Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

emma 2011

Închis
emma13
membru Club
Zodie: Rac

emma 2011

Mesaj de emma13 » 17 Oct 2010, 12:33

Şi da, în sfârşit am priceput ce e cu jurnalul .Nu ştiu să mut mesajul aşa că îl mai pun aici o dată.
Tăierea este pe inel şi nor iar întrebarea priveşte modul în care va evolua o relaţie in 2011, eu cred că domnul mă şi înşală pe ici pe colo dar foarte sigură nu-s.
Nu am ales un semnificator pentru ca nu am stiut daca sa aleg femeia, barbatul sau inelul de vreme ce ma interesează toate trei
Voi face si eu o interpretare dar tare as vrea si alta opinie
Imagine
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

shany
membru

Re: emma 2011

Mesaj de shany » 19 Oct 2010, 05:10

Sa incercam:
Cartea ta se afla in casa 35, esti o persoana foarte curioasa (cu cat stim mai putin cu atat mai bine, acum depinde CE), ce este important pentru tine: loialitate, stabilitate, comfort cu educatie sau in formare profesionala. Problemele tale de sanatate sant sau vor fi legate de coapse, solduri si pelvis(Parte inferioara a bazinului osos) Tu ca persoana: o persoana de mare incredere, inspiri aspectul de incredere. In iubire: O firma de ancorare in relatie, loialitate, siguranta. O relatie stabila, unde se poate gasi speranta , comfort si suport.
Vei ajunge la toate obiectivele tale, nu conteaza, la ce se refera, acestea vor fi permanente si vor prospera.
Dama este un AS de pica, iar langa ea se gaseste cartea 6(nori) adica rege de trefla, aceasta arata ca un barbat frumos te iubeste cu pasiune. Langa Dama ai si cartea 9(buchetul), care este o regina de pica, aceasta reprezinta o femeie neplacuta care face barfa cu privire la voi, posibil o cearta in aceasta directie. Vecini la aceasta regina de pica sant: 14(vulpe) adica 9 de trefla si 15(ursul) adica 10 de trefla, ce inseamna ca Un făcător de rele, in drumul tau, invidiata de femei, care împiedicâ progresul în afaceri şi dragoste, aceasta fiind ca o pacoste pentru tine. Posibil sa fie vorba de un cuplu (nu sant foarte sigura). Avand insa AS de inima (28) langa aceasta regina, se intelege ca ai un protector care te va ajuta sa invingi aceste situatii neplacute.
In casa doamei este gradina(20) asta inseamna ca fericirea ta este realizata, si esti pe cale sa o pastre cu orice riscuri. Obiectivele pe cate tu ti le stabilesti sant ca si indeplinite.
Cartea 24(inima) este in casa 1, uitandune dupa pozitia ta, aceasta carte se gaseste in fata ta, deci ne vorbeste de viitor, nimic in trecut. El este un tanar pozitiv, are dragoste de munca, faorte legat de viata profesionala. Este foarte optimist crede orice problema care apoi se poate dizolva in aer. Pentru ca se gaseste in casa 33 el detine CHEIA, si cine are cheia de la inima partenerului, stie unde si cand sa invarteasca cheia.
Ce gandesti tu :22 (drumuri)
Cauti alternative, un puct de cotitura. O femeie prietena (regina de romb), care te incurajeaza, te critica si cauta sa inbunatateasca situatia, ea are legaturi bune, si ganduri bune. Este o persoana misterioasa, ori o persoana inchisa ori cu mare dorinta de a invata.
cartea 34(pesti): ascultati instinctul, ascultati vocea EULUI tau.
Pentru ca cartea Pesti nu este urmatoarea carte de langa tine, aceasta inseamna ca gandurile tale iau in considerare si latura financiara, unde este multa forfota si griji. Te gandesti si la o schimbare in plan financiar- Pesti in casa barza. Poate fi vorba si de un barbat Rege de romb (cu un caracter de foc si egoist, cu o multime de abilitati antreprenoriale, Poate fi un berbec, leu sau sagetator).
O suferinta care te-a marcat, poate o moarte sau ceva ce te-a afectat, (posibil in copilaria ta, sau legat de un tanar sau un copil). Combinatia 36(crucea) care poate insemna si destin in casa 8(sicriu)care poate insemna si magie, ceva vechi +23 soareci :sorry: nu stiu ce poate insemna(adica stiu ceva dar nu sant sigura.....dar de fapt nu sant sigura pe nimic din ce am spus :blush: )

Uite cum facem Emma : citeste ce am scris pana acum si dupa ce te amuzi copios :hahaha: :hahaha: imi spui daca sa mai continui sau nu ....agree: ?? :agree: ?????

emma13
membru Club

tip nou de etalare

Mesaj de emma13 » 24 Oct 2010, 17:29

Imagine
Am incercat-o şi pe asta,mie mi se pare că viitorul sună binişor dar iar sunt optimistă
Am întrebat cum va evolua relaţia mea cu monsieur cam în 6 luni,
Poate cineva sa dea cu o părere? Că dacă mă apuc eu iar iese un fel de Hiroshima şi plâng trei zile :superstition:

mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de mica81 » 24 Oct 2010, 21:58

emma13 scrie:Şi da, în sfârşit am priceput ce e cu jurnalul .Nu ştiu să mut mesajul aşa că îl mai pun aici o dată.
Tăierea este pe inel şi nor iar întrebarea priveşte modul în care va evolua o relaţie in 2011, eu cred că domnul mă şi înşală pe ici pe colo dar foarte sigură nu-s.
Nu am ales un semnificator pentru ca nu am stiut daca sa aleg femeia, barbatul sau inelul de vreme ce ma interesează toate trei
Imagine

barbatul din etalare are sentimente ptr tine, insa as indraznii sa spun ca tine la tine, dar nu te iubeste...! un lucru important pe care-l simte cand e cu tine, ar fi ca-l linistesti psihic, esti o buna ascultatoare si sti sa-i inlaturi temerile...
tot in legatura cu el, cred ca este bolnav ... partea de jos abdominala- prostata, ceva legat de genitale,erectie,nu stiu exact... insa boala cred ca e ascunsa sau o tine in secret,si mai cred ca se simte cumva inferior sexual vorbind.
tu esti cam in dubii in cel priveste, iti tot iei hotarari/decizii de care vrei sa-i vorbesti insa nu esti f conviinsa.... tie cumva teama de reactia lui.
buchetul dintre voi eu nu il consider ca fericire, ci alta femeie....! eu cred ca te insala, vei afla despre asta si va certati urat... vei lua decizia sa termini si sa fi singura.
au si banii o parte importanta... undeva exista un interes financiar ...

sper sa ma fi inselat totusi si sa-ti fie bine alaturi de respectivul.
:bye:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 24 Oct 2010, 22:04

mica81 scrie:
emma13 scrie:Şi da, în sfârşit am priceput ce e cu jurnalul .Nu ştiu să mut mesajul aşa că îl mai pun aici o dată.
Imagine

barbatul din etalare are sentimente ptr tine, insa as indraznii sa spun ca tine la tine, dar nu te iubeste...! un lucru important pe care-l simte cand e cu tine, ar fi ca-l linistesti psihic, esti o buna ascultatoare si sti sa-i inlaturi temerile...
tot in legatura cu el, cred ca este bolnav ... partea de jos abdominala- prostata, ceva legat de genitale,erectie,nu stiu exact... insa boala cred ca e ascunsa sau o tine in secret,si mai cred ca se simte cumva inferior sexual vorbind.
tu esti cam in dubii in cel priveste, iti tot iei hotarari/decizii de care vrei sa-i vorbesti insa nu esti f conviinsa.... tie cumva teama de reactia lui.
buchetul dintre voi eu nu il consider ca fericire, ci alta femeie....! eu cred ca te insala, vei afla despre asta si va certati urat... vei lua decizia sa termini si sa fi singura.
au si banii o parte importanta... undeva exista un interes financiar ...

sper sa ma fi inselat totusi si sa-ti fie bine alaturi de respectivul.
:bye:
Cam aţa cred şi eu că e în linii generale, bine nu am idei dacă e bolnav dar în rest se potriveşte. Mulţumesc pentru timp şi atenţie

mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de mica81 » 24 Oct 2010, 22:06

cu placere :)
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 24 Oct 2010, 23:46

Imagine
Etalările pe 9 cărţi am citit că sunt cele mai simple dar nu îmi amintesc să fi văzut model
Am cerut clarificarea pentru inel şi a ieşit pomul. Mâine când sunt odihnită încerc să văd şi despre ce e vorba aici :superstition:

emma13
membru Club

Re: etalare cu 5

Mesaj de emma13 » 28 Oct 2010, 19:06

Am avut ca semnificator inelul
S-a tăiat pe scrisoare şi stele
Imagine

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 28 Oct 2010, 19:14

emma13 scrie:Am avut ca semnificator inelul
Imagine
Incerc si eu:

Esti foarte legata de relatia ta...toate gandurile si energia ta par depozitate in aceasta relatie...pe trecutul tau o dragoste frumoasa, care ti-a oferit impliniri si fericire, iar ptr viitor pari schimbatoare, cu toate, cand bine cand rau...alaturi de tine un barbat cu caracteristicile cainelui, care iti poarta sentimente de dragoste dar cu care sau din cauza caruia vei suferi o pierdere....
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 28 Oct 2010, 19:21

morethenme scrie:
emma13 scrie:Am avut ca semnificator inelul
Imagine
Incerc si eu:

Esti foarte legata de relatia ta...toate gandurile si energia ta par depozitate in aceasta relatie...pe trecutul tau o dragoste frumoasa, care ti-a oferit impliniri si fericire, iar ptr viitor pari schimbatoare, cu toate, cand bine cand rau...alaturi de tine un barbat cu caracteristicile cainelui, care iti poarta sentimente de dragoste dar cu care sau din cauza caruia vei suferi o pierdere....
:) Cu care, pentru care, din cauza căruia.........aşa este. Da, sunt extrem de axată pe relaţia asta, cred că e din seria când mi-am pus în cap ceva ori o fac să meargă, ori mor încercând. :hagirl:

Închis