Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ancaioana 2010

Închis
katenka
membru
Zodie: Gemeni

Re: Ancaioana 2010

Mesaj de katenka » 10 Sep 2010, 23:54

Buna, Histia!
Sper sa nu dau cu bata in balta, dar incerc si eu.
Ai avut niste pierderi sau te preocupa disparitia cuiva (aici pare a fi un deces). E posibil sa fi fost preocupata de gandul asta cand ai facut etalarea ca s-a deschis pe Sicriu. Cred ca e vorba de un tip tinerel, poate blond, iar vestile despre asta prin telefon le-ai primit de la cineva care are legatura cu serviciul tau. Copac - Vulpe... cred ca a avut ceva probleme de sanatate, adica nu a fost un accident.
La locul de munca ai discutii neplacute din cauza banilor, Biciul in C. Pestilor sunt niste pierderi financiare care apar numaidecat. Ai Luna in C. Talentelor, ceea ce ma determina sa cred ca in conditiile in care exista imaginatie si sensibilitate, se vor gasi solutii. Nemultumirile de la job te-au tinut o perioada pe loc si vor mai dura, pentru ca sunt operate prin contract (Munte - Scrisoare). Ceva s-a intamplat pentru ca ai stat acasa o perioada, adica la serviciu nu te-ai dus (casa - Turn). Vin si niste vesti din afara tarii (Turn - Scrisoare) si poate in acest sens faci si un drum.
Esti ingrijorata pentru sanatatea cuiva din familie (Casa in C Copac) si este posibil sa ajungi chiar la medic pentru asta. Poate sa fie o problema cardiaca (Casa - Inima).
Esti indragostita sau ti-ai dori o iubire (Inima in C. Sperantelor), Femeia in C. Inimii. Daca tipul exista, financiar sta bine si are o pozitie sociala buna. Cred ca esti o tipa geloasa, fapt care iti aduce si nemultumiri si tristete. (Buchet in C. Sarpe) - (Buchet - Soareci).
Tu esti prietenoasa si foarte deschisa. Vin niste solutii de la un tip mai in varsta sau de la un prieten.
Ar fi o sarcina, care pare ca te bucura, caci Barza este in C. Iubirii, dar aduce si cateva probleme (Copil in C. Soarecelui).
Cam atat...

histia
membru Pro
Zodie: Balanta

Mesaj de histia » 11 Sep 2010, 09:00

Katenka, felicitari, foarte bine ai patruns si legat cartile; super! :good: Iti multumesc.
Veritas odium paret!

dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Mesaj de dorasilvana91 » 11 Sep 2010, 15:54

am impresia ca iti apare un contract in munca..linia centrala arata un inceput nou in societate..o cladire inalta cred ca e legat de copii..parerea mea :dontknow:
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 11 Sep 2010, 16:10

dorasilvana91 scrie:am impresia ca iti apare un contract in munca..linia centrala arata un inceput nou in societate..o cladire inalta cred ca e legat de copii..parerea mea :dontknow:
Pai acolo lucrez deja de multi ani :dontknow: intr-o cladire inalta cu multi copii; luni se umple cladirea de copii. :)
Veritas odium paret!

dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Mesaj de dorasilvana91 » 11 Sep 2010, 18:51

stiam asta..dar m-am referit la faptul ca ar putea fi noutati acolo pt tine.. :this: nu stiu sa ma explic ca la acolo la scoala voi mereu semnati cate cevs,o lucrare,o nota in catalog,o absenta.. :lol:
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 11 Sep 2010, 19:03

aaaa, am inteles. cine stie...
pana una alta, semnez in fiecare zi condica. ;)
Veritas odium paret!

katenka
membru
Zodie: Gemeni

Mesaj de katenka » 11 Sep 2010, 20:29

Merci, Histia! Incerc si eu, uneori le vad mai bine, alteori deloc, mai ales pe ale mele.

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 13 Oct 2010, 16:49

Ieri de ziua mea mi-am facut o etalare astrologica pentru un an de zile.
O pun aici, sper sa intelegeti ceva si va rog sa va dati cu parerea; eu n-am pui de intuitie la carti in perioada aceasta. Mersi.

Imagine
Veritas odium paret!

alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Mesaj de alexdyana » 13 Oct 2010, 18:03

Nu te lua neaparat pe ce zic aici e o parere :D E cam complicat pt mine astrologica...dar o iau incet incet..Nu

Casa1- tu - esti singurica,despartita si primesti vesti de la un barbat. Barbat pe calaret, scrisoare pe copil - poate un nou inceput...Si ai turn pe inel - despartita..acum dupa turn poate fi si un fost...
Casa 2 - banii - iti vin niste bani din invatatura (cruce pe carte, pesti pe vulpe) si cred ca nu prea multi ma gandesc eu dupa crucea aia,iar vaporul ma duce cu gandul ca ai mai vrea sa faci ceva, comert/afacere sa iti cresti fondurile.
Casa 3 - calatoriile scurte, studii mici si medii, comunicare - la capitolul comunicare cred ca stai cam aiurea (cartea, copacul), copacul imi zice ca nu prea esti dispusa la deplasari..
Casa 4 - caminul, familia, tatal - eu cred ca vine cineva nou in viata ta (calaretul) si luna iar ma duce cu gandul la trecut...calaretul e barbat, soarele pe casa....eu cred ca vei face o pereche buna cu persoana respectiva...esti cam depresiva (luna)..
Casa 5 - copii,dragostea - cred ca acum munca e mai importanta decat dragostea, esti singura (casa) dar iti place sa socializezi sa iesi....
Casa 6 - bolile acute, munca zilnica, serviciul - nu prea imi plac cartile astea...cred ca vrei sa faci o schimbare cu serviciul dar e blocata...vezi sa nu ramai fara :dontknow:
Casa7 - partenerii intimi, de afaceri, dusmanii - aici chiar imi place :yahoo: stai bine bine..eu cred ca el vine spre tine cu toata viteza, dragoste relatie... :yahoo:
Casa 8 - taxele,finantele, creditele, moartea - esti ingrijorata pt un prieten sau el iti aduce batai de cap..nu sh poate niste datorii ceva :dontknow:

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 13 Oct 2010, 18:15

In casa 4 am stelele nu luna; luna se afla in casa 12; cred ca o sa fie ceva implinire mare in familie.
Vedem ce va fi; cu situatia financiara e calamitate in randul bugetarilor si intr-adevar imi doresc si altceva ca sa pot sa ma si rasfat; in prezent sunt oficial despartita dar sunt implicata intr-o relatie pe care sper sa o pot pastra la nivelul acesta, ca nu ma simt disponibila pentru altceva mai profund.
Mersi, alexdy.
Veritas odium paret!

Închis