Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Jurnal darina_

darina_
membru
Zodie: Berbec

Re: Jurnal darina_

Mesaj de darina_ » 09 Sep 2010, 11:25

O sa incerc sa si zic cate ceva despre ea, desi sunt la inceput si nu ma pricep. Am in colturi: casa-crin, turn carte.
Turn-carte ar putea semnifica faptul ca studiez si ca acest studiu ma va ajuta sa ma ridic in cariera, de asemenea turnul mai poate semnifica faptul ca sunt singura,mai exact ma simt mai singura ca niciodata.

Cartea se afla pe casa buchet iar pe casa carte se afla soarele, asta ar putea fi o reusita sau faptul ca studiile sunt de bun augur.

Turn pe cruce, iar pe turn vulpe..ar putea fi niste teste pe care le-as putea depasi cu istetime ori viclenie :unsure:

Casa se afla pe casa calaretului, o scimbare ar putea indica, iar pe casa casei se afla soarecii, o ruptura?! Crinul pe casa barbatului, iar barbat pe coasa, iar pe crin sarpe..? n-am idee.. :grin:

Linia centrala:cheie, urs, copil, barza

Copilul as putea fi eu care o iau de la inceput, idee accentuata si de barza care intareste scimbarea poate chiar o mutare. Ursul? off..nu stiu

Eu! femeia! ma gandesc la schimbari, barza, calaret, la a pleca..vapor..sunt intristata din cauza unei rupturi, sicriu, pestii-lacrimi?1 Drum-alegeri?
Inima pe inel, pe inima cruce..am de trecut prin niste teste in ceea ce priveste dragostea..
El..sarpe, scrisoare, vapor..primeste vesti de la o alta femeie de la drum..

Poate va dati si voi cu parerea fiindca eu mai mult de atat, nu ma pricep. Si..sa nu radeti!!! :grin:

greieras
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de greieras » 09 Sep 2010, 13:35

Etalarea ta
Imagine

darina_
membru

Mesaj de darina_ » 09 Sep 2010, 14:01

Multumesc greieras :hagirl:

darina_
membru

Mesaj de darina_ » 09 Sep 2010, 17:31

Are timp careva sa se uite si pe etalarea/interpretarea mea?eventual sa corecteze sau sa-mi dea si alte informatii? va rog!

katenka
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de katenka » 09 Sep 2010, 19:34

Ai asteptari legate de casa si iti concentrezi atentia pe ce se va petrece cu locuinta ta, o schimbare de locuinta poate (Casa - Coasa), (Casa in C. Calaretului + Casa in C. Prezentului), dar parca vine si cu izolare (Casa - Turn). Ai parte de o alianta sau o uniune noua, foarte aproape de casa (Casa - Inel), Inel in C. Realizarilor. Se poate sa reinnoiesti o relatie cu un fost iubit (Inel - Nori), un tip care iti este apropiat si de locul de munca.
Parca nu au legatura cartile tale...
Iesiri in societate sau calatorii scurte care aduc recunoastere, dar si tristete sau pierderi financiare cauzate de un prieten.
De departe vin vesti, afli despre plecarea cuiva, a unei femei.
Cred ca urmeaza sa primesti niste avansuri din partea unui barbat, nu stiu cum sa iau exact, gen superior sau profesor daca mai ai studii de completat.
Barbatul din etalarea ta este de la locul de munca, cade pe trecutul tau, cu ruptura si separare, probleme, o distanta care a intervenit intre voi (Barbatul este pe C. Pierderilor), care pare a fi mai mult un divort. Ai in fata un copil care nu stiu daca este al tau sau nu, dar este inteligent si pare ca ii oferi multa iubire.
Separarea asta s-a lasat cu cearta si suparare, dar banii nu par sa-ti lipseasca, esti in casa prosperitatii si prim acarte dupa tine sunt banii, nu vreau sa cred ca sunt lacrimi.
Deocamdata esti singura.
Cred ca sunt sia eu foarte obosita, dar nu vad mai mult in cartile tale.

darina_
membru

Mesaj de darina_ » 09 Sep 2010, 20:02

Multumesc! e limpede ca eu nu am nici un talent.

Trebuie sa ma mut pt ca divortez. Banii nu am prea multi dar lacrimi,din belsug :)
Copii nu am,dar are sotul meu dintr-o alta casnicie, un baietel,cu care m-am purtat ca si cum ar fi al meu.
Momentan nu lucrez,din toamna vreau sa mai fac ceva scoala.

Iti multumesc! sper sa vina lumina si pe strada mea la un moment dat :hagirl:

katenka
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de katenka » 09 Sep 2010, 22:07

Nu e vorba ca nu ai talent, poate ai o zi mai proasta si sa stii ca eu in etalarile mele nu vad nimic, dar absolut nimic. Deci, orice este posibil. Cand e vorba de mine, vad doar poze si atat, doar pentru altii pot sa le leg. Asa ca ma rog de toata lumea cand am o etalare. :hahaha:

N-am vrut sa spun lacrimi ca deja sunt satula eu de ele, ma gandeam ca poate macar la tine e vorba de bani. Din pacate, mai toata lumea se desparte sau divorteaza, deja a devenit un laitmotiv al interpretarilor. :good: Oricum, te inteleg perfect, nu-s mai departe de tine, dar sa speram ca intr-o zi va fi bine. Tot e bine ca inca mai avem speranta.

darina_
membru

Mesaj de darina_ » 10 Sep 2010, 11:22

Multumesc katenka! Viata, in esenta e un dar minunat si ar fi pacat sa ne pierdem speranta, indiferent de incercarile la care suntem supusi. Prin ele, evoluam, invatam si devenim mai puternici. Nu trebuie sa uitam de Dumnezeu, nimic nu se intampla fara voia Lui.

Succes si putere, tie si noua tuturor! :giverose:

darina_
membru

Mesaj de darina_ » 07 Ian 2011, 17:16

La multi ani, tuturor! un an bun, va doresc cu sanatate, liniste sufleteasca, dragoste si realizari!

Eu nu ma prea pricep la interpretari, asa ca va urmaresc din umbra pe voi, in idea ca poate se va lipi ceva si de mine..

Asadar..Doamne ajuta!

shany
membru
Zodie: Rac

Mesaj de shany » 09 Ian 2011, 07:45

[quote="darina_"]La multi ani, tuturor! un an bun, va doresc cu sanatate, liniste sufleteasca, dragoste si realizari!

Eu nu ma prea pricep la interpretari, asa ca va urmaresc din umbra pe voi, in idea ca poate se va lipi ceva si de mine..

Asadar..Doamne ajuta![/quo

Si la tine acest an sa-ti aduca numai bucurii, sanatate, dragoste si impliniri alaturi de cei dragi tie

Închis