Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ancaioana 2010

Închis
histia
membru Pro
Zodie: Balanta

Re: Ancaioana 2010

Mesaj de histia » 25 Aug 2010, 21:59

Luasem o pauza de la carti; ieri m-a apucat dorul si mi le-am etalat cu gandul la luna septembrie...
Cu interpretarea ma descurc mai greu deoarece sunt subiectiva. Va rog sa ma ajutati.
Imagine
Veritas odium paret!

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 25 Aug 2010, 22:04

daca accepti o interpretare de la un incepator eu iti scriu cu placere...doar ca am o mica intrebare... :blush: ..exista un set de carti care ma cam incurca si nu as vrea sa gresesc...asa ca inainte de a incerca te rog doar sa imi raspunzi la o singura intrebare: lucrezi cu copii? (ceva scoala, gradinita, sau pediatru? )... :blush: ...
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 25 Aug 2010, 22:16

Eu sunt pe casa copilului, exact asa ma simt in prezent, ca o adolescenta, am avut o vara fantastica. Cred ca voi lua niste decizii gresite, voi face ceva alegeri nu tocmai convenabile. Sunt cam vicleana si oportunista.
Azi maine incep serviciul, se vede pe linia centrala munca mea cu copiii, incepe scoala, probabil voi avea ceva dezamagiri, deziluzii legate de ore, program, etc. Se vede agitatie mare legat de job, de scaderea salariilor; nemultumiri, decizii, alegeri.
Iar pare sa apara ceva deces sau boala la mine in casa sau in familie, mi-a mai aparut asta de cateva ori in etalari.
Cred ca voi avea de facut ceva analize medicale, le voi face in luna septembrie.
Ceva dispute cu un barbat, cred ca barbatul in etalarea asta e sotul, dar nu stiu daca barbatul asta are disputele cu mine sau cu sarpele, sau avem dispute din cauza unor tradari sentimentale. Barbatul acesta pare a se muta, e schimbator, cred ca ma iubeste. Insa inima mea pare a fi in alta parte....Va fi greu pt mine sa fac o alegere, sa iau o decizie in privinta lor.
Veritas odium paret!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 25 Aug 2010, 22:18

morethenme scrie:daca accepti o interpretare de la un incepator eu iti scriu cu placere...doar ca am o mica intrebare... :blush: ..exista un set de carti care ma cam incurca si nu as vrea sa gresesc...asa ca inainte de a incerca te rog doar sa imi raspunzi la o singura intrebare: lucrezi cu copii? (ceva scoala, gradinita, sau pediatru? )... :blush: ...
Da, sunt profesoara. Se vede fain pe linia centrala ca incepe scoala :)
Multumesc de ajutor; orice ajutor e binevenit, Morethenme, nu cred ca esti incepatoare, te descurci foarte bine cu interpretarile.

Edit later: Am impresia ca o sa-mi scada norma, ceva injumatatire se vede acolo cu copiul pe vulpe, asta-i contractul in invatamant si urmat de soareci-trifoi. Voi fi cam ingrijorata si vor fi ceva dispute intre colegi. Va fi greu cu noua lege a invatamantului...
Posibil sa am de ales sa merg si la o alta scoala sau sa raman pe juma' de norma.
Sentimental nu stiu cum imi va fi, dar vor fi schimbari transante in domeniu acesta venite din partea barbatului.
Veritas odium paret!

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 25 Aug 2010, 23:40

histia scrie:Luasem o pauza de la carti; ieri m-a apucat dorul si mi le-am etalat cu gandul la luna septembrie...
Cu interpretarea ma descurc mai greu deoarece sunt subiectiva. Va rog sa ma ajutati.
Imagine

sa vedem...in prezent cred ca iti sta mintea la ceva problema in casa ...nu stiu daca e adevarat sau nu dar cred ca ai un parinte bolnav..daca e asa tu stii de boala acestuia si iti faci griji pentru asta...as spune ca-ti faci ganduri foarte negre cu privire la aceasta persoana...(cum insa sunt mai mult decat incepatoare nu stiu daca e recomandat sa imi dau cu parerea aici...) Alta problema ptr tine pare a fi partea financiara...te ingrijoreaza o scadere a veniturilor cred..lucrezi cu copiii (dupa cum ti-am zis mai devreme), dar venituril pe care le vei incasa o data cu inceperea activitatii nu par a te multumi....

ai avut nu demult parte si de o alegere in sfera sentimentala. Eu cred ca ai o relatie la inceput inca, dar una frumoasa...posibil sa apara si unele discutii mai aprinse intre voi in curand...nu cred insa ca ar fi de natura sa perturbe prea mult relatia voastra....

Relatia ta de dragoste cred ca e cu un tip care iti este si coleg, si pare o relatie fericita (buchet pe inel) care iti va aduce implinire si stabilitate. Tot pentru viitor fie iti doresti o calatorie cu tipul cu care esti intr-un loc insorit undeva..fie astepti niste vesti de la un ex cred aflat la distanta de tine....
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 25 Aug 2010, 23:54

morethenme scrie: sa vedem...in prezent cred ca iti sta mintea la ceva problema in casa ...nu stiu daca e adevarat sau nu dar cred ca ai un parinte bolnav..daca e asa tu stii de boala acestuia si iti faci griji pentru asta...as spune ca-ti faci ganduri foarte negre cu privire la aceasta persoana...(cum insa sunt mai mult decat incepatoare nu stiu daca e recomandat sa imi dau cu parerea aici...) Nu am pe nimeni bolnav in familie, dar mi se tot repeta cartile astea cu probleme de sanatate in familie; azi maine o sa-i trimit pe toti la analize sa ma linistesc :)
Alta problema ptr tine pare a fi partea financiara...te ingrijoreaza o scadere a veniturilor cred..lucrezi cu copiii (dupa cum ti-am zis mai devreme), dar venituril pe care le vei incasa o data cu inceperea activitatii nu par a te multumi.... 25% off din salariul care oricum il aveam mic.

ai avut nu demult parte si de o alegere in sfera sentimentala. Eu cred ca ai o relatie la inceput inca, dar una frumoasa...posibil sa apara si unele discutii mai aprinse intre voi in curand...nu cred insa ca ar fi de natura sa perturbe prea mult relatia voastra....Da. Discutii sper sa nu aiba cu mine, nu-i cazul.

Relatia ta de dragoste cred ca e cu un tip care iti este si coleg, si pare o relatie fericita (buchet pe inel) care iti va aduce implinire si stabilitate. Foarte adevarat
Tot pentru viitor fie iti doresti o calatorie cu tipul cu care esti intr-un loc insorit undeva tocmai m-am intors de la mare, nu cred ca mai am timp sa merg undeva, dar de dorit imi tot doresc..fie astepti niste vesti de la un ex cred aflat la distanta de tine da, exista un ex la distanta mare si sper sa dea semne; ar trebui sa dea semne in septembrie...
Multumesc, Morethenme!
Deci, septembrie va fi o luna normala, banala, cu ganduri si batai de cap concentrate doar pe inceperea anului scolar...
Veritas odium paret!

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 25 Aug 2010, 23:58

Momentan eu nu am mai vazut nimic in plus..... :unsure: ...dar daca mai vad ceva....revin... :hagirl:

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 26 Aug 2010, 12:39

morethenme scrie:Momentan eu nu am mai vazut nimic in plus..... :unsure: ...dar daca mai vad ceva....revin... :hagirl:
Ok, iti multumesc.
Oricine mai vede ceva notabil e binevenit. ;)
Veritas odium paret!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 10 Sep 2010, 15:35

generalitati...bani, job, cariera si alte evenimente
Imagine
Veritas odium paret!

histia
membru Pro

Mesaj de histia » 10 Sep 2010, 17:59

Mai sa fie, etalarea incepe cu sicriul...sicriu-cruce; dar in etalarea anterioara se vede si mai clar un deces, ma ingrijorasem ca e a cuiva din familie insa azi am aflat de decesul unui coleg de la servici. Ma intristeaza aceasta pierdere.
Linia centrala a etalarii vorbesc fie de o sarcina neasteptata sau nedorita, fie de o transformare a spatiului locativ sau schimbare a unui statut social.
Banii foarte putini, voi resimti acut scaderea de salariu; la nivel mai inalt se va lasa cu greve si proteste, ma voi implica si eu in astfel de activitati si actiuni.. Ocazional voi suplimenta venitul cu ceva legat de pasiunile mele, nu vor intra bani constant dar va fi ceva castig suplimentar. Posibil o propunere de asociere sau munca temporara legata de domeniul meu, venita din partea unei prietene, o tipa isteata, priceputa la afaceri.
Eu sunt calda, iubitoare si afectuoasa.
Ceva depresii si nemultumiri, frustrari la locul de munca; ma va irita cineva apropiat, un barbat.
Voi fi invitata la ceva petrecere de logodna sau nunta, acolo exista posibilitatea sa cunosc un tip (calaretul) care-mi va capta atentia. Se va lasa cu alegeri in relatii pt mine.
Relatia cu crinul pare ca-mi aduce implinire in prezent; dar pe viitor e pus si el in fata unei alegeri.
La job, barfe, controverse ce ma supara. Sunt predispusa la un accident in drum spre locul de munca; sau aud ca a patit cineva asta.
Tot legat de locul de munca si activitatea profesionala fac un drum in oras strain sau in tara straina.
Veritas odium paret!

Închis