Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

jurnal laura 2011

Închis
eveofthemoon
membru Club
Zodie: Capricorn

Re: jurnal laura 2011

Mesaj de eveofthemoon » 10 Ian 2012, 10:28

laura1976 scrie:
eveofthemoon scrie:Buna, Laura :)

Cu intarziere si eu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata ,nu ? :)
Ce vad eu, asa in mare; sper sa nu bat campii, pentru ca nu am citit foarte detaliat sus. De la inceput etalare pune laolalta 2 femei: femeia- Sarpe si Tu , cu ochii pe ea, din casa a 4-a. Vad o cununie Gradina- Inel a Barbatului cu femeia- Sarpe, hmm, mai degraba civila, cununia doar, adica o oficializare a unei relatii. Dar cei doi nu sunt aproape de tine, locuiesc in alta parte, iar intr-un fel, femeie- Sarpe isi simte pozitia amenintata de tine sau de vreo veste de la tine. Femeia-Sarpe este o fosta iubita a barbatului, mai tanara ca el si care este insarcinata. Cartea de dinaintea Berzei aduce cartea de dupa ea, adica eu vad asa: ailuat niste decizii necesare, dureroase legate de barbatul din trecutul tau ( Pasari- Drum- Urs- Bici), despartire lasata cu suferinta si vorbe grele - as spune ca timp undeva legat de 7 luni sau aproximativ. Femeia- Sarpe era cumva inca de pe atunciin relatie cu fostul tau? Ca uite el are pe trecut Sarpe- Ancora- Buchet- Urs, ceea ce ma face sa cred ca dinaintede a se desparti de tine avea intentia de a avea o relatie cu femeia asta. Deci , revenind, decizia asta din trecut aduce ce vine dupa Barza: Copilul care sta pe Sarpe si are Barza inainte : o noua relatie cu o noua femeie si un copil cu ea.
feedback total DA ai dreptate ,fostul sot are o relatie cu aceasta femeie de peste 3 ani,adica eu sunt despartita de el de 3 ani,si da am aflat ca asteapta un copil impreuna,,si da se vor casatorii,,posibil ca ea se simte amenintata de mine,pt ca ex ul mi a transmis ca nu imi va mai platii pensia alimentara pt fetita pe care o am cu el,(si eu am de gand sa i deschid un proces daca nu tr banii 3 luni)pot sa spun doar ca este insarcinata in luna a 7 dar nu stiu concret,,,totul este adevarat ce ai spus,,acum in viitor sa dea Domnul sa intalnesc pe cineva asa cum l ai descris tu,,Mai am orugaminte daca nu ti e cu suparare,,,cum pot sa aflu sexul copilului?Ma intereseaza enorm de mult
Multumesc tare mult pentru feed-back , Laura! Acum, pentru ultima ta intrebare, iti sugerezi sa faci o etalare speciala pentru asta.
Ti-as sugera 2 variante: Fie etalarea cu o singura carte, iar cartea pe care tu o extragi, va fi raspunsul la intrebare, fie etalarea cu trei carti + semnificator Copil. La ultima iti ,,menesti " cartile cum vrei tu: ca 2 din ele sa iti ofere indicii, sau daca sunt Caro sau Inima sa fie fata, iar daca sunt Trefla sau Pica sa fie baiat. Evident, faci etalaea cu Lenormand, te iei doar dupa imaginile de carti obisnuite dupa Lenormand. Fie le extragi, fie le etalezi normal. Cum vrei tu, sunt gandurile tale , energia ta :) . Eu te astept cu etalarea :)

Eve :hagirl:
Follow your dreams... they know the way.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 13 Ian 2012, 09:01

eveofthemoon scrie:
laura1976 scrie:

Ce vad eu, asa in mare; sper sa nu bat campii, pentru ca nu am citit foarte detaliat sus. De la inceput etalare pune laolalta 2 femei: femeia- Sarpe si Tu , cu ochii pe ea, din casa a 4-a. Vad o cununie Gradina- Inel a Barbatului cu femeia- Sarpe, hmm, mai degraba civila, cununia doar, adica o oficializare a unei relatii. Dar cei doi nu sunt aproape de tine, locuiesc in alta parte, iar intr-un fel, femeie- Sarpe isi simte pozitia amenintata de tine sau de vreo veste de la tine. Femeia-Sarpe este o fosta iubita a barbatului, mai tanara ca el si care este insarcinata. Cartea de dinaintea Berzei aduce cartea de dupa ea, adica eu vad asa: ailuat niste decizii necesare, dureroase legate de barbatul din trecutul tau ( Pasari- Drum- Urs- Bici), despartire lasata cu suferinta si vorbe grele - as spune ca timp undeva legat de 7 luni sau aproximativ. Femeia- Sarpe era cumva inca de pe atunciin relatie cu fostul tau? Ca uite el are pe trecut Sarpe- Ancora- Buchet- Urs, ceea ce ma face sa cred ca dinaintede a se desparti de tine avea intentia de a avea o relatie cu femeia asta. Deci , revenind, decizia asta din trecut aduce ce vine dupa Barza: Copilul care sta pe Sarpe si are Barza inainte : o noua relatie cu o noua femeie si un copil cu ea.
feedback total DA
Good job with cards,they practically read theamselves.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 27 Ian 2012, 23:16

eveofthemoon scrie:
laura1976 scrie:

feedback total DA ai dreptate ,

Subiect ridicat ultima oară de Arhanghelul Mihail 27 Ian 2012, 23:16.
Good job with cards,they practically read theamselves.

Închis