Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Fairy's

Închis
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Fairy's

Mesaj de jr_fairy » 17 Aug 2010, 08:45

Dama de Trefla scrie: Deci, asadar si prin urmare… ai mai multe soiuri de personaje in zona. Unu ar fi barbatul care eu zic ca este cel din inima ta. Dupa individul asta se tine scai o tipa cu care are certuri si discutii violente. El e amagit tare din cauza asta. Te va cauta intr-o seara pe nepusa masa, va fi o surpriza totala pt tine acest lucru. Motivul real pt care te cauta ti-l va ascunde cu desavarsire, doreste de fapt sa mai isi alunge grijile si apasarile datorate singuratatii, iti va ascunde de ea. In schimb vorbe de foc si declaratii frumoase cu zambetul pe buze. Femeia aia a lui e plecata pe undeva, iar el e schimbator ca vremea. Nu te increde

Sicriu copac cruce nu imi plac. Parca vorbesc chiar despre un deces, afli despre un deces a unei femei bolnave
Ce fain se vede si esoterismul si divinatia in carti. Te vei preocupa si de acest aspect. Poate chiar mergi la o femeie mai initiata, ori sa te invete, ori sa te ajute in ceva problema.
Mai tarziu cu feedback-ul, dar tot e bine. Tania, este mesajul tau din martie inca. Fostul, intr-adevar, nu pare a avea ganduri in regula fata de mine, mai mult cu tenta sexuala. Ba chiar imi spune direct in fata anumite lucruri care ma tulbura referitor la asta. Nu este acelasi. Cred si eu ca e plecata pe undeva, el locuieste fara ea si ma suna la orice ora, inclusiv noaptea.
A existat un deces in familie. Matusa mamei mele. A fost bolnava.
Am fost la 3 femei initiate intre timp, toate mi-au spus acelasi lucru.

Iti multumesc, Tania!
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 18 Aug 2010, 00:28

Multumesc pentru feedback
Nu fi amarata fairy, lac sa fie ca broaste sunt destule. crede-ma
si ce e mai important din toate astea: asteptarea va merita cu varf si indesat. in plus, ai de invatat din toate experientele astea, asa ca primeste-le ca o lectie de viata si vei ajunge/atrage mai repede ceea ce iti doresti cu adevarat :cupa:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 24 Sep 2010, 13:36

Feedback pentru august si septembrie (etalarea din sept nu am postat-o pe forum):
Mi-am cunoscut tatal acum 2 saptamani. Pentru prima oara ne-am vazut. O surpriza minunata pentru amandoi. M-a primit cum nu as fi crezut si nu as fi sperat. Ii multumesc cu sufletul pentru acea primire. Sunt identica cu el: fizic, in vorbe, in gesturi, in preocupari. Este "interesant" sa stiu ca seman cu cineva. Mi-am cunoscut si fratele, fara ca el sa stie ca sunt sora lui. De o seama cu mine, se insoara in noiembrie. Asteapta si un copil.
Mai sunt sau nu bastarda pentru ceilalti?
Azi am aflat si de o alta nunta: o verisoara de a mea mai mica se marita in aceeasi zi din noiembrie. Nu stiu inca, dar cred ca si ea este insarcinata. Am primit vestea precum un soc.
Nu stiu daca lumea din jurul meu e haotica sau doar eu am pierdut pasul. Nu imi dau seama bine ce se intampla. Sunt cumva paralizata. Incerc sa ma adun.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 24 Sep 2010, 13:42

http://www.youtube.com/watch?v=WOKI_tIBWVI&ob=av2e

O alta lectie pentru mine. Nu stiu cate mai am de invatat cand e vorba de planul emotional. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 24 Sep 2010, 15:47

Lumea e haotica, cu siguranta. Uneori si eu imi zic daca sunt singura ramasa normala in nebunia din jungla
Ai multe de rumegat dpdv emotional acum.
Ma bucur nespus ca totul a decurs asa cum trebuie. Toata stima pt acel barbat! Nu, toata stima pentru tatal tau. :)

Un copil vine cand trebuie si cand stie el ca trebuie sa vina. Va veni si randul tau, cu siguranta :cupa:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 24 Sep 2010, 19:49

Dama de Trefla scrie:Ai multe de rumegat dpdv emotional acum.
Multe, da. Imi dau seama ca mi le-am provocat singura pe majoritatea. Incerc sa imi eliberez sufletul, dar este blocat undeva la radacina. De aici dorinta si netagaduinta mea in a-mi cauta radacinile in orice, cauzele fara a mai analiza doar consecintele, punctul de origine...
Nu reusesc sa mai dorm noaptea. Ma simt amenintata, dar nu simt de cine sau ce. O fi normal...
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 29 Sep 2010, 13:33

Imagine
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 29 Sep 2010, 13:48

Tind sa cred ca etalarea se intinde totusi pe o perioada mai lunga de timp.
Intreprind doua calatorii poate spre orasul natal unde sunt invitata la o nunta a verisoarei mele. Cred ca voi primi si o a doua invitatie la nunta de la tatal meu, la cea a fratelui meu. Poate ma va prezenta familiei lui.
Relatia apare in continuare rupta din cauza minciunilor si falsitatii. Apare iarasi examenul pe care trebuie sa il dau pentru noul loc de munca (de aici cred ca etalarea se intinde pe ped mai lunga de 3 luni). Probabil voi mai "invata" sau voi medita la a-mi constientiza problemele si a gasi solutii.
Vizite la o femeie initiata. Probabil imi si vesteste sosirea unui nou barbat in viata mea, probabil divortat, cunoscut printr-un coleg (de la actualul sau viitorul loc de munca????).
O suma marisoara de bani de la munca, poate prima de Craciun. Imi achit urgentele curente.
Se intoarce o sefa din maternal in cateva zile. Cred ca ma va bloca si mai mult energetic, avand in vedere ca nu ne inghitim reciproc. Aceeasi atmosfera la munca, ma enervez si stresez. Dar de ce am senzatia ca am o noua oferta de munca in curand? SI nu cea pe care o astept, aceea mai dureaza aprox jumatate de an. M-as bucura extraordinar de mult sa plec de aici!

Daca aveti idei, va multumesc pentru ajutor!

Fairy
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 04 Noi 2010, 19:42

jr_fairy scrie:Imagine
dc imi permiti iti scriu si eu...dar cu astfel de cari nu am deloc experienta...este chiar prima incercare... :blush:
Esti singura si incerci sa-ti cauti fericirea in singuratate desi ti-e teama de orice veste ai primi de la cei din jurul tau...ai impresia ca orice noutate iti va aduce ceva rau in viata...si pe la munca se lasa cu griji care te afecteaza mult...

de asemenea te afecteaza si despartirea de un barbat ... te gandesti inca la o relatie pierduta?...as spune ca e multa melancolie in viata ta...cauti solutii ptr necazurile din jurul tau dar aparent inca nu le gasesti si toate aceste frustrari iti maresc sentimentul de esec.Vei lua o decizie ce are legatura cu planul sentimental...o iubire frumoasa de care te vei rupe

banii vin din munca si momentan sunt insuficienti...ai mare suparare din cauza asta...tind sa cred ca in trecut ai contat pe ajutorul unui barbat din punct de vedere financiar, ajutor care intre timp a disparut iar problemele s-au adunat la acest capitol

Vei primi, daca nu ai primit deja vesti de la un barbat (cred cineva care are legatura cu jobul tau) sau care este cam fals din fire, dar pe care fie il iubesti fie te iubeste (poate un ex, cineva cu care ai avut o relatie, dar care s-a incheiat)

prezentul aparent iti este zdruncinat inca de o tradare urata

nu mai stiu ce sa scriu.... :unsure: ...
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 09 Noi 2010, 19:01

morethenme scrie: dc imi permiti iti scriu si eu...dar cu astfel de cari nu am deloc experienta...este chiar prima incercare... :blush:
Esti singura si incerci sa-ti cauti fericirea in singuratate desi ti-e teama de orice veste ai primi de la cei din jurul tau...ai impresia ca orice noutate iti va aduce ceva rau in viata...si pe la munca se lasa cu griji care te afecteaza mult...La munca nu sunt afectata in mod direct deocamdata, dar ma indispun relatiile cu colegii, sefi, nedreptatea si ipocrizia. Mai mult, ignoranta lor si lipsa de umanitate. Imi este oarecum frica de noutate pentru ca am fost foarte rau tradata de curand. Tocmai atunci cand am avut incredere. Sunt singura, da.

de asemenea te afecteaza si despartirea de un barbat ... te gandesti inca la o relatie pierduta?...as spune ca e multa melancolie in viata ta...cauti solutii ptr necazurile din jurul tau dar aparent inca nu le gasesti si toate aceste frustrari iti maresc sentimentul de esec.Vei lua o decizie ce are legatura cu planul sentimental...o iubire frumoasa de care te vei rupe Intre timp, ambii iubiti ai mei - din ultimii 4 ani - m-au cautat: ultimul m-a tradat, motiv pentru care deocamdata nu pot decat sa rad cand il ascult cum imi tanguieste din nou pe la telefon, iar primul... a fost marea mea iubire. Si fac tot posibilul sa ramana asa. Desi probabil daca l-as cunoaste indeaproape dupa atatia ani nu mi-as mai dori asta. Motiv pentru care chiar incerc sa ma "despart" frumos de trecut.

banii vin din munca si momentan sunt insuficienti...ai mare suparare din cauza asta...tind sa cred ca in trecut ai contat pe ajutorul unui barbat din punct de vedere financiar, ajutor care intre timp a disparut iar problemele s-au adunat la acest capitol Da, numai din munca si sunt oarecum insuficienti. Sa spunem ca de fapt s-au adunat cheltuielile. :hagirl: Nu, nu am contat pe ajutorul nimanui, mai ales al unui barbat. Poate invers, ca fostul imi mai toca din bani. :lol:

Vei primi, daca nu ai primit deja vesti de la un barbat (cred cineva care are legatura cu jobul tau) sau care este cam fals din fire, dar pe care fie il iubesti fie te iubeste (poate un ex, cineva cu care ai avut o relatie, dar care s-a incheiat) Vesti primesc de la amandoi... Amandoi la fel de falsi: unul ma minte ca nu ma iubeste, dar ma iubeste; celalalt ma minte ca ma iubeste, dar nu o face. :hahaha: :hahaha: :hahaha:

prezentul aparent iti este zdruncinat inca de o tradare urata Da!

nu mai stiu ce sa scriu.... :unsure: ...
Imi cer mii de scuze ca nu am raspuns pana acum, chiar nu am vazut mesajul! Nu mi-a aparut deloc ca fiind un mesaj nou aici. Abia acum cand sa postez o etalare noua am vazut mesajul tau.
So, ca si feedback am trasat mai sus cateva idei. :)
Felicitari, morethenme!

Iti multumesc mult!
Fairy
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Închis