Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Fairy's

Închis
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Fairy's

Mesaj de jr_fairy » 04 Iul 2010, 05:04

Nu stiu, Tania, ce s-a intamplat. Nici macar nu am simtit cand si cum m-am indragostit. Mintea mea a fost foarte ocupata cu alte probleme, doar ce m-am trezit singura si am inceput sa imi amintesc lucrurile traite in ultima jumatate de an, mai bine. Eu recunosc ca am gresit foarte mult fata de el, prietenii care ne-au vazut impreuna considera ca el chiar ma iubeste din moment ce a rezistat atat langa mine (pentru felul in care il consideram si il chinuiam).
Astept sa vad cum evoluez.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 13 Iul 2010, 14:19

jr_fairy scrie:Schimbari la job (??) - mult dorite. Situatia se destreseaza; vesti de la o institutie publica, poate semnatura de contract.
Examene neprevazute. Situatia s-a inrautatit. As vrea sa plec cateva luni din tara. NU mai rezist aici la locul de munca. Am primit vestile de la institutia publica la care imi doresc sa lucrez, dar pentru amanare. Intr-adevar va trebui sa repet un examen, dar abia anul viitor, la inceput. :this: Am totusi sprijin, sustinere, avand in vedere ca am avut rezultate foarte bune la examenele anterioare.
Bani - semnatura de contract: aprobare de credit cu intarziere, multe griji; situatie financiara stabila. Primul raspuns este unul negativ, astept un al doilea raspuns care m-a intarziat foarte mult in planuri si imi cauzeaza si mai multe griji.
Dragoste - romantism, flirturi. Eu ma gandesc la el (Pesti - caracterizarea lui fizica in casa Femeii), el la mine (Buchet in casa Barbatului si Femeia in casa Buchetului). Un triunghi amoros, in mod curent eu sunt cea care ma ascund. Mahnire, ingrijorare, furie. Relatie secreta in fata Sarpelui. Cred ca eu ii voi dezvalui ei secretul, motiv pentru care ii aduc ei mahnire. "Dinte pentru dinte" gandesc in momentul de fata.
Discutii noi despre cuplu. Intr-adevar mi-a spus "inceputul" adevarului. Il banuiam. Surprinzator il inteleg. Am fost si eu pe acolo. O fac in continuare pe nebuna uneori, fiind foarte geloasa. Dar mai am rabdare. Avem discutii despre o noua relatie, incluzand si parintii si rudele. Abia din septembrie speram sa ne revenim la normal.
Introvertita, deprimata si ascunsa - caracterizare pe scurt pentru luna iulie.

Va rog frumos, daca aveti idei noi dati-va parerea.

Multumesc,
Fairy
Mda... Deprimata clar sunt. De azi ma apuc de sport! :D
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

whisper
membru Pro
Zodie: Gemeni

Mesaj de whisper » 13 Iul 2010, 14:48

Hei smile...stiu ca poti... :) toate se vor rezolva mai devreme sau mai tirziu...
We don't love to be loved; we love to love!

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 13 Iul 2010, 14:54

Multumesc, whisper! :)
Eu zambesc oricum... :P
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 14 Iul 2010, 15:54

jr_fairy scrie:
jr_fairy scrie:Bani - semnatura de contract: aprobare de credit cu intarziere, multe griji; situatie financiara stabila. Primul raspuns este unul negativ, astept un al doilea raspuns care m-a intarziat foarte mult in planuri si imi cauzeaza si mai multe griji.
Dragoste - romantism, flirturi.
Am primit raspuns afirmativ de la banca, ceea ce inseamna ca imi voi inchide leasingul, iar masinuta va fi a mea definitiv. :D
Surprinzator, am primit vesti si de la prima banca; se pare ca a existat o eroare la ei, iar mie de fapt mi s-a aprobat creditul. Dar pentru intarzierea de o luna in raspunsul lor prefer a doua varianta.
Dragoste si flirturi... Avem si din acestea, azi mai mult ca oricand in ultima luna. Sunt curioasa daca el apreciaza compromisurile mele.
Apoi, ma pregatesc de o scurta vacanta la mare cu prietena mea.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 27 Iul 2010, 08:18

Am revenit. Am intreprins si calatoria la mare, acasa la prietena mea (ea este din Constanta).
Surprinzator, am fost chemata la un interviu in alta multinationala. Poate aceasta ocazie se va concretiza in semnatura mea de contract? Imi doresc mult sa plec de la locul actual de munca. :(
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 31 Iul 2010, 21:02

Luna August
Imagine
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 31 Iul 2010, 21:07

Barza - Vapor - Carte - Luna / Vapor - Munte - plec la munte pentru un curs de Wicca; pana atunci in Moldova in weekend pentru re-inmatriculare (ma gandesc la Bici).
Primesc vesti despre o sarcina, poate si o cerere in casatorie.
Nu stiu daca vad sansa unui job nou - munte - inel - ancora, desi coasa e inaintea muntelui.
Atat la prima vedere. Revin.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 17 Aug 2010, 08:27

jr_fairy scrie:Barza - Vapor - Carte - Luna / Vapor - Munte - plec la munte pentru un curs de Wicca; pana atunci in Bacau in weekend pentru re-inmatriculare (ma gandesc la Bici). Asta a fost, cursul in weekend.
Primesc vesti despre o sarcina, poate si o cerere in casatorie. Inca nu am aflat nimic.
Nu stiu daca vad sansa unui job nou - munte - inel - ancora, desi coasa e inaintea muntelui. Nu am primit postul pe motivul financiar.
Atat la prima vedere. Revin.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 17 Aug 2010, 08:29

Am rupt relatia cu iubitul iarasi. Nu mai comunicam. Cred ca e plecat din tara - Coasa Munte cu Vapor Turn deasupra. :sorry:
Urs - Inima; Urs - Turn - A aparut in viata mea fostul iubit, prima mea iubire. Sarpe - Pasari - nu e multumit de casnicia lui. :this:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Închis