Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ancaioana 2010

Închis
histia
membru Pro
Zodie: Balanta

Re: Ancaioana 2010

Mesaj de histia » 12 Mar 2011, 20:41

Vine, vine primavara; ce-mi aduce?
Imagine

In prima faza o boala, probleme de sanatate legat de oase sau lipsa de calciu. O stare nasoala de oboseala care ma determina la izolare, nu fac prea multe drumuri, ma inchid....astenia de primavara isi pune cam nasol amprenta asupra mea. Suport si ajutor am din partea familiei in depasirea unor obstacole.
In faza urmatoare un contact neasteptat, o posibila relatie, un inceput frumos dar cam superficial, ceva ce se transforma cu timpul in ceva mai serios. Crinul - un tip brunet, inalt, masiv, cam distant, ascuns, interiorizat, genul macho dar pare cam suferind, traieste un pic in trecut ori sufera dupa vreo despartire; probabil il voi cunoaste la un drum. Ma invita pe undeva si voi fi tare incantata, o sa ma aprind oleaca. O poveste cu happy-end. Imi recapat energia si trece astenia.
Inafara de problemele de sanatate care se rezolva, totul pare in regula.
Veritas odium paret!

AIMEEN
membru Club
Zodie: Gemeni

Mesaj de AIMEEN » 13 Mar 2011, 09:55

...totusi suna bine !

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 29 Mai 2011, 19:21

histia scrie:Vine, vine primavara; ce-mi aduce?
Imagine

In prima faza o boala, probleme de sanatate legat de oase sau lipsa de calciu. O stare nasoala de oboseala care ma determina la izolare, nu fac prea multe drumuri, ma inchid....astenia de primavara isi pune cam nasol amprenta asupra mea. Suport si ajutor am din partea familiei in depasirea unor obstacole.
In faza urmatoare un contact neasteptat, o posibila relatie, un inceput frumos dar cam superficial, ceva ce se transforma cu timpul in ceva mai serios. Crinul - un tip brunet, inalt, masiv, cam distant, ascuns, interiorizat, genul macho dar pare cam suferind, traieste un pic in trecut ori sufera dupa vreo despartire; probabil il voi cunoaste la un drum. Ma invita pe undeva si voi fi tare incantata, o sa ma aprind oleaca. O poveste cu happy-end. Imi recapat energia si trece astenia.
Inafara de problemele de sanatate care se rezolva, totul pare in regula.
Interesant a fost ca m-a cerut de nevasta dupa vreo 2 saptamani.
Veritas odium paret!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 29 Mai 2011, 19:28

Va rog sa ma ajutati cu parerile voastre. Mai nou in mai toate etalarile am combinatia bici-turn, imi aparea si in anii trecuti premergatori divortului meu; acum insa eu una nu am de cine divorta, nici macar ganduri serioase de a ma recasatori in urmatorul an nu admit.
Aici in aceasta etalare cred ca e combinatia de tribunal, un divort, o separare care se finalizeaza cu acte...insa a cui e? a cainelui? a barbatului? ce legatura au cu mine, adica sunt implicata sau doar aud de divortul cuiva calaret-pasari?
Imagine
Veritas odium paret!

lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Mesaj de lumininita » 29 Mai 2011, 20:13

in timp vei cunoaste un tip foarte inalt cu care vei coresponda ? as-si zice
vei face un drum sau trebuie sa mergi undeva unde nu vei fi incintata de drum ,as-i spune ca are legatura cu un barbat carunt ???, in casa exista multe secrete ??biciu sta in casa 22 adica intrebarea ar fi ,pt. ce ar trebui sa optezi , deci ce ne da biciul ???

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 29 Mai 2011, 20:27

Se pare ca vor fii niste pr in casnicie si ma gandesc la sarpele de sub barbat,veti ajunge in tribunal dar nu veti divorta ,in schimb veti face o calatorie asa ca de impacare
deasupra barbatului vad copil barza schimbarea vine printr un copil,,,acest copil va trage balanta sa zic asa,pt el nu vet divorta
Good job with cards,they practically read theamselves.

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 29 Mai 2011, 20:31

lumininita scrie:in timp vei cunoaste un tip foarte inalt cu care vei coresponda ? as-si zice
vei face un drum sau trebuie sa mergi undeva unde nu vei fi incintata de drum ,as-i spune ca are legatura cu un barbat carunt ???, in casa exista multe secrete ??biciu sta in casa 22 adica intrebarea ar fi ,pt. ce ar trebui sa optezi , deci ce ne da biciul ???
Da, poate avea legatura cu un carunt, asa e prietenul meu; in casa exista secrete si intr-adevar sunt la rascruce, nu stiu pt cine sa optez, totul e joc si joaca.
Veritas odium paret!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 29 Mai 2011, 20:33

laura1976 scrie:Se pare ca vor fii niste pr in casnicie si ma gandesc la sarpele de sub barbat,veti ajunge in tribunal dar nu veti divorta ,in schimb veti face o calatorie asa ca de impacare
deasupra barbatului vad copil barza schimbarea vine printr un copil,,,acest copil va trage balanta sa zic asa,pt el nu vet divorta
Eu sunt divortata de un an; copii nu am si inca nu e momentul sa-mi doresc....Nu stiu, tot nu-mi dau seama cine divorteaza, eu sunt deja.
Multumesc fetelor.
Veritas odium paret!

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 29 Mai 2011, 20:54

histia scrie:
laura1976 scrie:Se pare ca vor fii niste pr in casnicie si ma gandesc la sarpele de sub barbat,veti ajunge in tribunal dar nu veti divorta ,in schimb veti face o calatorie asa ca de impacare
Eu sunt divortata de un an; copii nu am si inca nu e momentul sa-mi doresc....Nu stiu, tot nu-mi dau seama cine divorteaza, eu sunt deja.
Multumesc fetelor.
multumesc si eu ca ai facut interpretarea la etalarea mea,dar era pentru un EL fostul,,el era semnificatorul,la
IN etalare aceasta ma gandesc ca acest barbat are deja o relatie cu o alta femeie care este tinuta secret momentan dar se va afla in curand,posibil printr o conversatie telefonica.
Good job with cards,they practically read theamselves.

ioaurora
membru Club
Zodie: Gemeni

Mesaj de ioaurora » 30 Mai 2011, 21:08

Parerea mea e ca fantoma divortului prin care ai trecut blocheaza dezvoltarea unei relatii.
Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri. (Amos Bronson Alcott)

Închis