Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Închis
mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Re: mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Mesaj de mica81 » 31 Oct 2010, 12:47

Imagine
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 31 Oct 2010, 13:04

mica81 scrie:Imagine

ok, let's see... :hagirl:

o veste din strainatate (proiect, depalasare) care a fost blocat isi va gasii solutia intr-un timp relativ scurt... o schimbare brusca prin care influentele negative dispar... aducand bucurie ... iar toate astea in par a avea legatura un barbat.
In leg cu el voi face o alegere... mai mult bazata pe interes, ptr ca sentimentele mele sunt mai mult amicale...! alegerea va fi una brusca si voi tine secret adv motiv.

nu mai stiu.... :dontknow: tind sa vad numai lucruri roz in etalarea asta .... :lol:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 31 Oct 2010, 13:45

hai sa-ti scriu parerea mea... :P

Incepem cu taiere care pare a-ti aduce o bucurie brusca luna ce vine...ceva neasteptat ...dar de bine.. :hagirl:

iti sta gandul o calatorie....o calatorie facuta noaptea, undeva la munte, scurta, care ti-a adus o implinire de natura sexuala dar care a adus si ganduri catre o schimbare, pierdere brusca legata cred de o relatie instabila (in sensul cu schimbari multe, urcusuri si coborasuri) si cam secreta....alegerea e langa tine, deci tu pari a dori o alegere in legatura cu relatia asta, iar cu biciul in capul tau, as spune ca te-ai decis la o cearta

ce iti doresti : discutii despre copii, un barbat cunoscut tie de care te leaga o relatie, care visezi sa-ti aduca stabilitate si fericire si de la care ti-ai dori o veste legata de o logodna, dar care cred nu va sosi in noiembrie...cu vulpea langa, relatia asta are ceva fals, sau prietenul tau iti ascunde tradare, minciuna, falsitate. Posibil sa aiba inca pe cineva, o femeie de care nu stii si careia ar cam dori sa ii dea vesti de despartire...oricum ea e cam cu moralul la pamant, suparata, necajita si cred eu ca pe viitorul apropiat relatia se va sfarsi ptr ea.

ptr prezent : suparare care te afecteaza mult... te gandesti si la finante

viitorul apropiat: cred ca vei primi o suma de bani in curand de la serviciu..de asemenea, un barbat stabil in viata ta pe care il iubesti si care ti-a adus o relatie fericita (care dureaza de mult timp dar care e secreta) va primi vesti despre o ruptura, pierdere majora...pierderea asta te va face si pe tine nefericita

vei lua o decizie luna care vine, o decizie buna, in urma unei vizite, sau iesire in societate cu barbatul cu care ai o relatie ascunsa....iesirea, intalnirea asta va fi una foarte placuta si iti va aduce multa fericire din punct de vedere sentimental...financiar insa, luna viitoare iti va reteza finantele
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 31 Oct 2010, 13:52

morethenme scrie:

hai sa-ti scriu parerea mea... :P

Incepem cu taiere care pare a-ti aduce o bucurie brusca luna ce vine...ceva neasteptat ...dar de bine.. :hagirl:

iti sta gandul o calatorie....o calatorie facuta noaptea, undeva la munte, scurta, care ti-a adus o implinire de natura sexuala dar care a adus si ganduri catre o schimbare, pierdere brusca legata cred de o relatie instabila (in sensul cu schimbari multe, urcusuri si coborasuri) si cam secreta....alegerea e langa tine, deci tu pari a dori o alegere in legatura cu relatia asta, iar cu biciul in capul tau, as spune ca te-ai decis la o ceartaCORECT 100% :good:

ce iti doresti : discutii despre copii, un barbat cunoscut tie de care te leaga o relatie, care visezi sa-ti aduca stabilitate si fericire si de la care ti-ai dori o veste legata de o logodna, dar care cred nu va sosi in noiembrie...cu vulpea langa, relatia asta are ceva fals, sau prietenul tau iti ascunde tradare, minciuna, falsitate. Posibil sa aiba inca pe cineva, o femeie de care nu stii si careia ar cam dori sa ii dea vesti de despartire...IARASI CORECT 100% :good: oricum ea e cam cu moralul la pamant, suparata, necajita si cred eu ca pe viitorul apropiat relatia se va sfarsi ptr ea.

completare la feedback
ptr prezent : suparare care te afecteaza mult... te gandesti si la finante CORECT

viitorul apropiat: cred ca vei primi o suma de bani in curand de la serviciu..am primit doar ca nu de la sv :hagirl: de asemenea, un barbat stabil in viata ta pe care il iubesti si care ti-a adus o relatie fericita (care dureaza de mult timp dar care e secreta) va primi vesti despre o ruptura, pierdere majora...pierderea asta te va face si pe tine nefericita mai repede e ruptura dintre noi care nu pot sa zic ca ma face sa ma simt prea grozav,,,,

vei lua o decizie luna care vine, o decizie buna, in urma unei vizite, sau iesire in societate cu barbatul cu care ai o relatie ascunsa....iesirea, intalnirea asta va fi una foarte placuta si iti va aduce multa fericire din punct de vedere sentimental...financiar insa, luna viitoare iti va reteza finantele
aici ... poate luna viit :grin:

:bye: pop

restul pe parcurs..... sar'na !! :cupa:
Ultima oară modificat 29 Noi 2010, 21:21 de către mica81, modificat 1 dată în total.

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 31 Oct 2010, 15:06

Aşe veşti din străinătate sau de departe clar dar nu ştiu cât de bune sunt, eu am darul de a mă complica şi văd trifoiul pe casa 36.
Oricum luna asta vei găsi rezolvarea ideală a unie probleme cu care te confrunţi de ceva timp.
Nu pot pricepe de ce tot văd că aştepţi ceva de la o instanţă judecătorească o hotărâre ceva.
O să mergi la o petrecere mare la care te vei simţi bine.
Eşti tristă din cauza partenerului, te gândeşti să-l schimbi sau să schimbi raportul în relaţie, poate pentru că el e instabil.
Cineva nu ăşi va îndeplini promisiunea pe care ţi-a făcut-o şi se va lăsa cu scandal, aş înclina să cred că o femeie, poate o prietenă care vei descoperi că nu îţi este chiar aşa prietenă.
Bani nu prea chiar deloc.
Cum stai cu ochii? ai cumva migrene din cauza lor?
Altceva nu pot zice, aştept decembrie să văd ce am nimerit :superstition:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 31 Oct 2010, 15:13

emma13 scrie:
Aşe veşti din străinătate sau de departe clar dar nu ştiu cât de bune sunt, eu am darul de a mă complica şi văd trifoiul pe casa 36.
Oricum luna asta vei găsi rezolvarea ideală a unie probleme cu care te confrunţi de ceva timp.POTI SA-MI SPUI CE FEL DE PROBLEMA? :unsure:
Nu pot pricepe de ce tot văd că aştepţi ceva de la o instanţă judecătorească o hotărâre ceva.ASTEPT FINALIZAREA DIVORTULUI - decizia definitiva care vine prin posta... :good: , pe de alta parte astept ceva vesti din 2 locuri unde mi-am depus CV-ul .. daca intra tot aici, nu stiu :pardon:
Eşti tristă din cauza partenerului, te gândeşti să-l schimbi sau să schimbi raportul în relaţie, poate pentru că el e instabil.DAAAAAA !!!
Cineva nu ăşi va îndeplini promisiunea pe care ţi-a făcut-o şi se va lăsa cu scandal, aş înclina să cred că o femeie, poate o prietenă care vei descoperi că nu îţi este chiar aşa prietenă.
Cum stai cu ochii? ai cumva migrene din cauza lor?momentan stau bine ... :grin:

merci frumos, revin cu detalii .... pe parcurs sau in decembrie :hagirl:

:cupa: :bye:

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 31 Oct 2010, 15:23

mica81 scrie:
emma13 scrie:
Oricum luna asta vei găsi rezolvarea ideală a unie probleme cu care te confrunţi de ceva timp.POTI SA-MI SPUI CE FEL DE PROBLEMA? :unsure: Singura carte la care pot raporta muntele ăla este inelul, cred că e vorba de terminarea divorţului
Nu pot pricepe de ce tot văd că aştepţi ceva de la o instanţă judecătorească o hotărâre ceva.ASTEPT FINALIZAREA DIVORTULUI - decizia definitiva care vine prin posta... :good: , pe de alta parte astept ceva vesti din 2 locuri unde mi-am depus CV-ul .. daca intra tot aici, nu stiu :pardon: Cred că e hotărârea, chiar dacă te gândeai la un loc de muncă în justişie, undeva e o combinaţie care spune ordin judecătoresc (carte + călăreţ) care nu are cum să se refere la CV
Eşti tristă din cauza partenerului, te gândeşti să-l schimbi sau să schimbi raportul în relaţie, poate pentru că el e instabil.DAAAAAA !!!
Cum stai cu ochii? ai cumva migrene din cauza lor?momentan stau bine ... :grin:

merci frumos, revin cu detalii .... pe parcurs sau in decembrie :hagirl:

:cupa: :bye:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 31 Oct 2010, 15:33

am inteles ! atunci daca rezolvarea problemei are ca baza inelul, e vb cu siguranta de relatia mea actuala ...! iar aici intervine ceea ce mi-ai spus :"Eşti tristă din cauza partenerului, te gândeşti să-l schimbi sau să schimbi raportul în relaţie, poate pentru că el e instabil" :)

pe partea cealalta, daca spui ca e clar ordin judecatoresc, inseamna fara indoiala - finalizarea divortului.

merci :giverose:

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 12 Noi 2010, 10:12

Imagine

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 12 Noi 2010, 10:36

-ce stiu : finalul a provocat sentimente de gelozie care conduc spre o schimbare neasteptata in bine.
-ce nu stiu : se simte singur, si ptr asta se bucura chiar si de cele mai mici semne de comunicare, atentie; toate astea íi ridica moralul... íi aduc zambetul.
-ce cu gandul nu gandesc: cu sufletul isi doreste o relatie serioasa insa ratiunea íi spune ca mai poate continua asa ... mici momente de bucurie provenite din scurte intalniri. Ptr asta sta si mediteaza asupra unei decizii....!
-pe curand : vesti de la el cu scopul unui nou inceput sentimental, posibil vazut prin prisma unei calatorii...
-pe viit : dupa o buna judecata (posibil sfatuit de o tertza persoana) sau dupa un raspuns pozitiv din partea unei persoane juridice ( bancher spre ex), ajunge la concluzia ca trebuie sa-mi ofere o calatorie "cadou" ... o vacanta, sau poate chiar o mutare, oricum calatoria are legatura cu o casa, dat fiind faptul ca, la clarificarea ptr -calatorie a iesit cartea -casa.
- surpriza : un castig..... ramane de vazut daca financiar sau sub alta forma :)

Închis