Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Alex 2010

Închis
alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Re: Alex 2010

Mesaj de alexdyana » 25 Iul 2010, 13:08

Pff fac si eu o etalare cu urmatorul ca m ati corupt :lol:

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 25 Iul 2010, 13:12

Imagine

histia
membru Pro
Zodie: Balanta

Mesaj de histia » 25 Iul 2010, 13:19

Tu scumpa, zbuciumul si durerile la inima apar in trecutul tau, se vede ca le-ai lasat in spate dar nu ti-a fost usor; incet-incet te umpli iar de optimism si in curand iti vei recastiga siguranta si stabilitatea in sufletel. Acum esti prea insingurata, trecutul l-ai ingropat dar inca ai mai rezerve, parca ai fi propriul tau prizonier.
:blush: niciodata sa nu zici niciodata; viata asta e mult prea imprevizibila.....
alexdyana scrie:
histia scrie:E posibila o relatie cu cineva din acelasi domeniu profesional cu tine; un medic. Se intrevede o posibila aventura intre voi, va cunoasteti deja de la job dar cred ca stii despre el ca e implicat intr-o alta relatie.
Mai, tu nu esti deloc bine in prezent; ai lasat in trecut mult zbucium, durere si suferinta, imi pari tare dezamagita de viata asta si de tot ce te inconjoara, nimic nu ti-e pe plac si-ti doresti din tot sufletul o schimbare, ceva care sa vina sa te smulga din constanta asta fada in care te simti prizoniera.
Nu ma intereseaza nimeni de la lucru sau ma rog din domeniul medical...poate pe ei ii intereseaza persoana mea si nu vad eu :dontknow: ...nu as accepta sa am o aventura cu cineva care deja mai are o alta femeie dar cine stie ce imi mai trece prin cap :hagirl: Oricum am ajuns la concluzia ca e cel mai bine ca si medic sa ai o relatie tot cu un medic sau cel putin el sa fie la fel de ocupat ca si tine...Oricum cel mai bine medic :hagirl:
Veritas odium paret!

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 25 Iul 2010, 13:22

histia scrie:Tu scumpa, zbuciumul si durerile la inima apar in trecutul tau, se vede ca le-ai lasat in spate dar nu ti-a fost usor; incet-incet te umpli iar de optimism si in curand iti vei recastiga siguranta si stabilitatea in sufletel. Acum esti prea insingurata, trecutul l-ai ingropat dar inca ai mai rezerve, parca ai fi propriul tau prizonier.
:blush: niciodata sa nu zici niciodata; viata asta e mult prea imprevizibila.....
alexdyana scrie:
histia scrie:E posibila o relatie cu cineva din acelasi domeniu profesional cu tine; un medic. Se intrevede o posibila aventura intre voi, va cunoasteti deja de la job dar cred ca stii despre el ca e implicat intr-o alta relatie.
Mai, tu nu esti deloc bine in prezent; ai lasat in trecut mult zbucium, durere si suferinta, imi pari tare dezamagita de viata asta si de tot ce te inconjoara, nimic nu ti-e pe plac si-ti doresti din tot sufletul o schimbare, ceva care sa vina sa te smulga din constanta asta fada in care te simti prizoniera.
Nu ma intereseaza nimeni de la lucru sau ma rog din domeniul medical...poate pe ei ii intereseaza persoana mea si nu vad eu :dontknow: ...nu as accepta sa am o aventura cu cineva care deja mai are o alta femeie dar cine stie ce imi mai trece prin cap :hagirl: Oricum am ajuns la concluzia ca e cel mai bine ca si medic sa ai o relatie tot cu un medic sau cel putin el sa fie la fel de ocupat ca si tine...Oricum cel mai bine medic :hagirl:
Da asa fac eu mereu dupa un esec ma inchid eu cu mine si ma regenerez acolo, cred ca e caracteristic scorpionilor de a se izola pt a reinvia...acum ti am zis sunt ca dupa o operatie, a fost facuta cicatricea si acum se vindeca...

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 25 Iul 2010, 13:27

alexdyana scrie:Imagine
Unde il voi cunoaste:ancora - la job
Cu ce se ocupa: pasari - vorbitul - ori e reprezentat medical ori ca ramura a medicinii e medic ORL
Calitatile lui: casa - un tip familist, de casa
Defectele lui:sarpele - smecher, siret, dupa cum bate vantul
Infatisare: scrisoarea - aici chiar ca nu stiu :lol:
Ce parere va avea despre mine: vaporul - ca sunt superficiala, mereu in miscare, dornica de aventuri, calatorii
Ce parere voi avea eu : soarecii - nu imi va placea, mi se va aprea suparacios, uracios
Ce va simti pt mine: femeie - ca sunt femeia vietii lui :lol:
Ce voi simti eu: turn - nimic, inchisa in turnul meu de fildes
Partea buna a relatiei: gradina - ca iesim, socialiam, ne distram
Partea rea a relatiei:crinul - prea mult sex :shock:
Sfat: barza - sa fim spontani, mereu in schimbare, mereu cu ceva noi
Cand il voi cunoaste: cainele - mi e prieten, il cunosc
Cat va dura: buchetul - va dura, voi fi fericita
Rezultatul: copil - un copil :shock:

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 25 Iul 2010, 13:30

Histia ai dreptate cu job ul, dar habar nu am cine ar putea fi :lol:

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 25 Iul 2010, 13:40

alexdyana scrie:
alexdyana scrie:Imagine
Unde il voi cunoaste:ancora - la job :hagirl: :hagirl: :hagirl: ce ziceam? ce ziceam?
Cu ce se ocupa: pasari - vorbitul - ori e reprezentat medical ori ca ramura a medicinii e medic ORL
Calitatile lui: casa - un tip familist, de casa statornic, stabil
Defectele lui:sarpele - smecher, siret, dupa cum bate vantul alunecos, inselator, un pic cam afemeiat
Infatisare: scrisoarea - aici chiar ca nu stiu :lol: Nici eu nu stiu prea bine, dar cred ca e cu pielea alba, un tip luminos, curat, foarte mobil fizic
Ce parere va avea despre mine: vaporul - ca sunt superficiala, mereu in miscare, dornica de aventuri, calatorii Nu neaparat superficiala ci instabila, greu de prins si cucerit; va crede ca fugi de el, ca-l eviti.
Ce parere voi avea eu : soarecii - nu imi va placea, mi se va aprea suparacios, uracios vei avea o atitudine de respingere
Ce va simti pt mine: femeie - ca sunt femeia vietii lui :lol:
Ce voi simti eu: turn - nimic, inchisa in turnul meu de fildes
Partea buna a relatiei: gradina - ca iesim, socialiam, ne distram
Partea rea a relatiei:crinul - prea mult sex :shock: ca va fi prea mult si vei obosi? :hagirl: nu cred ca sexul va fi o problema, cred ca se refera cartea la altceva, la a fi prea orgoliosi si incapatanati
Sfat: barza - sa fim spontani, mereu in schimbare, mereu cu ceva noi sa va dati unul dupa altul, stii vorba ceea romaneasca; sa fiti maleabili
Cand il voi cunoaste: cainele - mi e prieten, il cunosc
Cat va dura: buchetul - va dura, voi fi fericita
Rezultatul: copil - un copil :shock: un nou inceput din toate punctele de vede pt amandoi
Veritas odium paret!

alexdyana
membru Pro

Mesaj de alexdyana » 25 Iul 2010, 13:47

:hahaha: Ai fo tare la faza cu sexul :hahaha: Cik va fi prea mult si veti obosi :hahaha:
Oricum habar nu am cine e de la job, nu stiu pe nimeni de pe la ORL si nici reprezentat medical, adik reprezentati cunosc multi dar nu m am uitat la nimeni :lol: Si acum vii tu si zici ia sa te uiti de acum :hahaha:
Pasari cand m am gandit legat de medicina prima data m a dus cu gandul la chirurgie si astia oricum sunt afemeiati chirurgii de asta nici nu ii bag in seama cand comenteaza pe langa mine cu mine, ei mereu flirteaza ba cu o alta doctorita ba o asistenta :beee:

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 25 Iul 2010, 13:51

Cartile astea trebuie citite si pe randuri.
Randul 1 descrie partenerul - tipul asta are o situatie stabila, e bine infipt din toate punctele de vedere. E statornic si echilibrat, foarte preocupat de cariera lui; e generos si altruist. Cred ca e deja implicat intr-o relatie cu o tipa nu tocmai cuminte; relatia fiind spre finish.
Randul 2 - sentimentele si implicarea la inceputul relatiei; va cam umbla omul asta dupa tine pana sa te scoata din turnul ala al tau de fildes; te vei opune, vei pune foarte multe bariere; vei avea mari rezerve in a te implica.
randul 3 - cum se va desfasura relatia - veti iesi foarte mult impreuna, distractii, plimbari, iesiri, evenimente ce tin de profesia voastra. va veti sustine moral unul pe celalalt, viata voastra se va transforma in bine.
randul 4 - temporalitate - caine-buchet - habar n-am, nu ma pricep la timp
Ultima oară modificat 25 Iul 2010, 13:58 de către histia, modificat 1 dată în total.
Veritas odium paret!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 25 Iul 2010, 13:57

Lasa tu, nici nu te obosi sa-l cauti; vine, apare el cand nici nu te astepti. Iti vorbeste Stan Patitul. Tu crezi ca eu l-am remarcat pe al meu? si suntem colegi de o gramada de ani dar nu mi-a zgandarit cu nimic interesul pana intr-o zi cand s-au aliniat planetele si s-a produs chimia...si-mi aparea si mie de vreun an in carti, dar cine s-a putut gandi tocmai la ala?!
Asa ca stai relax, nu-l cauta ca vine el singur.
alexdyana scrie::hahaha: Ai fo tare la faza cu sexul :hahaha: Cik va fi prea mult si veti obosi :hahaha:
Oricum habar nu am cine e de la job, nu stiu pe nimeni de pe la ORL si nici reprezentat medical, adik reprezentati cunosc multi dar nu m am uitat la nimeni :lol: Si acum vii tu si zici ia sa te uiti de acum :hahaha:
Pasari cand m am gandit legat de medicina prima data m a dus cu gandul la chirurgie si astia oricum sunt afemeiati chirurgii de asta nici nu ii bag in seama cand comenteaza pe langa mine cu mine, ei mereu flirteaza ba cu o alta doctorita ba o asistenta :beee:
Veritas odium paret!

Închis