Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Închis
mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Mesaj de mica81 » 15 Feb 2010, 22:59

yupi - youp , asta o iau ca pe o noua sansa la un nou inceput :hagirl: caci oricum in primul jurnal 2010 aveam unele greseli de organizare < sa zic > :grin:

Monolog sau Remember ( asta e ca si cum as vorbii singura... sau eu cu mine, :lol: :grin: ):

am observat la o etalare precedenta, facand interpretarea ei, si o posibila varianta pt viitor pe care nu am luat-o in calcul ( dar care mi-a ramas in minte ), crezand ca aberez eu cu ceea ce as vrea sa gandeasca respectiva pers, sau as vrea sa faca .... si nu ca ar putea fi asa in realitate, insa acum 2 zile mi-a fost confirmat de catre respectiva pers ca am avut dreptate.... adica mi-a spus ca gandeste sa faca exact ceea ce eu vazusem in carti ... :hagirl: si......... bineanteles ca am avut un shok :lol: ( like: damn, i'm good !!! :hahaha: :hahaha: )

ideea e ca, de acum in colo, chiar si cea mai banala varianta de interpretare a unei etalari, care la momentul respectiv ar putea sa-mi para ... ciudata, imposibila, etc ..., sa o iau in calcul pt ca niciodata nu sti de unde "sare iepurele " :grin: :clapping:

genul : varianta 1, varianta 2 .... :P chiar daca probabil o sa-mi consume mai mult timp si energie, imi poate fi de folos pt a deslusii mai bine cartile ... :search: ;)

Si astea fiind spuse, sper sa am un an 2010 fara prea multe esecuri .... :clapping: :yahoo: :ok: :grin:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Re: mica81 - jurnal 2010 (ll) :D

Mesaj de dorasilvana91 » 15 Feb 2010, 23:04

mica81 scrie:yupi - youp , asta o iau ca pe o noua sansa la un nou inceput :hagirl: caci oricum in primul jurnal 2010 aveam unele greseli de organizare < sa zic > :grin:

Monolog sau Remember ( asta e ca si cum as vorbii singura... sau eu cu mine, :lol: :grin: ):

am observat la o etalare precedenta, facand interpretarea ei, si o posibila varianta pt viitor pe care nu am luat-o in calcul ( dar care mi-a ramas in minte ), crezand ca aberez eu cu ceea ce as vrea sa gandeasca respectiva pers, sau as vrea sa faca .... si nu ca ar putea fi asa in realitate, insa acum 2 zile mi-a fost confirmat de catre respectiva pers ca am avut dreptate.... adica mi-a spus ca gandeste sa faca exact ceea ce eu vazusem in carti ... :hagirl: si......... bineanteles ca am avut un shok :lol: ( like: damn, i'm good !!! :hahaha: :hahaha: )

ideea e ca, de acum in colo, chiar si cea mai banala varianta de interpretare a unei etalari, care la momentul respectiv ar putea sa-mi para ... ciudata, imposibila, etc ..., sa o iau in calcul pt ca niciodata nu sti de unde "sare iepurele " :grin: :clapping:

genul : varianta 1, varianta 2 .... :P chiar daca probabil o sa-mi consume mai mult timp si energie, imi poate fi de folos pt a deslusii mai bine cartile ... :search: ;)

Si astea fiind spuse, sper sa am un an 2010 fara prea multe esecuri .... :clapping: :yahoo: :ok: :grin:
bravo..un inceput :clapping: asa am inceput si eu :yahoo:
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 15 Feb 2010, 23:08

hey, ma bucur sa te revad ! :giverose:

SUPER!! pai atunci sa ne fie de bine :drinks: :hagirl: sau mai bine ... :grin:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 15 Feb 2010, 23:19

mica81 scrie:hey, ma bucur sa te revad ! :giverose:

SUPER!! pai atunci sa ne fie de bine :drinks: :hagirl: sau mai bine ... :grin:
:ok: :good:

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 16 Feb 2010, 00:09

Imagine

Clarificare : am cerut ca si perioada de timp si a iesit Femeia ... :dontknow:

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 16 Feb 2010, 00:59

daca a iesit femeia..cred ca va depinde de tine :) ai numai carti frumoase..pardon,el are carti frumoase :P si cred ca va fi totul bine :)

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 16 Feb 2010, 01:36

mica81 scrie:Imagine

Clarificare : am cerut ca si perioada de timp si a iesit Femeia ... :dontknow:

se pare ca DA! in curand imi va da vesti scrise , vesti care ma vor lua prin surprindere, ceva legat de un loc public, acest loc fiind la departare ... o invitatie, care aduce cu ea si o schimbare...! invitatia/calatoria de care el va vorbii va trebuii facuta cu avionul.

imi va spune ca s-a decis asupra relatiei, ca are scopuri clare, fiind vorba despre o calatorie care in principiu, are de aface cu profesia,un transfer de job, lucru care-l va face sa aleaga si in plan sentimental. decizia/alegerea va venii in cira in 7 luni - toamna - septembrie .

intr-un plan mai apropiat se vede o veste despre calatorie in 7 saptamani ( de Paste ) ...
si va lua o decizie in plan Love.

<<<insa , mai tind sa cred ca nu va sti exact ce va vrea in privinta relatiei, ce alegere sa faca, pt ca va fi cu toane .... schimbator si visator .... :beee: >>>

***NOTA - Barbatul si Femeia ca perioada de timp, sunt echivalente cu un ciclu lunar -28zile - ***

si DA .... ai dreptate ... decizia imi va apartine .... :superstition:
merci din nou pt parere Dorasilvana :good:

Feedback la primele vesti ................. :P

dorasilvana91
membru Pro

Mesaj de dorasilvana91 » 16 Feb 2010, 10:03

n-am inteles niciodata cum sta treaba cu perioadele alea de timp :blush:

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 16 Feb 2010, 10:18

dorasilvana91 scrie:n-am inteles niciodata cum sta treaba cu perioadele alea de timp :blush:

:D a citit undeva ca Drumul ca si perioada de timp reprezinta 7 sapt. ( calculul se face din punct de vedere astrologic ( coincide cu semnul balantei, si alte cateva calcule ...). insa ma gandesc ca ar putea f bine totodata sa insemne si 7 luni ... undeva prin septembrie - ( martie pana in sept sunt 7 luni ) si totodata in septembrie incepe zodia balantei.
si am mai aflat ceva : Barbatul si Femeia ca si timp, semnifica un ciclu lunar = 28/29 de zile, B semnificand sf ciclului , iar F inceputul. ( si asta tot pe calcule astrologice e facuta: B 28 =2+8=10=1; F 29 = 2+9=11=2...)

avand in vedere ca Femeia este clarificatorul ca si timp, ma gandesc ca poate fi sf lui septembrie inceputul lui octombrie ... :hagirl:

mica81
membru Pro

Mesaj de mica81 » 16 Feb 2010, 10:30

am deschis eu un topic la "despre cartile lenormand" unde tot din informatiile luate de pe alt forum lenormand ( made in spain :D ) vorbeau pe forum despre posibila asociere a cartilor lenormand (36) cu saptamanile unui an (tot 36) si asocierea acestora cu fiecare zodie.
astfel pt o etalare strict cu 36 de carti ( etalare Liniara, deci facuta numai pe pozitiile cartilor, nu si pe corespondenta lor in case ), am putea vedea f clar in ce saptamana/luna/zodie s-ar intampla lucrul pe care il arata cartile.... :nyam:

acolo subiectul este f dezbatut, toate aceste supozitii fiind luate de catre Adminul respectiv din carti Lenormand, unele chiar f vechi luate din bibloteca nationala franceza, cum ar fi cartea lui Madame Lenormand aparuta in anul 1800 (daca am retinut eu bine :grin: )
cu ideea asta am deschis acel topic....gandindu-ma ca ne poate ajuta f mult in interpretarea unei etalari complete, insa vad ca la noi pe forum nu " a prins " :P

nu stiu daca te-am putut lamurii in leg cu timpul aratat de carti... sau mai rau te-am pus in ceatza .... :dontknow: :meeting: ?

Închis