Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

morethenme 2010

Închis
morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Re: morethenme 2010

Mesaj de morethenme » 27 Noi 2010, 17:14

emma13 scrie:
morethenme scrie:Îţi doreşti relaţia asta o vrei stabilă, cu bucurie, de durată şi o aştepţi de ceva timp, dar în acelaşi timp crezi că e posibil să fie superficială, te tot gândeşti şi vezi obstacile, te întristezi şi îţi vine s-o laşi baltă. AICI DIN PACATE NU AM CE COMENTA... :blush: ..NU AM NICI O RELATIE...SUNT SINGURA CUC...Să fim optimişti poate începi balansul ăsta în noiembrie, bine peste vreo lună deja vei vrea să nu fi auzit de el în viaţa ta dacă te face să pendulezi aşa dar asta e o problemă de care ne ocupăm în decembrie

Din ce ai scris cu verde sa inteleg ca tu ai impresia ca va aparea unul care sa imi provoace astfel de sentimente in noiembrie...sau exul?...nu cred ca pricep ce vrei sa spui... :blush: ..imi explici putin?.. :blush:
Nu cred că e ex-ul, nu văd nimic de ex. Cred că o să apară cineva, tăierea ar zice personalitate multplă, eu cred că de fapt e vorba de dialogul tău cu tine când ţi se pare ok când nu ţi se pare ok, te preocupă .
Spun că e vorba de o relaţie pentru că e ditamai inelul în centrul etalării , m-am gândit că fiind vorba de o lună să mă uit la toate cărţile ca fiind la viitor, deci inel trifoi, inel stele, inel ancoră, inel scrisoare toate arată o relaţie care stă în noiembrie
imi pare rau sa spun asta emma...dar chiar nu a aparut nimeni nou..nici macar ptr a-mi face rau....mi-a dat insa vesti fostul...f bune ptr el...un fel de a suci cutintul in rana ptr mine insa....
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 27 Noi 2010, 17:39

morethenme scrie:
emma13 scrie:
morethenme scrie:Îţi doreşti relaţia asta o vrei stabilă, cu bucurie, de durată şi o aştepţi de ceva timp, dar în acelaşi timp crezi că e posibil să fie superficială, te tot gândeşti şi vezi obstacile, te întristezi şi îţi vine s-o laşi baltă. AICI DIN PACATE NU AM CE COMENTA... :blush: ..NU AM NICI O RELATIE...SUNT SINGURA CUC...Să fim optimişti poate începi balansul ăsta în noiembrie, bine peste vreo lună deja vei vrea să nu fi auzit de el în viaţa ta dacă te face să pendulezi aşa dar asta e o problemă de care ne ocupăm în decembrie

Din ce ai scris cu verde sa inteleg ca tu ai impresia ca va aparea unul care sa imi provoace astfel de sentimente in noiembrie...sau exul?...nu cred ca pricep ce vrei sa spui... :blush: ..imi explici putin?.. :blush:
Nu cred că e ex-ul, nu văd nimic de ex. Cred că o să apară cineva, tăierea ar zice personalitate multplă, eu cred că de fapt e vorba de dialogul tău cu tine când ţi se pare ok când nu ţi se pare ok, te preocupă .
Spun că e vorba de o relaţie pentru că e ditamai inelul în centrul etalării , m-am gândit că fiind vorba de o lună să mă uit la toate cărţile ca fiind la viitor, deci inel trifoi, inel stele, inel ancoră, inel scrisoare toate arată o relaţie care stă în noiembrie
imi pare rau sa spun asta emma...dar chiar nu a aparut nimeni nou..nici macar ptr a-mi face rau....mi-a dat insa vesti fostul...f bune ptr el...un fel de a suci cutintul in rana ptr mine insa....
Poate luna asta ne descurcăm mai bine, şi eu cu ghicitul şi tu în partea asta a vieţii. Taman mi-am făcut etalarea pe decembrie şi îmi caut cuâitul pentru un sepuku mai mult sau mai puţin ritual dar......... .noi să fim sănătoşi restul se rezolvă :flirt:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

shany
membru

Mesaj de shany » 27 Noi 2010, 21:43

Fiin pentru luna noiembrie?
ok trifoi langa copac, probleme de sanatate, dar rapid inbunatatite, balonari abdominale, probleme legate de digestie? , sau legat ceva de medicina naturala (ceiauri, plante, creme). Cu stele, spune multe, dar este vorba de un tratament pe baza de plante. O distractie, un eveniment cu prietenii,care ai avut-o. (asta pentru ca vorbim de luna in curs, si este deja pe terminate), daca erau cartile pentru acum iti spuneam ca va avea loc peste 3 zile.
Gradina cu munte, un scces blocat, intr-un contract unde implica multi oameni, sau in vanzari de obligatiuni. Copac cu inel, arata o vindecare la problema care ai avut-o. Copac cu luna, multa, prea multa meditatie, gânduri care iti ţin mintea ocupată de o lungă perioadă de timp. Copac cu scrisoare, o veste de la cineva reaparut, stiri pe care le-ai steptat mult timp, si care va schimba viata ta. Scrisoare in combinatie cu buchet, o veste de la o femeie, care tot timpul iti aduce daruri. Cu bici, o veste care te va face sa comentezi. cu vulpe, vei descoperi un adevar. Scrisoarea cu ancora, ne arata un loc stabil de lucru, posibil sa te ocupi cu corespondenta, secretara?
La locul tau de lucru, mult spionaj, intriga, in combinatie, tu esti foarte atasata de locul tau de munca. Vulpe cu bici, conversatii false, minciuni, si se pare ca te sfatuiesti cu persoana gresita.

:hagirl: :hagirl:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 27 Noi 2010, 21:57

shany scrie:Fiin pentru luna noiembrie?
ok trifoi langa copac, probleme de sanatate, dar rapid inbunatatite, balonari abdominale, probleme legate de digestie? , sau legat ceva de medicina naturala (ceiauri, plante, creme). Cu stele, spune multe, dar este vorba de un tratament pe baza de plante. da...o gastrita urata...pastilele nu au efect fara ceai medicinal la mine...O distractie, un eveniment cu prietenii,care ai avut-o. (asta pentru ca vorbim de luna in curs, si este deja pe terminate), daca erau cartile pentru acum iti spuneam ca va avea loc peste 3 zile. da....a fost ...si intr-un timp f scurt de la etalare...am fost vedeta serii la un chef planuit demult
Gradina cu munte, un scces blocat, intr-un contract unde implica multi oameni, sau in vanzari de obligatiuni. da.....serviciul meu presupune contact continuu cu oamenii....Copac cu inel, arata o vindecare la problema care ai avut-o. incet dar sigur si constantCopac cu luna, multa, prea multa meditatie, gânduri care iti ţin mintea ocupată de o lungă perioadă de timp. da...ma trezesc si adorm cu griji si ganduri... :this: Copac cu scrisoare, o veste de la cineva reaparut, da...de la eul meu....nu prea bune ptr mine....dar da...au existat...stiri pe care le-ai steptat mult timp, si care va schimba viata ta. posibil...o etapa e incheiata in mod clar si ingropata zilele acestea... :grin: Scrisoare in combinatie cu buchet, o veste de la o femeie, care tot timpul iti aduce daruri. daruri, fericire...nu stiu sigur care dintre ele insa...poate fi prietena mea cea mai buna sau mami...ambele mi-au dat de veste si a fost de bine... :good: Cu bici, o veste care te va face sa comentezi. idem...aplicabil la ambele..cu vulpe, vei descoperi un adevarda...aparent am fost ultima care a aflat.... Scrisoarea cu ancora, ne arata un loc stabil de lucru, posibil sa te ocupi cu corespondenta, secretarastabil da...lucrez de multi ani aici...secretara ..nu...dar am contact cu mijloacele de comunicatie si contracte..poate de aceea ai facut aceasta corelatie.. :D ?
La locul tau de lucru, mult spionaj, intriga, in combinatie, tu esti foarte atasata de locul tau de munca.daaaaaaaa Vulpe cu bici, conversatii false, minciuni, si se pare ca te sfatuiesti cu persoana gresitadaaaaaaa...am descoperit asta acum 2 zile.... BRAVOOOO.... :clapping:

:hagirl: :hagirl:

shany...super tare...felicitarile mele...si multumesc... :thankyou: :thankyou:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

shany
membru

Mesaj de shany » 27 Noi 2010, 22:11

eu multumesc ca te-ai intors cu raspunsul la ce eu am vazut.....iti doresc numai bine, sper sa faci o etalare noua pentru luna decembrie :hagirl: :hagirl: :hagirl:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 27 Noi 2010, 23:05

Imagine

shany
membru

Mesaj de shany » 28 Noi 2010, 00:33

Casa cu soareci, nu prea apreciezi casa, locul unde stai,? senzatie de rau acasa, poate fi vorba si de stomac, intestine si digestie. Esti o tanara gospodina, iti place sa-ti mobilezi casa cu gust, iti place sa faci planuri in timp, nu spontan, ai un hobby care il practici acasa. Casa cu bici iti arata, discutii in casa ta, nervi, manie. Pentru ca sant pe misloc, pot sa spun ca sant prezente, aceste discutii. Buchet cu bici, arata ca tu incerci sa vorbesti frumos, dar formal nu duce la nimic. Buchet cu drumuri, ai sa iei o decizie cu privire la o petrecere, ce va avea loc pana in 7 saptamani. De asemenea arata ca ai mai multe alternative. Soarece cu buchet, arata ca dispretuiesti o femeie, soarece cu bici, vrei sa se termine aceste discutii, litigii, nu vrei sa mai discuti, sau sa vorbesti. Bici cu drumuri, arata ca se vor cere scuze, dar veti avea decizii si directii separate. Bici cu munte arata, ca tote aceste discutii nu vor duce la nimic, va fi o blocada lingvistica, nu va veti vorbi, veti evita subiectul. Toate aceste vor duce la o schimbare, bici cu barza. Bici cu sicriu, spun ca tot acest conflict se va termina. Te gandesti la o schimbare si vei primi stiri din strainatate.

Iti doresc numai bine si doresc din suflet ca acest sa se termine cat mai repede :hagirl: :hagirl:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 28 Noi 2010, 01:44

Imagine

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 28 Noi 2010, 02:14

nu stiu ce am facut... :blush: ...am vrut sa scriu si cred ca am modificat postul... :blush:

repostez etalarea.....am intrebat de casatorie...daca ma voi casatori candva si daca va fi din dragoste....

Imagine

emma13
membru Club

Mesaj de emma13 » 28 Noi 2010, 12:28

morethenme scrie:Imagine
Scrisesem jumătate şi atrebuit să plec l-am salvat şi nu ştiu unde deci tre s-o iau de la cap
Pentru că am primit cartea lui Treppner zic să-i dăm o şansă pentru etalarea cu 9 cărţi fără semnificator
Deci problema esenţială luna asta sunt discuţiile, certurile, grijile, controversele
Prima grupă casă munte bici drum călăreţ
Sunt probleme care ţin de casă, de familie pe care tu vrei să le discuţi dar orice discuţie e blocată şi se folosesc tot felul de scuze pentru asta, până la urmă vei reveni pe cursul corect al acţiunii adică vei reuşi să discuţi nu neapărat să şi lămureşti problema care te preocupă.
A doua grupă de cărţi şoarece buchet barză sicriu
O bucurie care se transformă în pierdere parcă ai plănui o vizită sau o excursie, o vacanţă ceva plăcut oricum şi schimbarea asta va fi anulată, planurile contramandate
Acum fără Treppner pe principiul "interpretare după ureche"
La ce te gândeşti casă şoarece munte
Te preocupă casa, o eventuală defecţiune a ei, ceva care să necesite reparaţii şi te gândeşti că se va rezolva cu bine
Situaţia acum buchet bici barză
o să primeşti felicitări, ceva în legătură cu gimnastica, yoga ceva de genul ăsta, dacă mă uit la cărţile din jur pentru informaţii în plus văd şi o asistentă medicală şi un club de gimnastică, o sală
Fie ţie şi s-a recomandat să faci mişcare şi te apuci de treabă motiv pentru care eşti felicitată de asistenta care se ocupă de tine, fie tu însăţi eşti acea asistentă şi te descurci foarte bine în ceea ce faci
Bici barză înseamnă discuţii care duc la schimbări, despre schimbări nu ştiu ce să zic încă aştept feedback-ul la o etalare a mea cu combinaţia asta, discuţii vor fi sigur dar nu ştiu dacă vor produce schimbarea, iar prin discuţii nu înţeleg ceartă ci conversaţie
Cum va evolua drum sicriu călăreţ
Ai o alegere în faţă, drumul pe care mergeai a ajuns într-un punct mort şi trebuie să schimbi ceva, o atitudine, un mod de viaţă, o vei face pentru că sicriul e sfârşitul unui ciclu de viață şi în combinaţie cu călăreţul arată începutul unuia nou
Pe coloane ( fiind o etalare pentru o lună n-am idei dacă e ci trecut prezent viitor sau toate se petrec în luna urmărită)
Trecut casă, buchet, drum
O petrecere acasă, a ta sau nu, dar în casa cuiva, nu într-un spaţiu public, ai căutat drumuri alternative la ceea ce faci de obicei
Prezent şoarece bici sicriu
Şoarecele e în casa trifoiului îţi simţi norocul blocat, ai pierdut contactul cu oamenii, te-ai însingurat sau nu eşti capabilă să găseşti o anumită persoană. Eşti fără cuvinte, nu ai chef de comunicare
Viitor munte, barză, călăreţ
Schimbările sunt blocate o vreme după care vei începe din nou să mergi dar va fo un mers înainte şi înapoi încă nu eşti pe calea unei evoluţii drepte înainte.
Şi extrapolând la maxim cărţile aş zice şi că te gândeşti al o excursie în natură, la munte dar nu te văd şi făcând călătoria asta
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

Închis