Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Andra 2010

Închis
Andr_a
membru
Zodie: Sagetator

Cum o sa arate urmatorul?

Mesaj de Andr_a » 21 Aug 2010, 15:32

Intrebarea e...cum o sa arate urmatorul?
Semnificator: Barbatul
Taiere: Crucea si Cartea
Clarif Muntele

Unde am sa-l cunosc-trifoi- noroc,sansa
Cu ce se ocupa-sicriu-secrete nedescoperite
Calitatile lui-urs-putere spirituala, curajos
Defectele lui-stele-imaginatia ii joaca feste
Infatisare fizica-ancora?
Ce parere va avea despre mine-inima-sentimentele de dragoste,fericire
Ce parere voi avea despre el-cruce-tristete, durere
Ce va simti pentru mine-vulpe-ipocrizie, minciuna, inselaciune, tentatii
Ce voi simti pt el-casa-stabilitate, cuplu
Partea buna a relatiei-soare-speranta, fericire
Partea proasta a relatiei-copil ?-un nou inceput,nu cred ca e vb de aparitia unui copil
Sfat pt buna desfasurare a relatiei-caine-fidelitate, prietenie
Cand il voi cunoaste-luna?
Cat va dura-buchet-bucurie, dragoste, prietenie de durata ?!
Rezultatul relatiei-pasari-comunicare, ganduri, dispute ?

Multumesc anticipat !
Aimer qui ne t'aime pas, c'est aimer la pluie qui tombe dans la forêt.

Andr_a
membru

Re: Andra 2010

Mesaj de Andr_a » 21 Aug 2010, 15:32

dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Re: Cum o sa arate urmatorul?

Mesaj de dorasilvana91 » 21 Aug 2010, 15:42

[/b]
Andr_a scrie:Intrebarea e...cum o sa arate urmatorul?
Semnificator: Barbatul
Taiere: Crucea si Cartea
Clarif Muntele

Unde am sa-l cunosc-trifoi- noroc,sansa
Cu ce se ocupa-sicriu-secrete nedescoperite sa nu fie gropar.. :lol: :lol:
Calitatile lui-urs-putere spirituala, curajos mandru,puternic
Defectele lui-stele-imaginatia ii joaca feste sau ca e cam visator..
Infatisare fizica-ancora?
Ce parere va avea despre mine-inima-sentimentele de dragoste,fericire
Ce parere voi avea despre el-cruce-tristete, durere nu o sa-ti placa..sau o sa ai impresia ca vrea sa te testeze la inceput
Ce va simti pentru mine-vulpe-ipocrizie, minciuna, inselaciune, tentatii va fi fals,usuratic
Ce voi simti pt el-casa-stabilitate, cuplu
Partea buna a relatiei-soare-speranta, fericire
Partea proasta a relatiei-copil ?-un nou inceput,nu cred ca e vb de aparitia unui copil nu ve-ti luat relatia in serios..va fi ceva pueril
Sfat pt buna desfasurare a relatiei-caine-fidelitate, prietenie comunicare multa intre voi
Cand il voi cunoaste-luna?peste 1 an sau poate chiar mai mult
Cat va dura-buchet-bucurie, dragoste, prietenie de durata ?! cam 2 saptamani
Rezultatul relatiei-pasari-comunicare, ganduri, dispute ?certuri,discutii in contradictoriu..

Multumesc anticipat !
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 21 Aug 2010, 17:28

Unde am sa-l cunosc-trifoi- noroc,sansa - Nu as sti unde, dar va fi ptr tine ca a doua sansa, o renastere ce se va petrece rapid
Cu ce se ocupa-sicriu-secrete nedescoperite - Cred ca se va afla intr-o perioada de schimbari majore. Daca ma uit la cartile de pe langa sicriu as spune ca a avut un contract in invatamant sau ceva legat de acte, studiu si ca in momentul in care il vei intalni va fi la inceputul unui nou priect impreuna cu un amic....poate o mica afacere ptr care va lucra de acasa (posibil ca finantarea acestui nou proiect sa provina din ceva mostenire)
Calitatile lui-urs-putere spirituala, curajos - Cred ca e o persoana ce practica ceva sport sau daca nu atunci o persoana masiva, bine facuta, preocupat de propria persoana, posesiv dar si protectiv, autoritar, propriul sau sef (independent financiar), dupa cartile vecine trecut prin ceva necaz, suferinta de care se vindeca. In trecut a avut o copilarie dificila, iar cand il vei cunoste isi va dori satisfactie in munca si intelegere si liniste in casa.
Defectele lui-stele-imaginatia ii joaca feste - Prea prins de idealurile financiare. Cred ca va fi stilul de om a carui scop principal e munca si castigul stabil ce decurge din asta.
Infatisare fizica-ancora? - Probabil brunet sau ma rog cu trasaturi inchise la culoare, sofisticat , stapan pe sine, calm ( maii multe depre fizic am legat la calitatile lui...asa am vazut eu cartile acelea.. :hagirl: )
Ce parere va avea despre mine-inima-sentimentele de dragoste,fericire - Cred ca va fi mai in varsta ca tine. Dupa o relatie rupta sau ratata (a lui), va vedea in tine schimbarea dupa o perioada nu prea fericita. La inceput cred ca te va vedea ca pe "copilul" care ii poate readuce fericirea in viata. Va avea impresia ca iubirea ta e nota de prospetime si tinerete care-l face fericit (asta in cazul in care esti satena sau saten-deschis catre blondut)
Ce parere voi avea despre el-cruce-tristete, durere - Nu vei crede prea mult in iubirea lui. Vei avea impresia ca te minte, vei privi foarte circumspecta catre sentimentele lui si iti va fi greu sa iti dezvalui propriile sentimente. O perioada vei tine secret tot ceea ce simti
Ce va simti pentru mine-vulpe-ipocrizie, minciuna, inselaciune, tentatii - Ca trebuie sa fie istet,inteligent ptr a te retine. Te va vedea ca pe o prietena copilaroasa care oarecum trebui "tinuta in frau", condusa pentru a fi stabila.
Ce voi simti pt el-casa-stabilitate, cuplu - Iti va oferi sentimentul de siguranta si stabilitate.
Partea buna a relatiei-soare-speranta, fericire - Energie, fericire, dragoste. Relatia asta va parea ca un nou inceput in dragoste, o dragoste fericita ptr ambii, aparuta ca o binecuvantare dupa o perioada de necaz. Un nou inceput care va va ajuta sa cresteti emotional.
Partea proasta a relatiei-copil ?-un nou inceput,nu cred ca e vb de aparitia unui copil - Eu cred ca va fi o relatie caracterizata prin imaturitate, fragilitatea. Joaca si distractiile, neseriozitatile o vor defini. De aici si ceva lectii de invatat in relatia asta, o crestere emotionala care se va impune
Sfat pt buna desfasurare a relatiei-caine-fidelitate, prietenie - Dezvoltarea sentimentelor de prietenie sincera si fidela.
Cand il voi cunoaste-luna? SEARA, cred in septembrie sau ceva multiplu de 9 (zile, saptamani, luni etc)
Cat va dura-buchet-bucurie, -dragoste, prietenie de durata ?! - Buchetul anunta fericire iar in combinatii cu inelul poate fi casatorie. Ca si corespondenta astrologica am gasit doua variante (fecioara si balanta), nu stiu care dintre ele ar fi mai potrivita dar cum ambele is semne stabile din cate am citit, nu stiu cat va dura aceasta relatie dar cred ca va fi o perioada indelungata
Rezultatul relatiei-pasari-comunicare, ganduri, dispute ? - Pasarile se mai pot lega de cuplu, comunicari, contracte, negocieri, informatii ce unesc doua persoane. Posibil cred eu sa te implici in activitatea lui profesionala pe care o veti gestiona impreuna.

:bye:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

Andr_a
membru

Dorasilvana91 si Morethenme

Mesaj de Andr_a » 21 Aug 2010, 20:06

:thankyou: :giverose:
Merci muuult!
o sa revin cu feed-back-ul... prin septembrie... :hagirl:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 21 Aug 2010, 23:37

Andr_a iti spun de pe acum ca sunt incepatoare.......dar iti doresc din suflet sa fie asa ptr ca suna tare bine... :grin: ...pupici
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 22 Aug 2010, 00:19

morethenme scrie:Unde am sa-l cunosc-trifoi- noroc,sansa - Nu as sti unde, dar va fi ptr tine ca a doua sansa, o renastere ce se va petrece rapid
Cu ce se ocupa-sicriu-secrete nedescoperite - Cred ca se va afla intr-o perioada de schimbari majore. Daca ma uit la cartile de pe langa sicriu as spune ca a avut un contract in invatamant sau ceva legat de acte, studiu si ca in momentul in care il vei intalni va fi la inceputul unui nou priect impreuna cu un amic....poate o mica afacere ptr care va lucra de acasa (posibil ca finantarea acestui nou proiect sa provina din ceva mostenire)
Calitatile lui-urs-putere spirituala, curajos - Cred ca e o persoana ce practica ceva sport sau daca nu atunci o persoana masiva, bine facuta, preocupat de propria persoana, posesiv dar si protectiv, autoritar, propriul sau sef (independent financiar), dupa cartile vecine trecut prin ceva necaz, suferinta de care se vindeca. In trecut a avut o copilarie dificila, iar cand il vei cunoste isi va dori satisfactie in munca si intelegere si liniste in casa.
Defectele lui-stele-imaginatia ii joaca feste - Prea prins de idealurile financiare. Cred ca va fi stilul de om a carui scop principal e munca si castigul stabil ce decurge din asta.
Infatisare fizica-ancora? - Probabil brunet sau ma rog cu trasaturi inchise la culoare, sofisticat , stapan pe sine, calm ( maii multe depre fizic am legat la calitatile lui...asa am vazut eu cartile acelea.. :hagirl: )
Ce parere va avea despre mine-inima-sentimentele de dragoste,fericire - Cred ca va fi mai in varsta ca tine. Dupa o relatie rupta sau ratata (a lui), va vedea in tine schimbarea dupa o perioada nu prea fericita. La inceput cred ca te va vedea ca pe "copilul" care ii poate readuce fericirea in viata. Va avea impresia ca iubirea ta e nota de prospetime si tinerete care-l face fericit (asta in cazul in care esti satena sau saten-deschis catre blondut)
Ce parere voi avea despre el-cruce-tristete, durere - Nu vei crede prea mult in iubirea lui. Vei avea impresia ca te minte, vei privi foarte circumspecta catre sentimentele lui si iti va fi greu sa iti dezvalui propriile sentimente. O perioada vei tine secret tot ceea ce simti Cand o sa-l vezi o sa stii ca ti-e predestinat
Ce va simti pentru mine-vulpe-ipocrizie, minciuna, inselaciune, tentatii - Ca trebuie sa fie istet,inteligent ptr a te retine. Te va vedea ca pe o prietena copilaroasa care oarecum trebui "tinuta in frau", condusa pentru a fi stabila.
Ce voi simti pt el-casa-stabilitate, cuplu - Iti va oferi sentimentul de siguranta si stabilitate.
Partea buna a relatiei-soare-speranta, fericire - Energie, fericire, dragoste. Relatia asta va parea ca un nou inceput in dragoste, o dragoste fericita ptr ambii, aparuta ca o binecuvantare dupa o perioada de necaz. Un nou inceput care va va ajuta sa cresteti emotional.
Partea proasta a relatiei-copil ?-un nou inceput,nu cred ca e vb de aparitia unui copil - Eu cred ca va fi o relatie caracterizata prin imaturitate, fragilitatea. Joaca si distractiile, neseriozitatile o vor defini. De aici si ceva lectii de invatat in relatia asta, o crestere emotionala care se va impune
Sfat pt buna desfasurare a relatiei-caine-fidelitate, prietenie - Dezvoltarea sentimentelor de prietenie sincera si fidela.
Cand il voi cunoaste-luna? SEARA, cred in septembrie sau ceva multiplu de 9 (zile, saptamani, luni etc)
Cat va dura-buchet-bucurie, -dragoste, prietenie de durata ?! - Buchetul anunta fericire iar in combinatii cu inelul poate fi casatorie. Ca si corespondenta astrologica am gasit doua variante (fecioara si balanta), nu stiu care dintre ele ar fi mai potrivita dar cum ambele is semne stabile din cate am citit, nu stiu cat va dura aceasta relatie dar cred ca va fi o perioada indelungata
Rezultatul relatiei-pasari-comunicare, ganduri, dispute ? - Pasarile se mai pot lega de cuplu, comunicari, contracte, negocieri, informatii ce unesc doua persoane. Posibil cred eu sa te implici in activitatea lui profesionala pe care o veti gestiona impreuna.

:bye:
Da,etalarea ta e frumoasa iar interpretarea lui morethename super !!,dar si cea a Dorei a fost exceptionala :hahaha:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 22 Aug 2010, 00:32

saru' mana camy.... :hagirl: :giverose:

Andr_a
membru

Mesaj de Andr_a » 22 Aug 2010, 00:38

Intr-adevar suna chiar prea bine. Daca are si ochii verzi sunt cea mai fericita ! :spruce_up: :hahaha:
:giverose: :thankyou:
O duminica frumoasa tuturor !

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 22 Aug 2010, 00:43

eu nu prea cred ca va avea ochii verzi ...cred ca va fi un tip brunet cu ochi caprui....dar perfect tot va fi..... :grin:

Închis