Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Jurnal la sfarsit de an...

Închis
andra.balint
Zodie: Scorpion

Jurnal la sfarsit de an...

Mesaj de andra.balint » 19 Dec 2010, 01:37

Buna tuturor!
Stiu ca nu mai are rost sa-mi mai fac un jurnal acum, doar e sfarsit de an, insa vreau sa postez cateva etalari pe care le-am facut in urma cu ceva timp si care s-au adeverit. Nu am stiut sigur unde sa le postez, asa ca am deschis un topic la Jurnal.
In luna octombrie a anului curent, mi-am facut 2 etalari a cate 12 carti privind luna noiembrie si luna decembrie.
Prima etalare:
Imagine

In momentul respectiv, am interpretat etalarea in felul urmator:
Linia centrala: Crucea inseamna suferinta, nefericire. Faptul ca este pozitionata langa Femeie imi da de inteles ca suferinta ma vizeaza pe mine. Suferinta este declansata de niste vesti suparatoare sau neasteptate( scrisoare-coasa).
Prima coloana: Atunci cand am facut etalarea, nu am stiut sa interpretez prima coloana. Nu-mi placea deloc Vulpea aceea pe acolo, cu atat mai putin in combinatie cu Crucea. Vaporul nu stiam ce cauta pe acolo si ce vrea. Imi imaginam ca poate fi vorba despre cineva care este plecat undeva, dar repet nu am stiut sa interpretez coloana. :blush:
Coloana nr. 2: Copacul se ridica deasupra mea. Copacul inseamna boala. Nu am combinat Femeia cu Ancora, ci mai degraba Copacul cu Ancora pentru ca m-am gandit ca este vorba despre o boala de-a mea. Asa ca am dedus ca voi avea probleme cu partea de jos a spatelui, cu coapsele sau poate ma voi ingrasa. Fiind totusi vorba in etalare si de Cruce, si de Copac, si de Sicriu, m-am gandit ca pana la urma este ceva mai grav decat cateva kilograme in plus.
Coloana nr. 3: Fiindca m-am nascut in luna noiembrie m-am gandit ca Scrisoare + Caine se refera la mesajele sau telefoanele pe care le voi primi de la prieteni de ziua mea. Barza semnifica o schimbare. In cazul de fata, schimbarea, cred ca se referea la faptul ca am mai implinit 1 an sau ca toti prietenii care ma vor suna vor fi de fapt prietene. :hagirl:
Ultima coloana: Vorbeste despre un accident ( Coasa-Sicriu). Turnul arata un spital. Ce m-a speriat in acel moment a fost faptul ca Sicriul era pe Casa.

andra.balint
Zodie: Scorpion

Re: Jurnal la sfarsit de an...

Mesaj de andra.balint » 19 Dec 2010, 02:22

Ce s-a intâmplat de fapt:
1. Am reluat legătura cu o veche prietenă, pe care nu am mai văzut-o de 2 ani( Copacul arată pe langă sănătate şi faptul că a trecut ceva timp de când nu am mai văzut-o, cred). Am reuşit iau legătura cu ea prin intermediul internetului. Este plecată în străinătate , la muncă. Fiindcă am aflat că este mama unui copilaş de 6 luni, m-am gândit la faptul că Barza mai arată pe lângă străinătate (Vapor+ Barză) şi faptul că este mamă.
2. Pe la sfârşitul lunii am aflat că Barza aceea o reprezintă de fapt bunica mea care a avut un accident vascular cerebral. A fost dusă la spital.

Închis