunt facute in colturi, ex: copilul+vaporul;turnul+cartea, barbat+copac;femeie+munte; apoi mijlocul etalarii: stelele+caine;cruce+sicriu, raspusul final fiind dat de : trifoi+soare.
combinatiile sunt menite sa-ti dea o idee de cum vor decurge lucrurile, insa asta nu schimba sub nici o forma raspunsul final....

ai la aproape toate etalarile in topicul: Moduri de etalare Leno, explicatii.... cum se interpreteaza fiecare etalare si cam ptr ce foloseste ea.

succes :bye:
hm şi cu interpretarea asta răspunsul e bun şi cumva mi se potriveşte, am văzut ambele variante de interpretare pe forum, dar prima mi-a plăcut mai mult pentru că explicaţiile rezultate par mai complete
Cu numai două cărţi mă lămureşte asupra participanţilor şi asupra rezultatului dar se pierde desfăşurarea care duce la răspuns :flirt:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 25 Noi 2010, 19:14

Imagine
Pe scurt, suntem în plin război, adică trecem printr-o perioadă cu uşi trântite şi refuzăm fie şi să ne sunăm dar să ne vedem, culmea eu panicarda familiei nu mă simt stresată de situaţie. Aşa că am întrebat cum o să ieşim şi din asta şi a rezultat etalarea de mai sus de care m-am îndrăgostit instant.
Pe larg am dormit vreo 8 ore în ultimele 52 că am avut mult de lucru, nu vreau interpretări da' poate careva să-mi confirme că am avut dreptate să mă îndrăgostesc de etalare?
Se oferă plată: adică zilele astea vă povestesc despre Oracolul Kuan Yin achiziţionat de moi şi vă spun şi ce concluzie mi-a confirmat cartea asta despre influenţarea etalărilor. :flirt:
PS aştept în continuare provincia

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 25 Noi 2010, 20:02

emma13 scrie:
mica81 scrie:
Aşe deci am văzut etalarea asta şi am zis musai s-o încerc .
Evident a avut semnificator inelul, la fel de evident singurul lucru în temă cu semnificatorul e tăierea adică o femeie îndrăgostită sau cel puţin emotivă
Evident nu pricep nimic din interpretare dar asta nu înseamnă că nu interpretez de zor.
Prima combinaţie care nu am idei dacă e trecutul, prezentul viitorul sau ce gândesc
copil vapor carte turn
O femeie tânără ( eh aş mai vrea eu) face o călătorie scurtă de afaceri legată de domeniul juridic . Aş zice că ăsta e viitorul imediat de vreme ce asta e ziua mea de mâine.
Rândul doi bărbat copac munte femeie ( mie aşa mi sa părut logic poziția 10 înainte de 6)
Un bărbat religios sau credincios dar nu în sensul de fidel care e bolnav sau poate preocupat din cauza blocajelor pe care le are cu o femeie stresată ce se blochează singură.
Rândul trei stele câine cruce sicriu
Un prieten spiritual, un suflet pereche, care îţi e confident şi care s-a născut să-ţi fie prieten vede sau sinte cum ceva moare ( nu un om ci un sentiment sau o relaţie, e un sfârşit nu o moarte fizică) asta îl mâhneşte, îi produce o durere emoţională şi învaţă o lecţie de viaţă.
REzultatul final 16 Soarele adică succes în orice domeniu
rezultat pe larg bici barză trifoi soare
discuţii care provoacă schimbări, rapide imediate, schimbările sunt bune aduc fericire, succes, sunt norocoase şi în tuma lor obţii un succes mare şi "peste noapte" . îţi vezi dorinţa împlinită instant.
Nu pricep unde e relaţia în etalarea asta dar una peste alta mi se par cărţi bune
Aştept provincia cu idei, critici şi completări :flirt:

etalarea asta se foloseste ptr o intrebare precisa, combinatiile sunt facute in colturi, ex: copilul+vaporul;turnul+cartea, barbat+copac;femeie+munte; apoi mijlocul etalarii: stelele+caine;cruce+sicriu, raspusul final fiind dat de : trifoi+soare.
combinatiile sunt menite sa-ti dea o idee de cum vor decurge lucrurile, insa asta nu schimba sub nici o forma raspunsul final....

ai la aproape toate etalarile in topicul: Moduri de etalare Leno, explicatii.... cum se interpreteaza fiecare etalare si cam ptr ce foloseste ea.

succes :bye:
hm şi cu interpretarea asta răspunsul e bun şi cumva mi se potriveşte, am văzut ambele variante de interpretare pe forum, dar prima mi-a plăcut mai mult pentru că explicaţiile rezultate par mai complete
Cu numai două cărţi mă lămureşte asupra participanţilor şi asupra rezultatului dar se pierde desfăşurarea care duce la răspuns :flirt:
Daca vrei si un raspuns pentru etalarea asta...poate ne spui si ce ai intrebat.... :this: ;)
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 25 Noi 2010, 20:14

Mno că doar mă cunoşti deja. Cam ce putam să între? Ce se alege de quasirelaţia aia în care sunt :flirt:

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 25 Noi 2010, 20:20

pe scurt: vei avea parte de momente f frumoase, care vor parea dupa o cearta
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

shany
membru

Mesaj de shany » 25 Noi 2010, 20:23

eu am sa ma uit dupa astro-tarot lenormand. La tine a 3 carte din etalare este 7 inima (copac). Sa ma fac inteleasa mai intai: Stim ca astro lenormand este impartit in 5 parti. Prima parte(adica prima carte din joc) este calatorii de afaceri. A doua carte este reprezentata de dreptul de puternic asupra celor slabi. A treia este reprezentata de dragoste si casatorie. A patra carduri de pericol. Iar a sasea si ultima, reprezentand timpul si in acelasi timp semnele zodiacale.
Acum sa incepem cu a treia carte, fiind ce te intereseaza pe tine.
Aceasta este, asa cum am aratat mai sus 7 inima (copac), care din intamplare face parte din grupa DRAGOSTEI SI CASATORIEI.
Ea reprezinta: Prietenie si dragoste, care este data la alcineva.
Fiind in partea dreapta a ta ea reprezinta: vesti triste. Cearta.
In prima grupa nu apare nici o carte care sa faca parte din aceasta categorie, la tine fiind valei de inima (inima), asta inseamna, ca nu ai nimic momentan legat de vre-o calatorie de afaceri.
In a doua grupa deasemeni nu ai nici o carte din aceasta grupa. La tine este As de trefla(inel)
In a patra grupa deasemeni nu ai nici o carte din aceasta grupa.La tine este Valet de pica ( copil)
In a cincea si ultima ai dama de inima (barza) care face parte din Fecioara patronata de jupiter, care indica certuri in dragoste. Soft-inima, femeie obligata sa ţine departe de rele sentimente, lupta împotriva punctelor ei slabe.
Acum daca aveam data de nastere iti puteam face un calcul cand te mariti.
Aceasta etalare se face cu cate 5 carti pe fiecare grupa, dar se poate si asa. La tine a aparut exact ce te intereseaza, adica in casa casatoriei si a dragostei si in casa timpului.
Acum am si data de nastere am sa fac calculul si am sa iti trimit raspunsul :hagirl: :hagirl:

Ady80
membru
Zodie: Sagetator

Mesaj de Ady80 » 26 Noi 2010, 13:02

Pe scurt, suntem în plin război, adică trecem printr-o perioadă cu uşi trântite şi refuzăm fie şi să ne sunăm dar să ne vedem, culmea eu panicarda familiei nu mă simt stresată de situaţie. Aşa că am întrebat cum o să ieşim şi din asta şi a rezultat etalarea de mai sus de care m-am îndrăgostit instant.
Pe larg am dormit vreo 8 ore în ultimele 52 că am avut mult de lucru, nu vreau interpretări da' poate careva să-mi confirme că am avut dreptate să mă îndrăgostesc de etalare?
Se oferă plată: adică zilele astea vă povestesc despre Oracolul Kuan Yin achiziţionat de moi şi vă spun şi ce concluzie mi-a confirmat cartea asta despre influenţarea etalărilor. :flirt:
Emma, dupa parerea mea ai dreptate sa-ti placa etalarea asta. :) Dupa cearta, va veti impaca, veti avea o relatie de durata, frumoasa si s-ar putea sa ramai si insarcinata. :)
Parca aud deja clopotele de nunta... :hahaha: ;)

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 26 Noi 2010, 18:42

Imagine
Ştiu că nu ar trebui să întreb des același lucru dar momentan nu mă pot opri, prea arată cărţile ăstea bine :flirt:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 26 Noi 2010, 19:23

Imagine
K, gata am priceput :hagirl:

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 26 Noi 2010, 19:53

:hahaha: ,da,frumoasa etalare ,adevarat :) TE mariti din dragoste mare,totul are radacini adanci sau va cunoasteti de mult si repede de tot apare si un bebe??

Acum...provincia isi asteapta plata :P
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

Închis