Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

morethenme 2010

Închis
morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Re: morethenme 2010

Mesaj de morethenme » 28 Noi 2010, 12:51

multumesc mult emma pentru interpretarea ta....voi reveni la sfarsit de luna cu un feedback...momentan pot doar sa-ti spun ca de multa vreme port discutii despre o casa si indubitabil le oi purta pe putin inca un an, precum si ca spre sfarsit de decembrie am deja planuita o calatorie la munte.....

:good:

vom vedea ce se intampla...te tin la curent... :thankyou:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 28 Noi 2010, 13:16

morethenme scrie:nu stiu ce am facut... :blush: ...am vrut sa scriu si cred ca am modificat postul... :blush:

repostez etalarea.....am intrebat de casatorie...daca ma voi casatori candva si daca va fi din dragoste....

Imagine
Cu menţiunea că e strict interpretare după ureche
Te vei căsători în 2 ani, toamna, fie nunta va fi în octombrie fie îl vei cunoaște în octombrie.
Acum nu-l cunoşti, relaţia se iveşte rapid şi se va termina cu o căsătorie din dragoste, o relaţie oficializată ( inel reflectat în grădină, grădina în casa inelului şi inei - inimă)
Relaţia va fi fericită, dragostea adâncă şi te va cere în căsătorie la prânz ( dacă asta se întâmplă pretind o statuie mică)
Acum ai parte de multe discuţii pe tema asta nu musai plăcute ( ceva de gen dar la nunta ta când jucăm ) vei avea parte însă de o clarificare atât în problema asta ( inimă- nori) cât ţi în general ( tu eşti în casa 6 a)
El o să zic că e ursul din cărţile tale şi nu bărbatul
Nu-l cunoşti, e un tip plăcut dar cumva naiv, are o poziţie importantă sau legată de bani, contabil, antreprenor, avocat, şef.
Fizic e un individ mare, atractiv fizic, cu trunchi puternic şi picioare subţiri şi lungi, umeri laţi, păr închis la culoare, des sau a fost des, îl paşte o chelie în viitor, trăsături puternice, ochi deschişi la culoare, ten mediu spre închis, mobilitate redusă, adică nu e genul acrobat flexibil
E născut în străinătate sau îi place foarte mult să călătorească, curajos, comunicativ, orientat spre familie, în viitor se va stabili şi va renunţa la stilul nomad, singuratic, distant, educat, discret, spiritual, romantic, orientat spre afaceri, religios sau credincios, celibatar singuratic, nomad şi cumva nepregătit acum să se aşeze, multă vreme a căutat tot timpul următorul lucru "mai bun"
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 28 Noi 2010, 13:32

mama ce bine suna.... :hagirl: ....barbatul ideal si casatoria perfecta....

saru' mana...si de ma cere la pranz iti expediez prin posta statuia.... :hagirl: :hagirl: ...oricum daca stau sa ma gandesc bine...ar fi preferabil sa ma ceara la pranz...seara am mai fost ceruta si acum am impresia ca respectivul a cam incurcat persoana....ma gandesc ca o fi fost de vina lipsa de lumina.... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

eris.nibiru
membru

Mesaj de eris.nibiru » 28 Noi 2010, 23:29

Buna,
Imi cer scuze ca ma bag, dar credeam ca sunt singura care a fost ceruta de sotie si apoi lasata balta. :shock: :shock: :shock: :shock:
In viata asta am avut parte de barbati (sau eu nu am stiut sa aleg :dontknow: ) care m-au ajutat sa nu mai cred si a 2 oara in chesti de genu casatorie, familie si ai incredere in mine ca rezolv eu. Minciuni frumose.
Imi pare rau ca mai este cineva care trece prin asa ceva.
Eu ma fost ceruta dimineta, sa se fi trezit cu fata la cearsaf? :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Poate ca era mai bine daca asteptam pana la praz. :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Multa bafta in tot ce faci si o viata frumosa. :giverose: :giverose: :giverose:
Tot ce e placut ori e ilegal, ori e imoral, ori ingrasa.
Erica

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 28 Noi 2010, 23:51

ohohohhoooo.......si cate inca mai exista ca si noi... :lol: :lol: :lol: :lol:

si de crezut ca se poate a doua oare...da, imi vine cam greu sa cred...cu toate astea pot sa imi doresc sa se intample..... ;) ...de ce nu?...nu stii niciodata ce iti rezera viata...poate ca a doua incercare va fi mai frumoasa...; :hagirl: .....si poate ca de data asta nu o fi chior din nou.... :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 29 Noi 2010, 22:51

emma13 scrie:
morethenme scrie:nu stiu ce am facut... :blush: ...am vrut sa scriu si cred ca am modificat postul... :blush:

repostez etalarea.....am intrebat de casatorie...daca ma voi casatori candva si daca va fi din dragoste....

Imagine
Te vei căsători în 2 ani, toamna, fie nunta va fi în octombrie fie îl vei cunoaște în octombrie.
Acum nu-l cunoşti, relaţia se iveşte rapid şi se va termina cu o căsătorie din dragoste, o relaţie oficializată ( inel reflectat în grădină, grădina în casa inelului şi inei - inimă)
Relaţia va fi fericită, dragostea adâncă şi te va cere în căsătorie la prânz ( dacă asta se întâmplă pretind o statuie mică)
Acum ai parte de multe discuţii pe tema asta nu musai plăcute ( ceva de gen dar la nunta ta când jucăm ) vei avea parte însă de o clarificare atât în problema asta ( inimă- nori) cât ţi în general ( tu eşti în casa 6 a)
Nu-l cunoşti, e un tip plăcut dar cumva naiv, are o poziţie importantă sau legată de bani, contabil, antreprenor, avocat, şef.
Fizic e un individ mare, atractiv fizic, cu trunchi puternic şi picioare subţiri şi lungi, umeri laţi, păr închis la culoare, des sau a fost des, îl paşte o chelie în viitor, trăsături puternice, ochi deschişi la culoare, ten mediu spre închis, mobilitate redusă, adică nu e genul acrobat flexibil
E născut în străinătate sau îi place foarte mult să călătorească, curajos, comunicativ, orientat spre familie, în viitor se va stabili şi va renunţa la stilul nomad, singuratic, distant, educat, discret, spiritual, romantic, orientat spre afaceri, religios sau credincios, celibatar singuratic, nomad şi cumva nepregătit acum să se aşeze, multă vreme a căutat tot timpul următorul lucru "mai bun"

emma...m-am tot uitat peste ce mi-ai scris si din ce descrii tu acolo cred ca nu ai descris pe urmatorul ci pe fostul....fizic este descris perfect...iar relatia publica de care amintesti este una urmata de o cearta, despartire (intradevar e gradina in casa inel dar inelul se oglindeste cu biciul, nu cu gradina)..dragoste a fost in relatia respectiva dar daca te uiti la urs, el tine in fata secrete care au adus in casa schimbari si in cele din urma separare (carte+barza, carte cruce), iar pe ambele le tine la cap ursul. In acelasi timp, in L, ursul devine caracteristica a barbatului care din nou poarta pe diagonala de data aceasta aceleasi secrete care au dus la racirea sentimentelor si in final la aceeasi separare (luna+soareci, luna+coasa).

Plus ca...si daca i-am lua separat (desi nu cred ca este cazul), ambii imi sunt in dreptul privirii, deci ambii vin din trecutul meu, ii stiu....ori chiar tu in interpretarea postata ai zis ca momentan nu il stiu (parere pe care o impartasesc si eu..)...

Ce parere ai?..e posibil sa fi descris fosta relatie? :blush:

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 29 Noi 2010, 23:13

morethenme scrie:
emma13 scrie:

Imagine
E posibil la mine e o varză cu trecutul şi viitorul, după unii aş zice că sunt în

emma...m-am tot uitat peste ce mi-ai scris si din ce descrii tu acolo cred ca nu ai descris pe urmatorul ci pe fostul....fizic este descris perfect...iar relatia publica de care amintesti este una urmata de o cearta, despartire (intradevar e gradina in casa inel dar inelul se oglindeste cu biciul, nu cu gradina)..dragoste a fost in relatia respectiva dar daca te uiti la urs, el tine in fata secrete care au adus in casa schimbari si in cele din urma separare (carte+barza, carte cruce), iar pe ambele le tine la cap ursul. In acelasi timp, in L, ursul devine caracteristica a barbatului care din nou poarta pe diagonala de data aceasta aceleasi secrete care au dus la racirea sentimentelor si in final la aceeasi separare (luna+soareci, luna+coasa).

Plus ca...si daca i-am lua separat (desi nu cred ca este cazul), ambii imi sunt in dreptul privirii, deci ambii vin din trecutul meu, ii stiu....ori chiar tu in interpretarea postata ai zis ca momentan nu il stiu (parere pe care o impartasesc si eu..)...

E posibil, al mine e o varză cu timpul, unii zic să iei viitorul în direcţia în care priveşte cartea, alţii că numai cărţile de după carte caz în care te măriţi cu câinele ăla de e în spatele tău, oricum te măriţi că ai grădina în casa inelului, dap reflectarea aia nu ştiu unde am văzut-o :blush:
Mă uit mâine să descriu şi câinele ăsta, complicat mai e domnule, deci am învăţat să ghicesc în trecut :hahaha:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 29 Noi 2010, 23:20

E posibil la mine e o varză cu trecutul şi viitorul, după unii aş zice că sunt în

[/quote]
E posibil, al mine e o varză cu timpul, unii zic să iei viitorul în direcţia în care priveşte cartea, alţii că numai cărţile de după carte caz în care te măriţi cu câinele ăla de e în spatele tău, oricum te măriţi că ai grădina în casa inelului, dap reflectarea aia nu ştiu unde am văzut-o :blush:
Mă uit mâine să descriu şi câinele ăsta, complicat mai e domnule, deci am învăţat să ghicesc în trecut :hahaha:[/quote]

emma....pana la urma tu le vei lua in stilul tau propriu...si adevarul e ca m-am gandit mult inainte sa iti scriu ...mai ales ca nu se stie...poate pana la urma tu aveai dreptate...dar descrierea ta se potriveste perfect trecutului meu....si cum tu nu aveai de unde cunoaste aceste detalii...m-am gandit ca ar fi fair din partea mea sa iti scriu...

shany
membru

Mesaj de shany » 30 Noi 2010, 11:02

Se repeta trifoi cu copac......asa ca stii ce urmeaza...ceaiuri..
situatia actuala, ai primit niste cuvinte care te-au durut, de la persoana care credeai ca iti este prietena, amenintari, dar trebuie ca sa lupti ca sa poti castiga. Inima este in casa dureri (bici-matura) , o suferinta. Un secret care il afli sau l-ai aflat intr-o conversatie si iti da, sau o sa iti dea, o stare de anxietate,(poate legat de fostul)6-26. Stiri de la ex. Ceva incepe sa se miste in domeniul dragostei 3-24. In viitorul apropiat primesti niste bani si grijile dispar din cauza unui eveniment 21-34si 12-23. Ai sa primesti o invitatie unde te vei distra cu prietenii, un flirt, :yahoo: si un nou partener, o schimbare in aceasta iarna, schimbare inca secreta, inceputul unei noi prietenii, un inceput nou pe neasteptate....
Se pare ca lucrurile in viata ta incep sa se clarifice :hagirl: iar de anul care vine nu vei mai fi singura :hagirl:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 01 Dec 2010, 20:48

morethenme scrie:Imagine
Am sucit-o si am rasucit-o pana nu am mai stiut ce sa scriu...asa ca...va scriu mai jos ce am dedus...si va rog sa nu va abtineti din a ma contrazice...orice parere ptr mine conteaza... :giverose:

ia sa vedem:

etalarea mea se deschide cu niste vesti foarte rapide si bruste din partea unui barbat...astea tind sa cred ca au fost deja...sa vedem

ce fel de vesti sunt astea: vesti despre o reuninune, avem calaret in casa gradina, dar gradina e pe inel...deci, nu reuniune ci nunta / logodna....sa vedem a cui..calaret pe coloana barbat, barbat pe trifoi sunt vesti despre nunta barbatului....

sa vedem cine e barbatul: e in trecutul meu deci eu cred ca il stiu, are norocul in spate si schimbarile pe casa recunostintei, deduc deci ca e un om care se simte norocos, implinit, a trecut prin schimbari sau trece prin schimbari pe care le apreciaza...multumeste si este multumit de turnura pe care o ia sau a luat-o viata lui...are si o relatie cu multa dragoste (inel+inima), iar finantele lui sunt obtinute pe cai mai putin legale, sunt lucruri ascunse acolo (are cartea pe casa posesiunilor)....in L are ursul pe de o parte , casa si scrisoarea pe de alta parte....la o prima vedere as lua ursul ca fiind o caracteristica a lui... ursul poarta crucea in cap iar crucea se oglindeste cu drumul...o alegere proasta ce ii apartine ...in L insa ursul ma are si pe mine...deci e cineva din trecut cu care momentan nu tin deloc legatura ( muntele intre mine si el, muntele in fata mea)...dupa descriere situam pe D-nul la conditia de EX....iar vestile sunt perfect descrise, fresh, abia primite, exact cum le descriu cartile...

si iata ca pana la cartea mea, s-a descris tot randul ptr viitorul apropiat...

Eu stau pe casa viselor si dorintelor...visez, imi doresc, sper ...
realitatea insa:

-femeie+caine am o prietena stabila (caine pe sarpe, imi arata ca e o femeie), cu ancora+cheie dupa, femeia asta e o femeie cu o cariera stralucitoare, o femeie care iubeste ceea ce face, iar munca ei ii aduce satisfactie..... din faptul ca aceasta carte e chiar langa a mea, deduc ca aceasta femeie joaca un rol important in viata mea

-femeie+copil: sunt o fire naiva, tanara ca varsta sau arat mai tanara decat sunt, cu aspect copilaros

-femeie+coasa: am probleme abdominale, dureri de stomac sau o boala care tine de abdomen/stomac (aprobat si shtantzat de medic...din pacate..)

-femeie+pesti: preocupata de bani, poate putin materialista

-femeie+munte: sufar de stres si/sau blocaje. Cu muntele pe casa speculatiilor de ordin financiar ..blocajele apar la acest capitol. Acelasi lucru putem deduce si din combinatia munte+pesti.

Mergem mai departe catre ceea ce mai putem deduce din viitorul apropiat: caine pe casa sarpe, oglindit cu soare pe crini...ma asteapta momente placute alaturi de o prietena, ancora pe sicriu oglindita cu sicriu pe casa mea...o pierdere la lucru, o schimbare majora, dar cu soarele de langa sicriu cred ca voi trece peste cu bine. Daca adaugam faptul ca pe ancora sta sarpele am putea spune ca de vina ptr pierdere sau ptr schimbare (nu stiu sigur) va fi, fie o femeie de la lucru fie eu voi aborda caracteristicile unui sarpe si voi actiona rece, precis dar foarte istet.

Ultima carte e cheia pe buchet, asta ar insemna ca succesul se apropie vertiginos de mine, oglindit cu vulpea pe casa barbat, sosirea succesului va avea legtura cu un barbat destept inteligent, smecher, siret poate...

Eu ma oglindesc cu buchet pe casa perspectivelor, as spune ca ma asteapta succese, desi momentan stau pe nori, am griji, stres, port necazul dupa mine...oricum, cu soarecele pe casa finantelor, e clar ca succesul meu nu va fi unul financiar ptr ca acolo am doar suparare...voi avea de facut o alegere...cu drumul pe casa neglijentelor si oglindit cu crucea, alegerea asta a mea nu va fi una prea buna, nu iau in considerare toate elementele necesare si asta ma va aduce in situatia in care imi voi da seama ca am ales "fara cap"...

sa vedem ce alegere am de luat...: drum+soarece - o calatorie scurta, drum+pasari - discutii cu privire la o decizie, drum+vapor - doua calatorii sau o decizie, alegere ce tine de afaceri, drum+gradina - o decizie luata in public sau un drum catre un eveniment, o petrecere, etc, drum+crin - o decizie ce implica aspecte sexuale, sau pur si simplu o alternativa ce apare in viata unui barbat...Le punem cap la cap si deducem ca voi avea de facut o calatorie...in timpul acestei calatorii voi asista la o petrecere sau un eveniment unde voi intalni un barbat ce ma va privi ca pe o alternativa, o alegere sexuala...cu privire la acesta voi avea de luat o decizie si voi alege prost, neglijent...

Mergem mai departe si ajungem la crini care stau pe pesti, niste discutii, negocieri de afaceri ce promit multe...oglindite cu barza pe casa vapor, cred ca vor aduce o schimbare in anumite relatii de afaceri ce implica unul sau mai multe contracte cu strainatatea...

Am apoi sarpe pe ancora, sarpe pe casa influentei si puterii...asta e sefa clar... oglindita cu barbat pe trifoi.. o femeie de la munca si un barbat..ceva ce are legatura cu ei...sa mergem mai departe sa vedem ce va iesi...
incheiem cu copac pe casa sanatatii, oglindit cu trifoi pe casa calaret...copac in fata femeii de la lucru...deduc deci ca femeia asta de la lucru, care este intr-o relatie cu un barbat va primi o veste cu privire la sanatatea ei...vesti bruste (oglindita cu trifoi). sa luam copacul sa vedem ce ne spune: copac bici - probleme care dureaza de multa vreme, copac + nori - ceva este in neclar cu privire la o boala, poate un tratament se dovedeste a fi inutil...cu copacul pe cruce, as deduce ca va femeia sufera de multa vreme de dureri de spate, care vor reaparea brusc si va realiza astfel ca tratamentul aplicat pana acum nu este eficient...

cam atat cu privire la aspectele generale ale etalarii mele...

TRECEM LA UN ASPECT VERY IMPORTANT : DRAGOSTE + CASATORIE

Atat inelul cat si inima sunt pe trecutul meu, iar cartile din jurul lor descriu dragostea si relatia trecuta..nu reiau ce s-a intamplat... e inutil, iar etalarea arata exact ce s-a intamplat...incerc sa ma axez ptr viitor...intrucat ambele carti (si inima si inelul) sunt pe trecut, ptr a afla detalii ce tin de viitor ma voi duce la oglindiri si la casele destinate dragostei si casatoriei

Incepem cu inima...e pe casa 11, a problemelor.. evident acolo situatia nu e roz...sta pe cartea bici, e clar momentan in dragoste am probleme dupa o cearta/despartire. Se oglindeste cu norii, am necaz in acest domeniu, sufar (avand in vedere ca norii sunt pe carte, tin si secret aceasta suferinta), dar...dupa nori de obicei iese soarele...sa vedem....
norii sunt pe casa initiativelor pe termen lung, as tinde sa cred ca va exista aceasta stare de neliniste in dragoste si in viitorul indepartat. sa vedem ce putem afla despre necazul meu

luam cele 9 carti din jurul norilor si incercam sa vedem ce detalii putem afla..eu deduc din aceste 9 carti urmoatoarele: va exista o schimbare ptr mine dar mai mult de natura sexuala...mai exista acolo o boala ascunsa ceva necunoscut...cum insa vorbim de sentimente o iau ca pe o durere ascunsa...
pe casa iubirii (14), stau pestii...in combinatie cu vulpea sunt bani murdari frauda, finante obtinute ilegal..dc luam in considerare ca se afla pe casa iubirii e de naspa ptr mine...barbatul ce sta pe inima mea e cam infractor... :superstition: :superstition:

Inelul....se oglindeste cu biciul...care este pe casa circumstantelor a scimbarilor, deci schimbarile vor implica niste certuri discutii... in casa casatoriei am copilul, deci o relatie noua care creste, se dezvolta...in ce?...cu gradina pe inel o relatie oficiala...cu cine?..iau diagonala inel+calaret+soare....conchid ca nu il cunosc....cineva nou (calaretul, e pe gradina, deci il voi cunoaste la o petrecere, reuniune, loc public, ceva de genul)...oglindim calaretul si iese turnul pe stele, stele pe casa caine...un barbat singur cu caracteristicile cainelui...luam si soare pe crin si spunem ca atractia va fi un aspect important intre noi si ne va aduce satisfactie...oglindim soarele si din nou apare cainele pe casa sarpe - ori e siret ori e intr-o relatie deja sau influentat de o femeie...daca ne uitam ca langa bici avem sarpele, cred ca certurile sau discutiile noastre vor porni de la o femeie....

mai ramane un singur aspect...cand vor aparea schimbarile...ptr asta ne uitam la barza....e pe vapor...intr-o calatorie, cu vapor pe inima...schimbarea e o iubire nou cunoscuta intr-o calatorie...

CAND?...aici o sa va rog pe voi sa va dati cu parerea ptr ca nu am nici cea mai vaga idee...

DACA NU ATI ADORMIT CITIND ROMANUL MEU ...INCHEI PRIN A VA RUGA SA NU VA ABTINETI DIN A SPUNE ORICE ALTA PARERE... :thankyou: . :bye:

Închis