Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Fairy's

Închis
jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Fairy's

Mesaj de jr_fairy » 18 Feb 2010, 09:48

Salut!

Ana si Mihnea, imi puteti muta, va rog, aici ultimele mesaje postate in jurnalul de 2010 in topicul Fairy - 2010? Este situat in Jurnal 2009.
Va multumesc.

Acum... O noua etalare pentru urmatoarea perioada - pana la finele lui martie. Caut niste raspunsuri, confirmari: imi doresc mult sa particip la niste cursuri la inceputul lunii si nu stiu daca voi avea bani. Apoi, iarasi ma mut in cursul saptamanii viitoare si vreau sa stiu cum va decurge situatia asta in urmatoarele saptamani. Vesi despre noul job, bani, ce se intampla in noua relatie in urmatoarele zile, etc.

Imagine
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Re: Fairy's

Mesaj de jr_fairy » 18 Feb 2010, 09:53

Schimbarea la job se mai lasa asteptata. Stres si oboseala la curentul loc de munca. Banii sunt blocati, astept o suma marisoara de bani, dar nu prea se vede in zare...
Dezamagirea cea mai mare imi va veni de la neputinta de a participa la acele cursuri. Asta ma va supara rau de tot, din moment ce eu inca sper la o rezolvare.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 18 Feb 2010, 10:20

ARATA FRUMOS REL TA CU NOUL TIP SI CRED CA VEI AVEA REALIZARE SI LA JOB...UITA-TE PE COLOANA CENTRALA VERTICAL. :shock: CHIAR ARATA BINE
Musette

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 18 Feb 2010, 11:09

Nu imi plac cartile legate de locul de munca. Stres, nervi si oboseala, in plus ar aparea o schimbare care nu ar fi tocmai pe placul tau. Poate niste atributii in plus care nu iti convin, sau chiar o femeie care iti face zile fripte. Sustinere si recunostinta este, contractul pare stabil, dar e ca si cum te-ai sufoca.
Pt ca am prins din mesajele postate pe forum ca ai dori sa incepi o noua cariera m-am uitat in jurul turnului. Uita-te si tu ce carti frumoase sunt. Dorinta ti se va implini cu siguranta, este ceea ce vrei sa faci. Multa munca, invatat, poate sustinerea unor examene, dar intr-un final cred ca vei reusi in ceea ce ti-ai propus. Schimbarea este intarziata, poate la sfarsitul verii inceputul toamnei, dar se va produce cu siguranta.
Participarea la cursuri iau combinatia carte-cruce, ori este blocata de munte care are langa pestii. Probabil asa cum ai spus sit u, lipsa financiara. Totusi cheia aia parca ar ajuta. Un imprumut de la o colega de munca?! Una mai tanara decat tine sau cu aspect tineresc.
Da, cred ca mai degraba asta ar fi: carte turn copil ar veni scolarizarea si este soarele deasupra. Vei participa.
Relational… banuiesc eu ca este reprezentat de caine, cu inelul pe casa lui. Din pacate si din acest aspect ar aparea o dezamagire si coasa de sub inel imi da senzatia ca vei afla niste lucruri care nu vor fi placute pt tine si vei decide sa te detasezi. Aceste lucruri par a fi de natura sexuala sau chestiuni ce tin de onestitate.
Barbatul eu as zice ca este un individ nou pe care il vei cunoaste in scurt timp, un tip matur, stabil financiar, cu care vei incepe o noua poveste de dragoste. Poate il vei cunoste chiar la locul de munca. Sau… il cunosti dupa ce te muti in noua locatie.

Hmm…sau te muti cu el?! Na, ca m-am pierdut intre carti. Sorry :unsure:
Ieri este istorie.....Maine este mister...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 18 Feb 2010, 15:09

Multumesc, Musette si Tania! :)
Ce m-as bucura sa apara un ajutor sa pot face acel curs. :blush:
Intr-adevar, la locul de munca asa se prezinta situatia. SImt ca nu mai pot, mi-e foarte greu sa ma mai concentrez, ma plictisesc, atmosfera este una ridicol de "rautacioasa" printre colegi, sefi, etc. Cand situatia este okay, toti sunt prieteni. Acum cand exista probleme legate de profituri, toti sunt haotici si rai in orice.
Cat despre noua relatie, simt si eu ca ceva nu e in regula, desi as vrea sa fie. Cred ca va fi vorba de onestitate, sta aiurea la capitolul asta observ. Multe nu imi sunt pe plac si ma incomodeaza. Dar m-a ajutat sa ies cumva din impasul sentimental. Il astept pe cel potrivit acum si sunt pregatita sa il intalnesc. Cat mai curand! :hagirl:

Iti multumesc inca o data pentru parere, Tania! :giverose:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de mica81 » 18 Feb 2010, 15:26

eu am vrut sa-ti scriu inca de dim cant ti-am vazut etalarea, insa n-am stiut daca e bine venita parerea mea, si m-am abtinut :blush:

banuiesc ca acum nu mai e cazul ... :grin: , la urmatoarele tale etalari o sa-mi bag si eu nasu ( daca imi pemiti ):hagirl: :bye: & bafta in planuri ...! :)
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 18 Feb 2010, 22:42

Referitor la prietenul actual... are copacul langa el, inima pe copac si carte pe inima in fata consultantei. Da, etalarea vorbeste despre un nou soi de degajare emotionala, te-a "dezradacinat" chiar daca nu e vorba despre pasiune nebuna. Cred ca ti-a oferit umarul barbatesc ca sa inveti sa respiri din nou din punct de vedere emotional, o maturitate sentimentala.
Totusi nu imi da pace coasa-inel, opus vaporul. Eu mereu iau combinatia vapor-turn ca indice de strainatate, in afara granitelor, as zice parca ca el ar pleca din tara, probabil pt a castiga ceva bani, la munca (caine-pesti-urs pe vapor). Asta in cazul in care el momentan nu se afla la distanta fizica de tine in acest moment. Dar de plecat va pleca cu siguranta pt a-i face loc Frumosului bine conturat din etalarea ta ;)
Multa bafta!
Ieri este istorie.....Maine este mister...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 19 Feb 2010, 09:22

mica81 scrie:eu am vrut sa-ti scriu inca de dim cant ti-am vazut etalarea, insa n-am stiut daca e bine venita parerea mea, si m-am abtinut :blush:

banuiesc ca acum nu mai e cazul ... :grin: , la urmatoarele tale etalari o sa-mi bag si eu nasu ( daca imi pemiti ):hagirl: :bye: & bafta in planuri ...! :)
Draga Mica, orice parere ajuta. :)
In plus, daca nu am avea nevoie de pareri nu am pune etalarile pe public.

Iti multumesc,
Fairy
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 19 Feb 2010, 09:28

Dama de Trefla scrie:Referitor la prietenul actual... are copacul langa el, inima pe copac si carte pe inima in fata consultantei. Da, etalarea vorbeste despre un nou soi de degajare emotionala, te-a "dezradacinat" chiar daca nu e vorba despre pasiune nebuna. Cred ca ti-a oferit umarul barbatesc ca sa inveti sa respiri din nou din punct de vedere emotional, o maturitate sentimentala.
Totusi nu imi da pace coasa-inel, opus vaporul. Eu mereu iau combinatia vapor-turn ca indice de strainatate, in afara granitelor, as zice parca ca el ar pleca din tara, probabil pt a castiga ceva bani, la munca (caine-pesti-urs pe vapor). Asta in cazul in care el momentan nu se afla la distanta fizica de tine in acest moment. Dar de plecat va pleca cu siguranta pt a-i face loc Frumosului bine conturat din etalarea ta ;)
Multa bafta!
Putem lua combinatia ta si sa consideram poate ca e vorba de pompier? :hagirl: Actualul asta este. Vapor - masina mare, Turn - loc de munca la stat, Pesti - apa? :lol: Caine - salvator, etc.
In cazul in care tu consideri ca Barbatul mi-e alesul, voi reveni cu o detaliere a acestuia atunci. M-am tot abtinut pana acum sa fac o etalare pentru viitorul meu partener. Cred ca ar fi cazul...

Iti multumesc, draga Tania! :air_kiss:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 19 Feb 2010, 09:36