Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

lulu13

Închis
lulu13
Zodie: Varsator

lulu13

Mesaj de lulu13 » 24 Oct 2010, 18:33

Imagine

lulu13

Re: lulu13

Mesaj de lulu13 » 24 Oct 2010, 18:38

Imagine

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 24 Oct 2010, 19:11

lulu13 scrie:Imagine
Tăiere păsări casă: îţi faci griji pentru ceva aş zice pentru viaţa ta nu biologic ci ca mod şi structură
Trecut ai avut ceva probleme cu genunchii şi ai fost al o petrecere mare
Prezent te gândeşti că ţi-a venit în casă o mare dragoste
viitor apropiat vei petrece ecva timp relaxant cu bărbatul ăsta care e înalt şi slab şi destul de auster
Rezultat loialitatea te va costa scump din cauza ei având un conflict profesional
Linia centrală cheia problemei
Cineva şi-a manifestat sentimentele care sunt bune, ţi-a zis că te iubeşte dar fie voi ca şi cuplu va trebui să vă ascundeţi o vreme până când relaţia în care este el în mod public se va încheia oficial, fie voi vă veţi despărţi pentru că afli de încă o relaţie pe care ţi-o ascunde.
Era minunat dacă dădeai şi o caret de clarificare pe inimă-turn :superstition:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

lulu13

Mesaj de lulu13 » 29 Oct 2010, 19:15

Cred că tot jurnalul ăsta va fi despre aceeaşi şi aceeaşi problemă :search:, până mă voi lămuri cumva sau măcar până îmi va trece confuzia.

Întrebarea este: cum va evolua relaţia mea cu el, cum vor decurge ostilităţile între noi în viitorul apropiat. El... este cineva cu care am avut o relaţie timp de nouă ani, ne-am despărţit (nu tocmai frumos), am încercat să ne trăim vieţile separat (n-am reuşit niciunul dintre noi), am încercat să ne împăcăm (nici asta nu ne-a ieşit). Mă împăcasem cu ideea că asta e, nu se poate, doar că el a revenit şi mi-a dat de înţeles că are încă sentimente pentru mine... reciproca e valabilă. Din păcate nici măcar cărţile nu au vreun sens, cel puţin pentru mine. Deci, dacă s-ar putea să mă ajute cineva, aş da o bere. :beg:

Imagine

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 29 Oct 2010, 20:20

lulu13 scrie:Cred că tot jurnalul ăsta va fi despre aceeaşi şi aceeaşi problemă :search:, până mă voi lămuri cumva sau măcar până îmi va trece confuzia.

Întrebarea este: cum va evolua relaţia mea cu el, cum vor decurge ostilităţile între noi în viitorul apropiat. El... este cineva cu care am avut o relaţie timp de nouă ani, ne-am despărţit (nu tocmai frumos), am încercat să ne trăim vieţile separat (n-am reuşit niciunul dintre noi), am încercat să ne împăcăm (nici asta nu ne-a ieşit). Mă împăcasem cu ideea că asta e, nu se poate, doar că el a revenit şi mi-a dat de înţeles că are încă sentimente pentru mine... reciproca e valabilă. Din păcate nici măcar cărţile nu au vreun sens, cel puţin pentru mine. Deci, dacă s-ar putea să mă ajute cineva, aş da o bere. :beg:

Imagine
Tăierea spune că situaţia asta nou nu ţi-a determinat nici o reacţie, nici nu ai fost fericită nici nu te-a enervat, a trecut pe lângă tine, te-a nelămurit, te-a băgat în confuzie dar nu ai reacţionat.
Înainte să vină din nou erai calmă, îţi regăsisei echilibrul interios, acum îţi faci griji cu privire la relaţia asta, care este o relaţie cu dese schimbări emoţionale şi nu aş zice că e rece, clar nu e homosexuală, poate că în fond sunteţi foarte asemănători.
Viitorul apropiat are loc o schimbare lentă dar benefică atât că nu cred că în relaţie ci ami degrabă în tine, fie vei face o călătorie care îţi va lărgi mult orizonturile, fie vei face o călătorie interioară şi te vei înţelege mai bine.
Rezultat situaţia se va schimba numai când tu vei face o alegere că îl vrei sau nu nu ştiu, dar până nu alegi una din ele o să fii blocată în starea asta. Cred că vei decide că nu-l vrei pentru că Scrisori care se pierd pe drum asta îmi spune, că a existat dragoste dar s-a pierdut pe drum, s-a subţiat şi s-a risipit. Poate era nevoie să vină înapoi ca să nu te mai agăţi de amintire, să nu mai idealizezi relaţia aia.
Situaţia şi evoluţia ei: A fost o relaţie fericită( crin + inel), dar eu nu văd inel + vapor drept lună de miere, cred că pur şi simplu vă învârtiţi în cerc fără vreo finalitate dar tu vei face călătoria aia interioară sau exterioară care va duce la noi opţiuni.
Dacă mă uit şi al perechi pe care evident nu le-am notat deci nu ami am decât semnificaţiile : întârziere importantă, scandal, veşti ce aduc îngrijorare, eu aş zice că nu e The One :superstition:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

lulu13

Mesaj de lulu13 » 29 Oct 2010, 20:40

Deci următoarea perioadă confuzie va fi numele meu! :superstition:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 29 Oct 2010, 20:48

lulu13 scrie:Deci următoarea perioadă confuzie va fi numele meu! :superstition: