Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Alex 2010

Închis
alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Re: Alex 2010

Mesaj de alexdyana » 25 Aug 2010, 14:14

Vedeti fetelor vreo noutate in plan sentimental in sept?Eu nu prea... :search: Imi place cum arata ursul ala :hahaha: dar parca si el umbla tot cu sarpele o fi vreun trio :hahaha: Nu stiu la faza asta cu partea sentimentala eu vad doar pe fostul :D

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 25 Aug 2010, 19:48

In curand vei avea de luat o decizie...va fi o decizie buna si va fi declansata de niste vesti pe care le vei primi din partea unui prieten....vor aparea pe nepusa masa si nu cred ca vor fi tocmai bune...posibil ca vestile sa le primesti personal din partea acestuia in urma unei vizite in casa ta....vestile astea cred ca iti vor provoca si niste lacrimi, vei avea initial impresia ca schimbarile din viata ta nu iti aduc decat blocaje ....iti vei gasi insa linistea sufleteasca dupa o discutie care te va ajuta sa iti clarifici situatia...nu insist asupra prezentului ptr ca nu are rost ...nu mi se pare ca ar arata ceva nou (singura, lucrezi in sanatate sau ceva care are legatura cu asta, inca te gandesti la un barbat din trecutul tau, fals, mincinos etc, de care te-ai despartit, decizia de a pune capat fiind a lui)

Pe viitorul putin mai indepartat (dc doar septembrie a fost alegerea ta, atunci banuiesc ca spre sfarsiul lunii sau in a doua jumatate), multa munca, unele certuri sau discutii la locul de munca, cu toate astea un venit stabil soseste de acolo.. :P .... intarzieri si in ceea ce priveste o calatorie profesionala care ti-ar putea aduce implinirea financiara (sau aste crezi tu)...de altfel intreaga luna te vei gandi la o relocare si la modalitati de a imbunatati situatia financiara (desi nu pare a fi una instabila.. :dontknow: ...dar banuiesc ca vrei mai mult...)

sentimental tot singura si tot cu gandul la exul si in septembrie....din pacate... :unsure:

pupici
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

camycamycamy
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de camycamycamy » 25 Aug 2010, 21:18

alexdyana scrie:Etalare pe luna septembrie :hagirl:

Imagine
Dupa mine...prezentul tau e plin de masculi pe langa...urs,caine,calaret,nu stiu ce in ce masura te ajuta,cred ca esti intr-o perioada in care te intere mult sit financiara,esti in casa pesti,dar viitorul arata fff bine,sigur te muti,cu casa in casa vapor ,cred ca e o decizie pe care ti-o doresti .Esti o tipa iubitoare,calda pe trecut cu lacrimi dar se trensforma si incepe o noua iubire ,inima-soare,foarte frumoasa si te implineste,mai ales ca ai barza dupa inima,care aduce cartii urm semnif cartii dinainte,deci obstacolele se vor transforma in iubire.

Singurele carti care nu-mi plac...si fac urat daca le mai vad.. :superstition: sunt sicriu-sarpe-stele,dar sunt asa satula de ele ca nici nu le mai interpretez :lol:
Multumesc tuturor ce exista in viata mea.

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 25 Aug 2010, 21:28

camycamycamy scrie:
alexdyana scrie:Etalare pe luna septembrie :hagirl:

Imagine
Dupa mine...prezentul tau e plin de masculi pe langa...urs,caine,calaret,nu stiu ce in ce masura te ajuta,TRUE sunt multi idioti in jurul meu :lol: cred ca esti intr-o perioada in care te intere mult sit financiara DAAAAAAAA,esti in casa pesti,dar viitorul arata fff bine,sigur te muti,cu casa in casa vapor ,cred ca e o decizie pe care ti-o doresti .Esti o tipa iubitoare,calda pe trecut cu lacrimi dar se trensforma si incepe o noua iubire ,inima-soare,foarte frumoasa si te implineste,mai ales ca ai barza dupa inima,care aduce cartii urm semnif cartii dinainte,deci obstacolele se vor transforma in iubire. SPER DIN TOT SUFLETUL SA PLEC ODATA :hagirl:

Singurele carti care nu-mi plac...si fac urat daca le mai vad.. :superstition: sunt sicriu-sarpe-stele,dar sunt asa satula de ele ca nici nu le mai interpretez :lol:

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 25 Aug 2010, 21:29

morethenme scrie:In curand vei avea de luat o decizie...va fi o decizie buna si va fi declansata de niste vesti pe care le vei primi din partea unui prieten....vor aparea pe nepusa masa si nu cred ca vor fi tocmai bune...posibil ca vestile sa le primesti personal din partea acestuia in urma unei vizite in casa ta....vestile astea cred ca iti vor provoca si niste lacrimi, vei avea initial impresia ca schimbarile din viata ta nu iti aduc decat blocaje ....iti vei gasi insa linistea sufleteasca dupa o discutie care te va ajuta sa iti clarifici situatia...nu insist asupra prezentului ptr ca nu are rost ...nu mi se pare ca ar arata ceva nou (singura, lucrezi in sanatate sau ceva care are legatura cu asta, inca te gandesti la un barbat din trecutul tau, fals, mincinos etc, de care te-ai despartit, decizia de a pune capat fiind a lui)

Pe viitorul putin mai indepartat (dc doar septembrie a fost alegerea ta, atunci banuiesc ca spre sfarsiul lunii sau in a doua jumatate), multa munca, unele certuri sau discutii la locul de munca, cu toate astea un venit stabil soseste de acolo.. :P .... intarzieri si in ceea ce priveste o calatorie profesionala care ti-ar putea aduce implinirea financiara (sau aste crezi tu)...de altfel intreaga luna te vei gandi la o relocare si la modalitati de a imbunatati situatia financiara (desi nu pare a fi una instabila.. :dontknow: ...dar banuiesc ca vrei mai mult...)

sentimental tot singura si tot cu gandul la exul si in septembrie....din pacate... :unsure:

pupici
Eu am luat aici veste pozitiva ce aduce o schimbare noua, dar posibil sa vad eu totul prea roz..dau feed back la sf lui sept :hagirl:

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 25 Aug 2010, 22:05

sincer eu chiar imi doresc ca ceea ce am scris eu sa fie gresit de data asta si sa aveti voi dreptate.... :giverose: ...pupici
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 09 Oct 2010, 12:01

Cum va fi in Franta?

Imagine

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 09 Oct 2010, 12:11

Etalarea se deschide cu sicriul si eu aici as lua nu ca si ceva negativ ci ca o schimbare, un nou inceput. Si cred ca noul se refera la job (sicriu pe calaret, calaret pe vulpe) si imi cam faci griji, vulpe pe nori.
Cred ca e in destinul meu asta, sicriu cruce si va fi o schimbare pozitiva, datorata unei sanse mari (sicriu soare, soare pe trifoi).Clar se refera la servici (sicriu ancora). Ancora e pe casa problemelor, deci imi fac griji, oricum mi e scris in destin asta (cruce ancora). Se vede destul de bine ca plec, ancora vapor, vapor pe turn si pare ca aceasta plecare e ca si cum as fugi de ceva sau poate ca arata doar desprinderea de casa, plecarea in sine.
Se pare ca vine o noutate si in dragoste, dupa colturi sicriu, copil, inima buchet, soate pe trifoi, trifoi pe copil, copil pe barbat, apare cineva nou, barbatul se oglindeste cu soarele. De altfel eu stau pe inima.

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 09 Oct 2010, 12:17

Si ma oglindesc cu trifoiul...Daca ma uit in jurul barbatului pare a fi un prieten, are cainele in cap, luna pe caine cineva din trecut, un cunoscut, are si norii in cap..el sta pe ancora..poate e un cunoscut de la munca sau cineva cu care am avut un conflict, ancora pe bici, bici pe vapor, conflict de care am fugit...e pare ca se schimba ceva brusc, coasa barza s au schimbat din cauza conflictului, barza se oglindeste cu biciul..si toate pare ca s au intamplat din cauza unei tradari pe care eu o tin in cap, inel sarpe, sarpe copac...Si toate astea imi par ascunse mie...Pare totusi cineva din trecut care se intoarce... :dontknow: Sarpele ala pare parca sa ma reprezinte pe mine, ca si cum tradarea ar fi a mea.. :dontknow: Dar barbatul clar e un fost dupa care am suferit, inima pe cruce, inima se oglindeste cu sicriul... :dontknow:
Ce ma enerveaza pe mine e muntele ala acolo langa ancora, care pare sa fie de neclintit acolo, probabil vor fi niste probleme sau poate doar voi avea un sef cam strict..si totusi eu imi voi pastra calmul, muntele se oglindeste cu crinul, care e pe stele..poate fi vb de ceva financiar, urs pe crin, munte urs..

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 12 Oct 2010, 09:44

Acum imi explic eu cartile din jurul ancorei si a vaporului, din pacate...m au sunat ieri dupa amiaza de la spital din Franta ca de fapt postul nu mai e valabil desi mi au trimis hartie oficiala ca am fost acceptata si am intrerupt aici, am trimis dosar la Ministerul Sanatatii ca am intrerupt, am cheltuit bani (bilet+avans cazare vreo 600 euro) si mai si risc sa raman 6 luni fara rezidentiat in tara :shock: :this: :beee: :cray: :cray: Soc, lacrimi, dezamagire nu pot descrie ce e in sufletul meu acum :this: :cray:
Si se vedea clar langa ancora muntele ala fix pe casa lui, pestii lacrimile, biciul pe vapor...ancora pe casa problemelor :this: Of ce necaz!!!

Închis