Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Închis
mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Re: mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Mesaj de mica81 » 12 Noi 2010, 10:43

Imagine

urmatoarea perioada de timp................
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 12 Noi 2010, 11:05

mica81 scrie:Imagine

urmatoarea perioada de timp................

- ce reprezinta el ptr mine : cred ca e vb de ceva spiritual....
- ce reprezint eu ptr el : cand hot & cand cold...........
- ce doresc de la el : o decizie, un sfarsit
- ce doreste de la mine : sa iau viata ca un "dar" ; sa-l vad ca pe un "cadou" si sa ma bucur de maruntisurile pe care le ofera :stink:
- ce ne separa : jobul lui
- ce ne uneste : va face ceva la care nu ma astept.... :dontknow:
- cum rezolvam problema de cuplu : prin stabilirea relatiei ... una serioasa !!!!
- destinul cuplului : fidelitatea femeii (adica a mea ).... intr-un cuvant cred ca depinde de mine daca voi mai sta sau nu in relatie :big_boss:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 12 Noi 2010, 23:23

emma13 scrie:
Aşe veşti din străinătate sau de departe clar dar nu ştiu cât de bune sunt, eu am darul de a mă complica şi văd trifoiul pe casa 36.
Oricum luna asta vei găsi rezolvarea ideală a unie probleme cu care te confrunţi de ceva timp.
Nu pot pricepe de ce tot văd că aştepţi ceva de la o instanţă judecătorească o hotărâre ceva.
O să mergi la o petrecere mare la care te vei simţi bine.
Eşti tristă din cauza partenerului, te gândeşti să-l schimbi sau să schimbi raportul în relaţie, poate pentru că el e instabil.
Cineva nu ăşi va îndeplini promisiunea pe care ţi-a făcut-o şi se va lăsa cu scandal, aş înclina să cred că o femeie, poate o prietenă care vei descoperi că nu îţi este chiar aşa prietenă.
Bani nu prea chiar deloc.
Cum stai cu ochii? ai cumva migrene din cauza lor?uite ca au aparut si mici probleme la capitolul ochi = ma ustura si imi lacrimeaza de cateva zile :shock: :good: :good: :clapping:
Altceva nu pot zice, aştept decembrie să văd ce am nimerit :superstition:

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 12 Noi 2010, 23:26

mica81 scrie:
emma13 scrie:
Aşe veşti din străinătate sau de departe clar dar nu ştiu cât de bune sunt, eu am darul de a mă complica şi văd trifoiul pe casa 36.
Oricum luna asta vei găsi rezolvarea ideală a unie probleme cu care te confrunţi de ceva timp.
Nu pot pricepe de ce tot văd că aştepţi ceva de la o instanţă judecătorească o hotărâre ceva.
O să mergi la o petrecere mare la care te vei simţi bine.
Eşti tristă din cauza partenerului, te gândeşti să-l schimbi sau să schimbi raportul în relaţie, poate pentru că el e instabil.
Cineva nu ăşi va îndeplini promisiunea pe care ţi-a făcut-o şi se va lăsa cu scandal, aş înclina să cred că o femeie, poate o prietenă care vei descoperi că nu îţi este chiar aşa prietenă.
Bani nu prea chiar deloc.
Cum stai cu ochii? ai cumva migrene din cauza lor?uite ca au aparut si mici probleme la capitolul ochi = ma ustura si imi lacrimeaza de cateva zile :shock: :good: :good: :clapping:
Altceva nu pot zice, aştept decembrie să văd ce am nimerit :superstition:
Îmi pare rău pentru tine şi hm, complet necreştin mă bucur în acelaşi timp că am nimerit, la cum ghicesc pe scară largă în ultima vreme ar fi bine să se mai şi potrivească aşa câte ceva :hahaha:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 12 Noi 2010, 23:33

stai linistita, nu-i grav :grin: insa adv e ca, nu m-as fi asteptat ever sa dau un feedback la o problema de genul :haha:

surrinzator de bine vazut ! :clapping:

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 13 Noi 2010, 12:18

mica81 scrie:

Nu ma prea pricep eu la carti din astea...dar vreau sa invat... :hagirl:

Ce stii: te macina inceritudinea, gelozia si stii ca situatia asta trebie sa ia sfarsit....mai stii si ca toate aceste stari ale tale vor duce la ruperea unei relatii care in trecut ti-a oferit multe momente frumoase...cu toate astea nu te gandesti sa iti schimbi starea de spirit in care te aflii ci mai degraba ruperea acestei relatii tu o vezi ca pe un castig....ca si cum ai spune "ca sa fiu fericita e mai bine sa vina despartirea"....

Ce vei primi: desi starea de mai sus va continua, relatia asta nu se va rupe pana la sfarsitul anului...cred ca vei intra intr-o stare in care vei spune ca accepti lucrurile asa cum sunt si ca vei dori sa traiesti la maxim momentele frumoase pe care le vei primi...indiferent cate vor fi acestea sau cat de dese....castigul tau va fi "sa traiesti clipa"

ce cu gandul nu gandesti: vei fi invitata la o nunta in perioada asta....cred un barbat de care te leaga ceva sentimente (prieten, ruda ...nu cred fost sau un barbat cu care sa fi avut o relatie...ci doar cineva la care tii) iti va da de veste ca se va casatori. Nunta asta te va pune pe ganduri din cauza finantelor....te vei gandi ca darul iti va solicita un efort financar cam mare

pe curand: iubitul tau iti va da de veste....cred ca dupa intalnirea asta vei decide sa te "consolezi" in situatia actuala si sa te bucuri de momentele fericite fara a-ti mai pasa unde sau cum evolueaza lucrurile...vei decide ca meriti sa fii fericita...te vei deschide catre noi optiuni dar nu o vei rupe nici cu el

de la drum: cineva de la departare (dar apropiat de casa ta, prieten/a sau ruda aflata in alt oras sau tara) iti va da de stire...vei primi un cadou material sau de bani de la aceasta persoana...tot de la drum o veste de natura judiciara....o hotarare...probabil de divort e vorba

surpriza: un dar de bani....
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 13 Noi 2010, 12:25

morethenme scrie:
mica81 scrie:

Nu ma prea pricep eu la carti din astea...dar vreau sa invat... :hagirl:

Ce stii: te macina inceritudinea, gelozia si stii ca situatia asta trebie sa ia sfarsit....mai stii si ca toate aceste stari ale tale vor duce la ruperea unei relatii care in trecut ti-a oferit multe momente frumoase...cu toate astea nu te gandesti sa iti schimbi starea de spirit in care te aflii ci mai degraba ruperea acestei relatii tu o vezi ca pe un castig....ca si cum ai spune "ca sa fiu fericita e mai bine sa vina despartirea"....

Ce vei primi: desi starea de mai sus va continua, relatia asta nu se va rupe pana la sfarsitul anului...cred ca vei intra intr-o stare in care vei spune ca accepti lucrurile asa cum sunt si ca vei dori sa traiesti la maxim momentele frumoase pe care le vei primi...indiferent cate vor fi acestea sau cat de dese....castigul tau va fi "sa traiesti clipa"

ce cu gandul nu gandesti: vei fi invitata la o nunta in perioada asta....cred un barbat de care te leaga ceva sentimente (prieten, ruda ...nu cred fost sau un barbat cu care sa fi avut o relatie...ci doar cineva la care tii) iti va da de veste ca se va casatori. Nunta asta te va pune pe ganduri din cauza finantelor....te vei gandi ca darul iti va solicita un efort financar cam marehmmmm..... nu prea am eu parte de invitatii la nunti, insa as crede ca nu e imposibil, numai daca .... nu am intra in postul Craciunului :lol: , deci...... cred ca aici e vorba de altceva :meeting:

pe curand: iubitul tau iti va da de veste....cred ca dupa intalnirea asta vei decide sa te "consolezi" in situatia actuala si sa te bucuri de momentele fericite fara a-ti mai pasa unde sau cum evolueaza lucrurile...vei decide ca meriti sa fii fericita...te vei deschide catre noi optiuni dar nu o vei rupe nici cu el

de la drum: cineva de la departare (dar apropiat de casa ta, prieten/a sau ruda aflata in alt oras sau tara) iti va da de stire...vei primi un cadou material sau de bani de la aceasta persoana...tot de la drum o veste de natura judiciara....o hotarare...probabil de divort e vorba

surpriza: un dar de bani....

in rest... cred ca te-ai descurcat f bine !! ramane sa revin cu feedback-ul :hagirl:
sar'na :cupa: :good:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 13 Noi 2010, 12:29

sincer si mie mi s-a parut ciudata faza cu nunta mai ales ca intradevar intram in post...dar altfel nu am putut sa vad cartile alea... :dontknow: ...cine stie?..poate acum se hotarasc si te anunta......vom vedea noi .... :hagirl:

pupici :grin:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 13 Noi 2010, 12:31

morethenme scrie:sincer si mie mi s-a parut ciudata faza cu nunta mai ales ca intradevar intram in post...dar altfel nu am putut sa vad cartile alea... :dontknow: ...cine stie?..poate acum se hotarasc si te anunta......vom vedea noi .... :hagirl:

pupici :grin:

SAU... o fi gandul unui barbat insurat catre mine.............. :pardon: :lol:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 13 Noi 2010, 12:42

mai degraba vesti de la un barbat insurat ...si atunci cred eu ca sunt de natura financiara... :dontknow:

Închis