Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ancaioana 2010

Închis
alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Re: Ancaioana 2010

Mesaj de alexdyana » 13 Oct 2010, 18:18

Casa 9 - vise, idealuri, studii inalte, calatorii indepartare - eu cred ca iti doreste liniste, satisfactie sentimentala...
Casa 10 - cariera, viata sociala,ambitie, mama - iti doresti un copil si cred ca il vei avea :hagirl:
Casa 11 - prietenii, protectorii, sperantele - aici ai niste asteptari financiare...vrei sa obtii in urma unei rupturi(coasa)...acum nu imi dau seama daca ursul te ajuta sau cu el ai probleme..mi se pare ca e un dezacord financiar...te certi pt niste bani ceva..
Casa 12 - subconstientul, izolarea,boli cronice, dusmani ascunsi -amintirile iti creeaza depresie..

Pff nu stiu daca am zis ceva bine pe aici...mi se pare complicat dar am incercat macar..ce am vazut eu bine e ca apare cineva nou in viata ta si va fi frumos!!!

alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Mesaj de alexdyana » 13 Oct 2010, 18:22

histia scrie:In casa 4 am stelele nu luna; luna se afla in casa 12; cred ca o sa fie ceva implinire mare in familie.
Vedem ce va fi; cu situatia financiara e calamitate in randul bugetarilor si intr-adevar imi doresc si altceva ca sa pot sa ma si rasfat; in prezent sunt oficial despartita dar sunt implicata intr-o relatie pe care sper sa o pot pastra la nivelul acesta, ca nu ma simt disponibila pentru altceva mai profund.
Mersi, alexdy.

Fix cu cel care nu te implici cu ala merge bine...eu tot timpul asa patesc :hagirl: Pentru nimic..cred ca e mult pe langa adevar dar am incercat.. :hagirl:

histia
membru Pro
Zodie: Balanta

Mesaj de histia » 27 Ian 2011, 21:40

N-am mai scris demult. Aceasta e o etalare pt 2011 facuta mai pe la inceputul lunii, acum am dat de ea in calculator si ma bazaie cateva intrebari, nelamuriri legat de ea.
Schimb profesia? ce fac, plec peste mari si tari? departe de mine pana acum aceasta idee dar vad in etalare o mutare cu jobul, un transfer undeva (ancora-turn) sau chiar munca in strainatate (ancora-turn-barza-vapor); bine, blocaje, probleme cu autoritatile, obstacole...dar chiar plec sau e doar un vis care imi va da tarcoale? se vede ca-i legat jobul de ceva activitati artistice.
Apoi, coloana centrala; imi pare ca acest barbat are grave probleme de sanatate, cartile din jurul lui nu-l arata prea bine; dar pare ca va trece peste obstacolele bolii (cruce-soareci); nu stiu cine e, nu am niciun grav bolnav in jurul meu. O fi cineva cu care nu mai pastrez legatura.
Relatia pare cam duala, sau urmeaza sa aleg un altul, schimbari in inima mea, o noua relatie cu cainele? cineva din trecutul meu, fost coleg de scoala (cainele pe acora cu norii pe caine si copil-carte), poate fi asa? nu de alta dar ma gandeasc la cineva si ar fi foarte valabil...dar la ce carti are langa el tipul asta nu prea-mi pare de incredere.
Va rog sa-mi spuneti si viziunile voastre legat de nelamuririle mele, si daca vedeti altceva, ceva marcant pt existenta mea.
Multumesc anticipat.

Imagine
Veritas odium paret!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 05 Feb 2011, 21:08

Imagine

Ma confrunt cu ceva probleme de calomnie din partea unui cuplu; as vrea sa stiu cum va trebui sa actionez. Ma pregatesc sa fac plangere penala si ma intreb daca voi avea sanse de castig. Ideea e ca nu-mi place sa fiu razbunatoare insa trebui sa-i pun cumva la punct sa inceteze.
Pareri?
Veritas odium paret!

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 05 Feb 2011, 21:40

histia scrie:Imagine

Ma confrunt cu ceva probleme de calomnie din partea unui cuplu; as vrea sa stiu cum va trebui sa actionez. Ma pregatesc sa fac plangere penala si ma intreb daca voi avea sanse de castig. Ideea e ca nu-mi place sa fiu razbunatoare insa trebui sa-i pun cumva la punct sa inceteze.
Pareri?
Hm mai degrabă femeia din cuplu e geloasă. Crede că ai o legătură secretă cu el? Asta va aduce în continuare multă agitaţie în casa ta sau în sinea ta. Lucrezi cu unul din ei şi problemele ajung şi al muncă?
Pe ultima linie tribunal bici ar părea ca intervenţia unei instanţe să fie soluţie şi cu buchet pe linia de mijloc ar zică că se rezolvă cu bine.
Spune-le că intenţionezi să faci o plângere s-ar putea să nu fie nevoie să o şi faci, dacă va fi nevoie fă -o, mai mult de a da nişte declaraţii nu or să păţească dar poate e suficient să îi liniştească
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 05 Feb 2011, 21:55

emma13 scrie:Hm mai degrabă femeia din cuplu e geloasă. Crede că ai o legătură secretă cu el? Asta va aduce în continuare multă agitaţie în casa ta sau în sinea ta. Lucrezi cu unul din ei şi problemele ajung şi al muncă?
Pe ultima linie tribunal bici ar părea ca intervenţia unei instanţe să fie soluţie şi cu buchet pe linia de mijloc ar zică că se rezolvă cu bine.
Spune-le că intenţionezi să faci o plângere s-ar putea să nu fie nevoie să o şi faci, dacă va fi nevoie fă -o, mai mult de a da nişte declaraţii nu or să păţească dar poate e suficient să îi liniştească
Multumesc, emma!
Da, femeia e paranoica si crede ca am o relatie cu barbatu-so care mi-e coleg. Povestea e complicata, barbatu-so m-a hartuit efectiv (exista martori, implicit nevasta a fost martor) ca mai apoi sa-i marturiseasca nevestei ca de nu stiu cati ani e indragostit de mine. Afland tipul ca eu am o relatie cu altcineva vad ca incepe sa se razbune. Nebuna imi suna colegele si colegii si ma face in toate felurile, m-a sunat si pe mine cu amenintari sa renunt la locul meu de munca. Replica ei "el a gresit dar ea (adica eu) trebuie sa plateasca".
Reactia mea pana in prezent e: nu ma cert cu voi, nu dau explicatii nimanui, fac plangere penala si politia va rezolva. Martori si probe pt toata nebunia asta exista doar ca inca nu ma lasa pe mine sufletul sa le fac rau; ar putea avea consecinte grave pana la a-si pierde el locul de munca....
Veritas odium paret!

katenka
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de katenka » 09 Mar 2011, 14:28

histia scrie:Imagine

Pareri?
Pararea mea este ca ajung sa se desparta ei pana la urma.
Imi pare ca tu renunti la locul de munca actual, dar nu din cauza lor, ci din proprie initiativa.
In rest, la tine sunt toate bune, cel putin in plan sentimental, sau nu te afecteaza emotional chiar atat de tare. La tribunal se ajunge sigur, acum nu reusesc sa-mi dau seama daca tu cu ei sau ei doi, dar daca e sa iau etalarea doar pentru problema ta, as spune ca ai sanse sa intorci lucrurile in favoarea ta. Poate intre timp s-a solutionat, nu stiu. Oricum, ai nevoie de martori seriosi.
Succes!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 09 Mar 2011, 21:55

Multumesc :good:
Uite ca a trecut o luna de cand am facut etalarea si s-au intamplat o multime de lucruri imprevizibile si surprinzatoare.
In ceea ce-i priveste pe ei lucrurile au fost de la bun inceput in favoarea mea, eu am renuntat la ideea de a-i da in judecata, pe cat de revoltata eram atunci acum m-am linistit; el sufera ca nu si-a gasit sustinatori printre colegi si tot colectivul l-a condamnat pt ceea ce mi-a facut; s-a izolat, nu-i mai vede nimeni fata si tocmai si-a dat demisia din functia pe care o detinea. Daca vor ajunge ei la divort e strict problema lor, nu sunt raspunzatoare ca ei nu-si stiu rezolva problemele de familie si probabil exista intre ei probleme mult mai grave.
Nu cred ca voi renunta la locul de munca, as face o nebunie; tocmai ce m-am titularizat pe post saptamana aceasta. Aici a fost marea surpriza si pt mine; a aparut subit in februarie o ordonanta ministeriala cum ca titularizarile se fac in scoli daca se indeplinesc anumite conditii. Nu m-am asteptat la asemenea surpriza dar uite ca sunt titulara dupa atatia ani de asteptare.

Referitor la etalare, ma gandesc ca acel vapor care de altfel imi tot aparea in carti pe langa locul de munca se refera la avansarea asta mea; pt mine e o mare realizare venita neasteptat dupa atatia ani de dat examene.
Veritas odium paret!

whisper
membru Pro
Zodie: Gemeni

Mesaj de whisper » 12 Mar 2011, 10:16

Felicitari :giverose:
We don't love to be loved; we love to love!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 12 Mar 2011, 18:51

whisper scrie:Felicitari :giverose:
Mersi :cupa:
Veritas odium paret!

Închis