Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Închis
mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Re: mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Mesaj de mica81 » 29 Noi 2010, 23:29

Imagine

cand il voi intalnii : PASARILE
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

emma13
membru Club
Zodie: Rac

Mesaj de emma13 » 30 Noi 2010, 18:16

mica81 scrie:Imagine

cand il voi intalnii : PASARILE
Hai să mă risc numai să nu dai cu mouse-ul după mine :shock:
Aş îndrăzni să zic că îl cunoşti deja sau poate mai bine spus că îl ştii, că l-ai mai întâlnit chiar dacă nu l-ai reţinut, dar după o vreme o să afli că drumurile voastre s-au mai intersectat.
Stă departe de tine nu neapărat în altă ţară dar departe şi comunicarea va fi mai mutl scrisă mailuri, messenger, genul ăsta, dar va fi.
Este amabil, prietenos, sensibil, singuratic, foarte comunicativ cu unele informaţii dar îşi arată cu greu sentimentele, are studii şi se mândreşte cu asta, este "umblat" a călătorit mult şi îi place să călătorească, este un tip de succes, un supraviețuitor şi îi plac banii poate un pic prea mult.
Fizic sunt un pic confuză dar cred că sunt mai multe cărţi care îl arată brunet, cu ten mediu spre închis, cu păr bogat închis la culoare dar cu şuviţe mai deschise, ochi căprui poate cu ceva sclipiri verzi
Lucrează în domeniul comunicării, are legătură cu publicul,presă, industria divertismentului, un tip care scrie, care se exprimă şi aşa, este fie proprietarul firmei fie banii lui vin dintr-o profesie legată de talentele şi abilităţile lui: scriitor, contabil, avocat, consultant, medic, oricare din ele câtă vreme nu are statutul de angajat al cuiva, fie e porpriu stăpân fie are contracte de colaborare.
Relaţia pare să fie bună câine - cineva care te iubeşte şi te sprijină cu adevăra, o relaţie în care şi prietenia e la cote înalte, lună - legătură emoţională adâncă, soare - dragoste adevărată, scrisoare - bazată pe comunicare, femeie - relaţii bune
Despre păsări nu ştiu ce să zic cred că înseamnă luna octombrie, oricum eu am ceva probleme cu determinarea timpului
:flirt:
"Îndrăzneşte să te foloseşti de mintea ta"

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 30 Noi 2010, 19:43

ASA....SA INCERC SI EU... :hagirl:

Tipul tau este un tip intelectual , invatat, caruia ii place sa calatoreasca, cu o natura rece, detasat, rezervat, insa optimist din fire... materialist (banul este legea...ceva in genul)...de aici si putina superficialitate in comportamentul lui, stresat (cu ceva blocaje, obstacole) dar pe care aparent le lasa in spate ( ori se diminueaza, ori a trecut peste ele...)

in relatii apare ca un tip sensibil, devotat, loial in prietenie, (sau ar putea fi loial chiar tie...in acest caz ti-ar fi prieten fidel...si s-ar explica si de ce apari tu pe trecutul lui)....fie e un barbat ce are o afacere, fie e la departare de tine, fie ii place sa calatoreasca mult....pe tine te are pe trecut deci te cunoaste, mai mult, intre voi exista comunicare, iti da de stire, exista mesaje, vesti.....momentan insa tu il vezi mai mult ca pe un prieten instarit

Social... are multe cunostinte, e carismatic, apreciat intre prietenii lui (printre care se simte bine)

Fizic: are umerii lati si picioare subtiri...e tipul cu bustul robust, par saten-deschis, posibil de ochi verzi

Ce am mai putut eu sa vad in aceasta etalare este ca voi aveti sentimente unul ptr celalalt dar va aflati momentan intr-o faza negativa care inca nu s-a terminat, mai aveti de tras putin

in curand vei primi vesti de la el sau vei primi vesti despre o calatorie....cred totusi ca va fi o calatorie pe care o vei face cu el...
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 30 Noi 2010, 22:59

fetelor (emma & morethenme ) e acelasi barbat cu care sunt de 8 ani si cu care sunt intr-o criza f f urata (din partea mea am ajuns la dead line............) De ce spun asta ¿? PT ca doar daca v-as fi dat CV-ul lui ati fi putut sa-l descrieti atat de bine :lol: !!! FELICITARI !!! :good: :clapping: :clapping: :clapping:

am ramas socata, ce-i drept, ptr ca nu m-am gandit nici un moment la el cand am facut etalarea, pur si simplu mi-am lasat mintea in BLANC ! cand am vazut ce carti au iesit si cum sunt pozitionate, mi-am zis : OMG , tot un barbat strain ¿?¿ NOT AGAIN !!!
insa se pare ca e acelasi care mi-a facut zile fripte de-a lungul timpului..........

Oare chiar nu exista un ANTIDOT care sa ne elibereze once for all ?? Caci oricum ar fi, relatia asta nu are viitor ..... ( it's my stressing feeling ) :this:

Merci frumos la ambele... si revin cu restul de feedback DACA om trece si peste CRIZA asta... :shout: :shout: :shout:

****apropo de luna octombrie ca si timp (pasarile) atunci ne-am vazut ultima oara .... :dontknow: poate asta semnifica, sau poate ne mai vedem la anul in octombrie .... :lol:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 05 Dec 2010, 15:41

Imagine

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 05 Dec 2010, 15:51

Taierea : arata sf unui necaz; bucurie si succes dupa o perioada grea; energie.

sentimentele au fost bazate pe o relatie , relatie despendenta, in care emotiile au fost la cote inalte. Sunt inca legata emotional de aceasta, situatia asta tine de mult timp.... relatia fiind una cu bataie lunga; iar sentimentele mele sunt profunde, sincere. Pe viit imi fac griji ptr un mesaj care va venii din partea Cainelui..... fie ca imi doresc un mesaj care sa vorbeasca despre oficializarea relatiei,iar acesta nu va venii............; fie invers :dontknow: !
cert este ca voi primii un mesaj sentimental, care fie va alunga grijile/nelinistile, fie ca le va provoca :dontknow:

Concluzia: totul se invarte asupra unui mesaj sentimental din partea Cainelui, care se pare ca nu ma va lasa indiferenta...... ( acum ramane de vazut in ce sens :pardon: )

**** si totusi la o a doua privire aruncata asupra cartilor, este posibil sa arate o relatie ce tine de trecut, in care am fost puternic implicata.... si unde am avut parte de griji/ suferinta; iar Cainele sa fie un tip nou.... care va aparea in viata mea :hagirl: ***

alte pareri sunt binevenite ; chiar sunt curioasa de cum vedeti voi lucrurile :hagirl: :haha: :cupa:

Închis