Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Mimishika 2010

mimoshika
membru
Zodie: Taur

Re: Mimishika 2010

Mesaj de mimoshika » 16 Mai 2010, 22:25

Mersik :bye: nu sant suspicioasa,dar nesigura pe mine cu siguranta ....nu am curajul sa incep ceva nou desi sant constienta ca drumul pe care-l urmez este sigur ,dar :dontknow: mediocru si fara satisfactii,il urmez din inertie......
Interpretarea mea pentru lenormand(curios dar in etalarea facuta pentru surpriza din luna mai mi-au iesit 5 carti si in cea facuta pentru ziua mea:Casa,Soarece,Gradina,Sarpe si Ancora din clarificare)

Ganduri asupra unei locuinte(Luna+Casa),contract,casa inchiriata,acte(CASA+Inel).....adevarat,chiriasul imi pleaca peste 2 saptamini si inca nu m-am hotarat ce sa fac,sper sa reusesc sa-mi inchiriez din nou apartamentul la fel de bine ca si acum 1 an
Sant agent imobiliar-(Casa+Sarpe)adevarat,si se pare ca voi avea ceva probleme la servici ,chiar barfe(Vulpe+Sarpe)dar si succes cu un contract,,,,,,sau poate imi vand apartamentul? :dontknow: ca ma cam bate gandul
Sant invitata la o nunta (Gradina+Inel)adevarat,in septembrie
Dupa cate se pare ma asteapta tracasari de ordin pshihologic ,cineva sau ceva din trecut revine(Luna+Inel).....in rest nimic nou si interesant,sau poate nu? :grin:

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 16 Mai 2010, 23:44

multzu ptr feedback... :giverose:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

Sulis
membru Pro
Zodie: Varsator

Mesaj de Sulis » 18 Mai 2010, 19:34

mimoshika scrie: Buna Mimishica,
Taiere: Calatoria si Pierderea

Pozitia ta in lume, in prezent
Banii

Abundenta financiara, crestere, castig. Avere, daca este langa cartea Norocului.
Ori aspectul financiar va fi primordial, de a se indrepta spre noi posibiliati. Esti o persoana deschisa cu dorinta de dezvoltare personala si financiara, ai toate calitatile.

[/color]
Scopurile pentru anul viitor
Dorinta

Dorinta pentru ceva asupra caruia nu ai control.
Doresti o noua orientare, o noua posibilitate, mai multa intensitate poate in cuplu, ca este langa amant, o transformare a acestei relatii poate...Aspiri le ceva mai mult, mai intens, etc

Ce iti da putere

Iubitul

Reprezinta un barbat special din viata consultantului, daca acesta este de sex feminin. Daca aceasta este singura, poate fi vorba despre un prieten sau un frate. Daca consultantul este un barbat, aceasta carte il poate reprezenta pe acesta.
Poate fi o figura masculina sau faptul ca ai incredere in viitor, daca nu este un barbat.

Ce anume trebuie sa dezvolti
Mesajul

De obicei vestile sunt verbale. Asteptarea unor rezultate. Cartea de langa ea da o explicatie despre ce tip de mesaj este vorba.
Trebuie sa faci o schimbare, sa imbunatatesti comunicarea, sa iesi mai des sau sa schimbi punctul de vedere, pozitia ta actuala fata de ceea ce te framanta, sa dezvolti ceea ce te framanta de o alta maniera. Schimbare.

Planul constient, in prezent
Gandul

Arata procesul gandirii, planificarea unui eveniment, meditarea asupra unei probleme, prelucrarea unor informatii. Visare cu ochii deschisi.
Sunt lucruri pe care nu le destanui, pe care nu le spui si care trebuiesc spuse. Esti mai mult in faza de pregatire, de analiza a situatiei, dar trebuie sa intri in actiune cu cartea mesajul de langa.

Planul emotional, in prezent
Furia

Este o carte a emotiilor. O persoana ce trebuie sa se calmeze. O situatie provocatoare care iti pune rabdarea la incercare.
Ceva are o mare impoirtanta pt tine, iti da emotii intense si poate te streseaza chiar.

Planul spiritual, in prezent

Stabilitatea

Indica neschimbarea. Daca este vorba despre o situatie negativa, arata ca nu se va imbunatati.
Poate esti intr-o faza de stagnare, pasiva in care lucrurile nu se pot schimba singure.

Ce ti se opune in realizarea scopurilor
Boala

Persoana negativa. Boala, dar si remediu pentru insanatosire. Posibilitatea de a folosi boala ca o scuza pentru a nu avea de-a face cu cineva.
Poate ganduri negative, pesimism, neincredere in posibilitatile viitoare dar si a fi blocata intr-o situatie neplacuta.

Ce trebuie sa faci pentru a-ti realiza scopurile
Calatoria

Calatorie, plecare, vacanta, situatie de urgenta.
Trebuie miscare, are legatura cu cartea mesajul (ce trebuie sa dezvolti). Sa pui o situatie in miscare, sa avansezi, sa schimbi lucrurile.

Clarificare
pentru Boala
Scrisoarea

Un mesaj prin orice mijloc de comunicare. Vestile aduc o schimbare.
Sau sa iei masuri in situatia actuala. Daca esti bolnava o reteta, o trimitere, daca e vorba de cuplu sa aveti mai multa creativitate in viata sexuala, daca e pe plan financiar sa te pui in miscare pentru a gasi noi solutii.

:dontknow: Cele 2 etalari facute de ziua mea nu sant prea grozave ,dar dupa cate se pare situatia cel putin pe acest an pare stabila.Partea plina a paharului ar fii ca nu ma astepta vremuri mai grele ,doar cartea Boala ma ingrijoreaza (de la etalarea oracole) si cartea Soarece de la etalarea lenormand cu atit mai mult cu cat am sarbatorit aceasta zi racita cobza :this:

Nu stiu cat te-am ajutat, nu cunosc etalarea asta.
Nu cunosc Micul Lenormand, eu nu il folosesc, acolo nu pot sa iti dau nici o parere. Ceea ce folosesc e Marele Lenormand (cel cu mitologia, 54 carti) care sunt diferite de cele 36 carti, nimic in comun.
Succes :giverose:
Sulis

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 19 Mai 2010, 21:42

Multumesc :giverose:

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 02 Iun 2010, 11:26

Imagine
Taiere:Urs+Buchet
Clarificare la Cheie:Bici

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 02 Iun 2010, 11:43

Ce stiu:Luna;Cartea;Inel;Inima;Ciine
Ce nu stiu
Sicriul
Transformare, schimbare majora a situatiei, secrete nedescoperite.
Arata o transformare, o schimbare majora a unei situatii, un sfarsit, secrete descoperite, o boala grava, pierdere masiva de bani, moarte. Reprezinta intotdeauna o situatie nefasta, domeniul acesteia fiind aratat de cartile inconjuratoare. Este ceva ce se termina, pentru a incepe altceva. Poate fi o pierdere financiara importanta, o ruptura sentimentala, un esec. Daca celelalte carti sunt favorabile, este atenuat efectul malefic al Sicriului, promitand o renastere dupa niste incercari, un nou inceput. Este un avertisment serios, pentru a nu ne lasa abatuti de incercari, pentru ca este posibila o crestere spirituala.

Calaretul
Ganduri, vesti, procese dinamice.
Aduce vesti, iar daca este departe de cartea personala (Barbatul sau Femeia) aceste vesti sunt de departe. Este o carte pozitiva, ce arata ca ceea ce vrei sa realizezi are bune sanse de reusita. Poate arata o calatorie, in functie de cartile ce o inconjoara. Uneori poate fi vorba chiar despre o persoana, un calator ce vine de la mare departare, sau poate un musafir ce-ti va sosi in casa. Daca este vorba despre o intalnire de dragoste, aceasta va fi intensa.

Gradina
Societate, conexiune, creativitate, intalnire, a fi la un loc.

Vaporul
Dorinta, sperante, vise, castiguri sau pierderi materiale, in functie de cartile adiacente.
Reprezinta calatoriile, dar si speranta, visele, cresterea spirituala. Anunta o crestere materiala, prin comert sau mostenire, sau o pierdere de bani, in functie de cartile alaturate. Vaporul vorbeste despre situatiile aflate in miscare, intr-un mod similar Calaretului. Lucrurile sunt intr-o continua miscare, in mod ciclic. Este o carte neutra, pentru ca poate avea atat inteles pozitiv, cat si negativ.

Ursul
Putere spirituala, faima, dar si gelozie, invidie.
Reprezinta inainte de toate banii. Este si simbolul curajului, al fortei si stabilitatii, in acest sens arata si tatal, sau conducatorul masculin al familiei. Reprezinta cresterea si energia spirituala, protectia, faima si puterea. In sens negativ arata gelozie si invidie, abuz, frica, sentiment de superioritate si intimidare. Ursul langa cartea personala arata stabilitate in situatia financiara, dar si faptul ca trebuie sa fii atent la persoanele invidioase pe succesul tau material. Nu trebuie aclamat peste tot succesul material, pentru ca acest fapt va atrage invidia altor oameni.

Ce cu gandul nu gandesc
Copilul
Naivitate, tinerete, joaca.
Arata naivitate, chef de joaca, un copil, companie, protectie, prietenie. Poate fi vorba de stadiul de inceput a unui lucru, o dragoste sau o afacere aflata la inceput. Impreuna cu Inima arata o iubire noua. Este o carte ce indica speranta naiva. In general are o influenta pozitiva, dar indica un proces in stadiu de maturizare.

Drumul
Libertatea alegerii, indoieli, probabilitate.
Reprezinta o decizie, o alegere ce trebuie facuta. Arata ca esti in fata unei bifurcatii, dar poate arata si drumul cu masina sau cu trenul.

Trifoiul
Speranta, noroc, lucruri naturale.
Exprima speranta, simplitatea, fericirea in forma ei cea mai pura, norocul si bogatia, daca este departe de Nori. Daca nu, poate fi vorba de lucruri triste, deranjante. Este o carte pozitiva. Alaturi de cartea consultantului anunta fericirea, consolarea si disparitia tristetii. Dupa o serie de carti rele, Trifoiul arata terminarea problemelor si aparitia sansei de reusita

Crinul
Succes, cunoasterea binelui si raului, sfintenie, succes, munca.
Arata o protectie, o promovare, un suport prin circumstante pozitive, sau din partea unei persoane care te simpatizeaza. Semnifica si frumusetea, eleganta.

Coasa
Ceva ce se petrece rapid si aduce necazuri, dar si recolta.
Arata nevoia de prudenta, deoarece anunta ceva ce se intampla repede si care poate aduce multa durere. Despartire, primejdie mare, accidente, sfarsit brusc. Arata moartea, daca este langa Sicriu. Poate fi o operatie chirurgicala, pentru a indeparta ceva. Impreuna cu Inima arata o separare brusca, spre deosebire de Soarece, cu care indica o separare lenta. Poate fi insa si recolta, ceea ce se obtine dupa multa munca.

Pe curand
Soarele
Dumnezeu, creatie, succes, pozitiv, absolut, sanatate, optimism.
Energie pozitiva, aduce putere cartilor adiacente, aduce lumina asupra problemelor, caldura in relatii, avertizeaza asupra unei intensitati prea mari, succes, ego. Este o carte a optimismului, care alunga grijile si tristetea, aducand protectie si energie. Atenueaza efectul cartilor rele precedente. Poate sa reprezinte un loc insorit, dar si tatal, sau un alt personaj masculin. Arata succesul in toate domeniile, aducand speranta, fericire si celebritate.

Ancora
Gravitate, stil de viata, securitate relativa in munca si relatii, loialitate, stabilitate.
Ancora este la polul opus al Sarpelui, ea reprezentand curajul, stabilitatea, cinstea si increderea. Semnifica tot ceea ce este bine ancorat, atasamentele puternice, dar poate arata si blocaje, obstacole realizate de propria persoana, ce singur isi creeaza probleme

Pasarile
Meditatie, fantezie, doi oameni, nervozitate.
Mai poate fi vorba de vesti date prin telefon, comunicare, conversatie. Este o carte ce arata inspiratia, dar si controversele verbale.

Norii
Griji, indoieli, temeri, o perioada negativa.

De la drum:Pesti;Sarpe;Vulpe

CLARIFICARE
:Cheia+Bici=1. Discutii ce se vor produce.
2. O controversa din care nu poti evada.
3. Reincarnare.
4. Sex tantric. :hahaha:
5. Extremist spiritual.

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 02 Iun 2010, 12:40

Interpretarea mea:

Ce stiu
Cuplu sau parteneriat bazat pe intelegere si respect reciproc. Relatie de dragoste si prietenie armonioasa.

Ce nu stiu
Plecare din tara(fratele meu asteapta viza pentru Canada);cineva apropiat se imbolnaveste;cimitir;sosire de bani pe nesteptate;mostenire

Ce cu gindul nu gindesc
Voi avea o sansa ,un nou inceput,o alegere norocoasa voi face care imi va aduce succes,dar............ :dontknow: coasa ma cam ingrijoreaza,sper :beg: ca va taia necazurile din fasa

Pe curind
Succes la servici ,dar si controversa verbale

De la drum
:shock: Cam controversate combinatiile:de la bani intrati in tara la...............taxe,medic,infirmier si inchisoare??

Taierea:Urs+Buchet=armonie in cuplu

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 30 Iun 2010, 12:04

[IMG]http://i474.photobucket.com/albums/rr11 ... /iulie.jpg[/IMG
Taiere:Inel+Ancora
Clarificare pentru Drum:Vulpe

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 30 Iun 2010, 12:05

:grin:
Imagine
Taiere:Inel+Ancora
Clarificare pentru Drum:Vulpe

mimoshika
membru

Mesaj de mimoshika » 30 Iun 2010, 12:29

Taiere:Inel+Ancora=cuplu fidel
Clarificare la Drum :Vulpe=1. Alegere profesionala.
2. Femeie vicleana, ce nu e de incredere.
3. Alegeri gresite.
4. Nu este timpul nimerit pentru a lua o decizie.

Ce stiu:calatorie,fratele meu pleaca din tara ,probabil in iulie

Ce nu stiu:noi inceputuri;vesti bune sau rele?;tristete

Ce cu gandul nu gandesc:relatie armonioasa;schimbare;succes ;dar si :dontknow: ruptura de ceva sau cineva?probabil din cauza Coasei

Pe curand:probleme cu autoritatile :shock: ;rezolvarea unei probleme;socializare

De la drum:vesti rele de la o femeie singura ,pe care nu poti conta;tradare

Închis