Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Fairy's

Închis
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Fairy's

Mesaj de jr_fairy » 20 Iun 2010, 21:02

jr_fairy scrie:Cateva idei personale:
Sanse de flirt. Invitatii de la doi barbati la iesiri/petreceri - refuzate. Asa a fost.
Relatia cu el parca nu moare. El e deprimat, certat cu ai lui, mutat de acasa in apartamentul matusii lui (asa spune el macar). Pare a deveni mai onest. Viata sexuala nu mai e aceeasi, desi tot el ramane partenerul. Raceala in sentimente, distanta intre noi, despartirea ameninta in continuare la fiecare pas. El cauta sa fie singur, iar eu sunt de asemenea izolata si trista. S-a terminat. Ne-am vazut o singura data, m-a ajutat intr-o problema grava cu masina. Vorbim foarte rar. Iar atunci nu gasesc motivul, cumva sa verifice el daca eu am pe altcineva. El a recunoscut ca a avut deja "legaturi" cu alta fata.
Sanatate: dureri mari de spate. Depresii. Tristete si oboseala.Depresie mare... Oboseala grava.
Spiritual: ingerul e aproape. Studiu prin cursuri. Bani la cursuri.Da, asta macar ma bucura.
Financiar: cheltuieli multe, discutii despre bani; salariu constant. Doresc o suma mare de bani (un credit de refinantare si unul de prima casa). Discutii nefinalizate inca. Credit de prima casa - nu se aproba. Pentru celalalt inca astept raspuns.
Job: acelasi stres/chin. Oboseala. Speranta schimbarii ramane. Primesc vesti de la cei in cauza. Da, ingrozitoare siuatie. Dar mai e putin...

As vrea sa vad si lucruri dragute...
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 01 Iul 2010, 19:08

Luna Iulie

Imagine
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 01 Iul 2010, 19:29

Schimbari la job (??) - mult dorite. Situatia se destreseaza; vesti de la o institutie publica, poate semnatura de contract.
Examene neprevazute.
Bani - semnatura de contract: aprobare de credit cu intarziere, multe griji; situatie financiara stabila.
Dragoste - romantism, flirturi. Eu ma gandesc la el (Pesti - caracterizarea lui fizica in casa Femeii), el la mine (Buchet in casa Barbatului si Femeia in casa Buchetului). Un triunghi amoros, in mod curent eu sunt cea care ma ascund. Mahnire, ingrijorare, furie. Relatie secreta in fata Sarpelui. Cred ca eu ii voi dezvalui ei secretul, motiv pentru care ii aduc ei mahnire. "Dinte pentru dinte" gandesc in momentul de fata.
Discutii noi despre cuplu.
Introvertita, deprimata si ascunsa - caracterizare pe scurt pentru luna iulie.

Va rog frumos, daca aveti idei noi dati-va parerea.

Multumesc,
Fairy
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Mesaj de dorasilvana91 » 01 Iul 2010, 21:09

mi se pare ca vad o relatie frumoasa si stabila cu un barbat.posibil sa fi primit vesti de la el deja..probabil in le gatura cu sanatatea..cred..nu bag mana in foc pt ca mi-am cam pierdut talentul de a mai vedea in carti.. :blush:
posibil sa ai si un drum in legatura cu munca.foarte bun pentru tine
dar totusi..linia aia centrala..arata ca trebuie sa iei o decizie foarte importanta..posiil sa fie vorba despre o intalnire sau ceva vesti emotionale :bye:
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 01 Iul 2010, 22:35

Multumesc, Dora!

Iti voi aduce feedback-ul. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 03 Iul 2010, 11:31

Aseara am vorbit la telefon cu o doamna care mi-a citit in carti de Tarot tiganesc. (Sarpe in casa Cartii, Carte sub Sarpe).
Mi-a transmis ca foarte curand voi primi o hartie/veste oficiala de angajare care imi va aduce cea mai mare bucurie de la un barbat cu autoritate, in varsta. (Femeie- Scrisoare - Turn - Ancora) Aceasta veste ar veni si cu un dar (??), casa, etc. Nu stiu despre ce e vorba (Buchet - Pesti). Actul/documentul mi se va inmana dupa o calatorie, o deplasare. Mi-a spus ca toata tristetea adunata in perioada asta va trece, voi deveni bucuroasa, desi fara sa ma manifest. (Coasa - Soareci - Sicriu in spatele meu)
El... nu este barbatul pe care l-am visat in viata mea, e departe de ce mi-am dorit, dar se pare ca el ar fi blondul cu ochi verzi in haina de stat de care mi s-a tot spus. Iar el se va intoarce la mine, se va desparti de ea curand (Drum - Inel), iar eu ar trebui sa il primesc. Mahnire pentru ea de data asta (Soareci Sarpe Barza Luna). El imi va aduce bucurie multa, pe langa vestea noii angajari.
Ramane doar sa astept sa observ evolutia lucrurilor.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 03 Iul 2010, 11:33

dorasilvana91 scrie:mi se pare ca vad o relatie frumoasa si stabila cu un barbat.posibil sa fi primit vesti de la el deja..probabil in le gatura cu sanatatea..cred..nu bag mana in foc pt ca mi-am cam pierdut talentul de a mai vedea in carti.. :blush:
posibil sa ai si un drum in legatura cu munca.foarte bun pentru tine
dar totusi..linia aia centrala..arata ca trebuie sa iei o decizie foarte importanta..posiil sa fie vorba despre o intalnire sau ceva vesti emotionale :bye:
Eu pastrez legatura cu el. Ma cauta si la telefon, mesaje (mai putine ca ar constitui probe pentru ea :lol: ), ne intalnim la mine.
Decizia. Eram cat pe ce sa renunt, am obosit, dar daca el o fi... mai astept putin. Din doua chestiuni rele o aleg pe cea mai putin rea. :dontknow:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

greieras
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de greieras » 03 Iul 2010, 15:36

A cam sosit timpul sa rasara soarele si pe strada ta. :giverose:

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 03 Iul 2010, 16:05

Inca ploua! :hagirl:
Dar speram...

Multumesc, greieras! :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 03 Iul 2010, 23:11

pai eu nu pricep un lucru. de ce iti veni mai nou sa suferi si dupa asta? nu ti-a ajuns dupa cel de anii trecuti? chiar ai lipsa de ocupatie si iti propui sa trimiti of-uri in univers asa pentru orisicare baietas care da din gene mai des ca altii? hai sa fim seriosi, mai tre sa si faca dovada ca merita sa iti ridici privirea gingasa si sa ii acorzi atentie.... doar nu oftam acusica dupa un pseudobarbat, nu? :blackeye:

etalarea ta vorbeste clar despre o dragoste falsa, despre unu care te face sa suferi si tu cu speranta in inima. nu mai, gata.
eu cred (cred) ca tu ar trebui sa faci si ce zice etalarea. adica ca sa iti gasesti linistea (stelele) sufleteasca (inima) si speranta, voiosia, tineretea etc (trifoiul) ar trebui sa tai totul de la radacina cu dom`sorul asta cam ascuns el (coasa caine carte barbat). cred ca abia atunci vei putea salta in partea opusa pe buchet cu cheie deasupra, intinerire si respiro proaspat plus siguranta in tine si fortele proprii

:bye:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Închis