Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

AIMEEN 2010

AIMEEN
membru Club
Zodie: Gemeni

Re: AIMEEN 2010

Mesaj de AIMEEN » 26 Ian 2011, 13:34

emma13 scrie:
AIMEEN scrie:Imagine
taiere,drumul si barbatul
Cărţile se deschid cu luna, o carte de emoţii, de gândire, de conexiune cu sufletul tău, e pe călăreţ deci ar anunţa sfârşitul tristeţii, o romanţă nouă, se reflectă în bărbat pe cruce, poate e supărat bărbatul ăsta la care te gândeşti, pe celelalte colţuri ai sciriu pe buchet reflectat în câine pe bărbat, ceva ce a făcut sau va face un prieten de-al tău care îţi va lăsa un gusta amar, nu e nevoie să fie ceva major, poate fi ceva ce aţi stabilit să faceţi împreună şi el anulează. Ai cumva ulcer sau gastrită?
Copacul în trifoi care se reflectă în soare anunţă vremuri bune, noroc rapid aş zice legat de muncă pentru să soarele e în ancoră.
Turnul în vapor ar zice că trebuie să călătoreşti şi că vrei independenţă dar şi protecţie.
În casa casei acolo unde ar trebui să vedem cu eşti tu în realitate e femeia, nu porţi măşti şi cumva te simţi în echilibru reflectată cu cheia în cheie.
Inelul e în continuare pe trecut, se vede relaţia trecută care se reflectă tot în şoareci pe şarpe, distrugere din cauza unei femei. E în casa certurilor şi a crinului, a familiei.
În continuare ai probleme în dragoste munte pe casa inimii dar se vor termina, trifoi pe munte – probleme trecătoare, de la tine se ajunge în coasă pe şoareci- dispariţia necazurilor care taie muntele.
Vaporul e în casa inelului, poate o relaţie cu cineva de al distanţă, poate o călătorie cu un iubit.
PE casa căsătoriei ai tot peştii pe diagonala lor inima pe carte în viitor şi cartea în trecut, cred în continuare că îţi vei găsi un suflet pereche, bărbatul acela care pare foarte nefericit.
Cred că e un om pe care-l ştii în casa lui e câinele, cineva de la muncă, poate un şef, poate cineva care te protejează pe acolo deasupra câinelui ai urs vulpe.
Ursul e în turn iar ne întoarcem la muncă, bine poate fi ci un judecător, notar, avocat, cineva din sistemul bancar, dar oricum e cineva care te protejează se oglindeşte în casă pe casa prietenilor, casa în sine ca şi ursul arată un bărbat protector.DA ,ESTE VORBA DFESPRE SEFUL MEU CARE MA PROTEJEAZA SI OCROTESTE ATAT CAT SE POATE LA SERVICIU.
De la ursul acesta pleacă un şir de evenimente fericite pentru tine, buchet în grădină – relaţii bune cu prietenii, trifoi în munte – obstacole depăşite, scrisoare în drum – veşti despre o decizie, coasă ep şoareci – necazuri care dispar.
În casa iubirii ai călăreţul, o nouă dragoste e pe drum între crin pe casa bucuriei şi stele, o să fie o relaţie frumoasă, care o să apară brusc.
Nu-mi dau seama unde e copilul în etalarea asta cel de pe casa peştilor ar zice că e vorba de nişte bani mai puţini şi o afacere la început.
Cred că fetiţa ta e buchetul de pe grădină începe şcoala sau grădiniţa ceva? Se reflectă în inimă şi în nori pe barză e o schimbare care te îngrijorează.
LA muncă pare să fie ok, soare în ancoră, ancoră în soare, reflectată cu cartea o muncă în care sunt implicate hârtii
Una peste alta aş zice cp e ok anul acesta la tine
SI PENTRU CA ANUL ESTE LA INCEPUT ATUNCI CAND VOR EXISTA FEEDBAK-URI VOR FI ANUNTATE.

AIMEEN
membru Club

Mesaj de AIMEEN » 11 Mar 2011, 12:02

Imagine
semnificator-femeia
taiere- copilul si gradina
Pentru ca sunt "prima" asta inseamna ca incep un ciclu nou al vietii..ca sunt socibila sau ca voi petrece cu prieteni cine stie pe unde.Ca am o relatie terminata sau se va termina o relatie.Pestii in casa femeii..ca am sau ca nu am bani??!!

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Mesaj de jr_fairy » 11 Mar 2011, 12:15

Probleme financiare grave, dar peste care vei trece. Esti inlacrimata (pesti in casa femeii). Relatia ta este in pericol de destramare?
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

AIMEEN
membru Club

Mesaj de AIMEEN » 11 Mar 2011, 14:06

Nu ma simt confortabil ,am de gand sa pun punct,nu stiu daca voi si reusi.

monja
membru

Mesaj de monja » 11 Mar 2011, 14:39

Cartile de pe colturi: femeia- copil-munte-parc: prima senzatie ar fi o reactie copilareasca in urma unui blocaj aparut la o iesire, o intalnire… poate o sedinta ceva …o intalnire unde un barbat te a ranit sau poate te a jignit ? si tu ai fost oarecum provocata sa reactionezi impulsiv…
Tu pe casa calaret - vei avea parte de multe discutii, conversatii, vei auzi noutati, vesti bune as zice eu si in legatura cu locul de munca…desi poate sunt de mica importanta, dar ideea de baza e ca sunt bune. Va fi o perioada in care vei fi activa, dinamica, te vei bucura de incredere in tine si in fortele proprii.
As intreba daca ai cumva un copil ? cred ca ai sa intampini niste greutati cu el in sensul de o imbolnavire ..iar daca nu ai ai sa auzi de un copil cu niste problemute de sanatate…poate ceva cronic sau care e inca sub tratament…sau care nu a raspuns la tratamentul de pana acum si va trebui reevaluata situatia.
Ai sa auzi sau ai legatura cu un barbat care are in fata o perioada mai dificila as zice eu din punct de vedere financiar. Intalneste niste complicatii pe care nu a putut sa le prevada si din aceasta cauza apar frustrari, blocaje.
Trebuie in perioada asta sa mergi la un eveniment unde te simti oarecum fortata sa mergi sau nu ai chef si dispozitie de asa ceva ? aici nu stiu…
Primesti niste vesti in casa care te fac pe moment sa devii confuza, sa nu stii cum sa reactionezi sau poate e o stare de oboseala si nu prea mai ai chef de nimic si mai vin vesti la care este asteptata o replica de a ta….si ceva nu prea iti convine…dar asta trece repede…vestile as spune ca sunt de la un barbat sau in legatura cu un barbat, poate cineva aflat in zodie de pamant. As indrazni sa zic ca sunt implicati cumva 2 barbati…ori vestile vin de la un barbat pentru un alt barbat din casa ori in legatura cu ….
Apar niste intrebari in legatura cu starea de sanatate a cuiva, e o raceala ceva de genul cred. Vestea pe care o primesti in casa te va pune pe ganduri si…am impresia ca nu e exact ce va trebuie acum, nu sunt grozave vestile, va trebui drept urmare sa dati poate niste bani ? zic ca urmeaza o mica pierdere de bani in casa…poate rata la banca …oricum ar fi vestile va afecteaza in familie si emotional, vor avea loc mici discutii

Tu …acum te gandesti la bani, niste bani obtinuti dintr-o afacere sau un mic comert ? esti tu cu copilul, ai un mic noroc cu niste bani de la un barbat mai in varsta proveniti dintr-un contract. Si la munca sau de serviciu ai un noroc foarte frumos, te salveaza un prieten barbat sau te ajuta cu ceva, iti vin niste beneficii de pe urma unui contract incheiat cu un barbat cu care ai o iesire in vederea acestui acord.

si...sper sa nu zici ca ai pierdut timpul cititnd toate cele de mai sus...daca e ceva bun ...mai continui...daca nu...va multumesc pt atentie :)

AIMEEN
membru Club

Mesaj de AIMEEN » 11 Mar 2011, 15:04

Da, sunt singura eu si copilul.Probleme de sanatate au fost,inca nu le-am depasit....Fostul sot este zodie de pamant,dar ma afecteaza ca nu-si respecta "indatoririle" in ceace priveste pensia alimentara.Ma gandesc la bani,la banii pe care nu-i am ,la cei pe care ar trebui sa-i recuperez...
Multumesc frumos!

AIMEEN
membru Club

Mesaj de AIMEEN » 11 Mar 2011, 15:06

Daca nu te superi,monja mi-ar place sa citesc continuarea ta!

monja
membru

Mesaj de monja » 11 Mar 2011, 16:18

As mai putea adauga ca in privinta casei si a mediului tau apropiat …te vad discutand cu doua femei, una in semn de apa si una in semn de aer, primesti vestile alea care mie una nu imi plac cum vin…iti aduc suferinta si neplaceri. S-ar putea sa fie nevoie sa dai niste cadouri la o institutie pentru niste probleme de sanatate…de asemenea as zice ca cineva isi ia la revedere in sensul ca va inceta sau va incerca sa opreasca orice mod de comunicare cu tine. Te va tine la distanta o persoana, un barbat as zice eu dar nu stiu sigur. Va trebui sa iei niste decizii rapid si o sa intampini mici greutati pt ca tu ai sa fii ceva e genul ma gandesc ma gandesc ma razgandesc ma mai gandesc putin 
Casa e pe soricei deci clar mici pierderi …poate dai niste bani pentru niste analize de sanatate, medicii nu vor sti cum sa le interpreteze si o sa trebuiasca sa mai scoti niste bani …oricum pierderile au legatura cu niste confuzii legate de starea de sanatate, din nou, zic eu.
As mai putea sa adaug si faptul ca tu in urmatoarea perioada te vei bucura de sprijinul a trei oameni – un barbat mai in varsta, un barbat mai tanar si o femeie. As zice ca cel putin barbatul mai in varsta este de la munca si vei avea parte de mici conversatii cu ei, mici barfe…poate vei afla chiar mici secrete
La munca cum am spus te bucuri de sprijinul barbatului matur, vei avea parte de momente oarecum placute si care te vor incarca emotional. Poate va trebui sa faci o calatorie mai lunga in interes de serviciu ? oricum vei avea niste idei pentru care vei fi apreciata
Ai avut niste neintelegeri cu sotul dar acum s-au mai limpezit parca putin apele….emotional eu zic ca barbatul ala de la munca e oarecum interesat ..sper sa nu ma insel f tare…sau oricum si ca prieten daca nu mai mult tine destul de mult la tine…dar am senzatia ca e mai mult …sau vrea sa oficilizati ceva ?
Prima senzatie pe care o am e ca te gandesti cum sa anunti un barbat de o schimbare care are loc in viata ta…poate te astepti la niste certuri ? oricum daca te intalnesti cu un barbat, as zice ca e fostul aici…intalnirea nu o sa mearga chiar cum iti doresti..el are niste decizii de luat, e suparat cu banii si el…
Tu in principiu ai o perioada relativ buna,nu extraordinara dar... exista si momente de suferinta, dar acum e …soarele de dupa furtuna… trebuie sa fii atenta la cineva feminin …nu e chiar corecta cu tine si s ar putea sa ai niste obstacole puse in cale..cu fostul sot…tu ai vrea sa nu te mai certi dar din cauza pierderii s-ar putea sa fii nevoita sa lupti. In toate astea te sprinjina prietenii, te gandesti sau iti doresti o schimbare.

sper sa le fi legat ...e tare greu pentru cineva necunoscut dar cum incercarea moarte n are si aici invatam....

AIMEEN
membru Club

Mesaj de AIMEEN » 11 Mar 2011, 17:27

Partea cu banii dati la doctor este adevarata,multe analize,vor urma si altele inca nu am terminat cu investigatul.La serviciu este seful care este aproape de mine in sens prietenesc ,imi doresc eu,intentiile lui sunt mai profunde dar ma limitez .
Multumesc frumos!

AIMEEN
membru Club

Mesaj de AIMEEN » 03 Apr 2011, 12:24

Imagine
semnificator,barbatul
taiere,gradina si ancora
clarificare pentru inel este vulpea....adica relatie mincinoasa?

Închis