Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Musette in 2010!

Închis
morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Re: Musette in 2010!

Mesaj de morethenme » 13 Iul 2010, 22:30

pana la verde nu imi zice musette ceva?..nu de alta da' devin albastra la propriu.... :lol: :lol: :lol:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

Musette
membru Pro
Zodie: Taur

Mesaj de Musette » 13 Iul 2010, 22:39

super morethenme, la soare ...e traba cu fostul...cumva sa interfereaza cel vechi cu cel nou, sau sper la cel vechi intr-o innoire a relatiei cu mine desi mi-ar conevi mai mult tipul recent cunoscut fiindca e mai bland.
primul, cel vechi, nu neaparat ca m-a tradat cu alta...a facut alte tampenii. :hagirl: :hagirl: :hagirl:

FEEDBACK
Musette

morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Mesaj de morethenme » 13 Iul 2010, 22:44

Musette scrie:super morethenme, la soare ...e traba cu fostul...cumva sa interfereaza cel vechi cu cel nou, sau sper la cel vechi intr-o innoire a relatiei cu mine desi mi-ar conevi mai mult tipul recent cunoscut fiindca e mai bland.
primul, cel vechi, nu neaparat ca m-a tradat cu alta...a facut alte tampenii. :hagirl: :hagirl: :hagirl:

FEEDBACK

nu cred ca soarele are legatura cu vechiul in realitate...eu vad asa...te gandesti la fostul cu melancolie...in mintea ta fericirea si implinirea a fost cu el...dar mai mult de melancolie nu vad nimic cu exul...mi se pare insa ca momentan clipele fericite si visarea ti le aduce cel nou....eu l-am luat pe cel nou ca fiind barbatul...cel putin mie asa mi se pare ca se leaga cartile...iar ca si caracteristica imediata a acestuia am luat cainele....cat despre exul mie mi se pare ca e ursul.... ;)
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 14 Iul 2010, 00:14

ati ametit etalarea asta de tot :shock: nu se mai intelege nimeni aici.
deci:
* ursu e tatal daca mai traieste, daca nu bunicul, unchiul sau cineva din neam, un barbat important pt cineva din familia ta
* sarpele este mama in etalarea asta
* "iubi" adica cel la care ii zici tu iubi si pt care ai intrebat, este barbatul. un tip caruia ii refuzi relatiile sexuale sau care nu iti place din acest punct de vedere. tipul asta ori are legatura cu locul tau de munca, ori are momentan ceva probleme (sau va avea in viitorul apropiat) la job si/sau cu banii, respectiv banca - imprumuturi, datorii etc. e ok, va mai fi ok, pana cand o sa descoperi ca te-a mintit si pe viitor nu vei fi cu el (opus munte). tipul este separat, dupa o relatie lunga, posibil chiar divortat si sa aiba un copil. posibil! tot el este cam schimbator, ii plac aventurile, ii place sa fie in centrul atentiei si cam schimba partenerele. clar nu se leaga la cap momentan
* tipul de pe net (ca ziceai de asta) este calaretul aici. iti cam place tipul, ti-a cam intrat la inima in sensul ca te gandesti la el, dar pe viitor nu iti va mai place. este prea posesiv si te va sufoca cumva
* va apare un altul! momentan nu il stii, nu ai cunostinta de el. apare dintr-o data la un drum. pentru inceput vor fi discutii taioase intre voi, il vei refuza, vor fi tachinari, dar incet iti va intra la suflet. ei, cu asta eu as zice ca ajungi la casatorie, dar ceva mai incolo. cand il cunosti? anul asta, la sfarsitul verii inceputul toamnei. pare ca sare din cercul tau de prieteni sau cineva din familie ti-l prezinta. un tip cu aspect tineresc, brunet grizonat, ochi caprui spre verzi sigur pe el, ii place sa se puna in evidenta, sa se aranjeze, ii plac aventurile de toate tipurile, e instabil in sensul ca mereu ar face ceva (iesiri, sport etc, nu ma refer la femei aici). cu el te vei casatori, vei avea un baiat dar as zice cam in 2-3 ani, nu mai repede.
momentan sarcina nu vad, casatorie nu decat o durere dupa alt barbat pe care cumva o lasi in spare. o relatie lunga care a produs durere

cam atat.
aaa...tipul de pe net e un cuceritor de felul lui, te cam abureste, dar la intalnire cred ca il vei mirosi ca intentiile lui sunt pur sexuale si atat.in plus nici nu pare atat de destept cat il duce mintea, e aburitor pe scurt

bafta :bye:

Musette scrie:Semnificator: Inelul
Taiere: Ancora si Biciul

Imagine

iubi e suparat rau cred ca cu cei 2 barbati din fata lui; tzine secret apropierea unui sfarsit care cred ca e legat de job; mai multe neplaceri din cauza unui sarpe; o calatorie nasoala despre care imi va zice; inima ce i-a fost inlacrimata sau chiar ii mai este...din cauza mea :good: fire deschisa dar are niste blocaje pt care va alege o perioada sa stea mai retras!?
daca el ar fi catzelul inseamna ca vine cu ganduri de realizare spre mine dar am impresia ca pe mine ma asteapta o noua relatie????

la mine... ma asteapta un drum...femeie-vapor, urmeaza sa merg la institutia de care tin, ca sa platesc niste taxe pesti-ancora-turn si acolo dau de-o magaritza... sarpele?
ce tot apare copil-barza sub barbat...vad asta cand la mine cand la el???
in c inimii si a inelului stau carti ok...nu prea am de ce sa imi fac griji deocamdata.
inima in c lunii....sentimente cam reci...cred si eu ca s-a prosus o rana si nu se prea vindeca, deoarece cineva a fost cam porc :lol:

ma mai uit...desi nu sunt leno punctul meu forte
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 14 Iul 2010, 00:15

Musette scrie:
Musette scrie:Semnificator: Inelul
Taiere: Ancora si Biciul

Imagine

ce bine daca etalarea asta s-ar interpreta singura :lol:

merci fetelor :hagirl:

si nu cumva apare altul...adica fericirea este cu altul sau cu unul din cei 2 :hagirl:
Musette

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 14 Iul 2010, 00:26

[quote="Dama de Trefla"]ati ametit etalarea asta de tot :shock: nu se mai intelege nimeni aici.
deci:
* ursu e tatal daca mai traieste, daca nu bunicul, unchiul sau cineva din neam, un barbat important pt cineva din familia ta
* sarpele este mama in etalarea asta
* "iubi" adica cel la care ii zici tu iubi si pt care ai intrebat, este barbatul. un tip caruia ii refuzi relatiile sexuale sau care nu iti place din acest punct de vedere. tipul asta ori are legatura cu locul tau de munca, ori are momentan ceva probleme (sau va avea in viitorul apropiat) la job si/sau cu banii, respectiv banca - imprumuturi, datorii etc. e ok, va mai fi ok, pana cand o sa descoperi ca te-a mintit si pe viitor nu vei fi cu el (opus munte). tipul este separat, dupa o relatie lunga, posibil chiar divortat si sa aiba un copil. posibil! tot el este cam schimbator, ii plac aventurile, ii place sa fie in centrul atentiei si cam schimba partenerele. clar nu se leaga la cap momentan
* tipul de pe net (ca ziceai de asta) este calaretul aici. iti cam place tipul, ti-a cam intrat la inima in sensul ca te gandesti la el, dar pe viitor nu iti va mai place. este prea posesiv si te va sufoca cumva
* va apare un altul! momentan nu il stii, nu ai cunostinta de el. apare dintr-o data la un drum. pentru inceput vor fi discutii taioase intre voi, il vei refuza, vor fi tachinari, dar incet iti va intra la suflet. ei, cu asta eu as zice ca ajungi la casatorie, dar ceva mai incolo. cand il cunosti? anul asta, la sfarsitul verii inceputul toamnei. pare ca sare din cercul tau de prieteni sau cineva din familie ti-l prezinta. un tip cu aspect tineresc, brunet grizonat, ochi caprui spre verzi sigur pe el, ii place sa se puna in evidenta, sa se aranjeze, ii plac aventurile de toate tipurile, e instabil in sensul ca mereu ar face ceva (iesiri, sport etc, nu ma refer la femei aici). cu el te vei casatori, vei avea un baiat dar as zice cam in 2-3 ani, nu mai repede.
momentan sarcina nu vad, casatorie nu decat o durere dupa alt barbat pe care cumva o lasi in spare. o relatie lunga care a produs durere

cam atat.
aaa...tipul de pe net e un cuceritor de felul lui, te cam abureste, dar la intalnire cred ca il vei mirosi ca intentiile lui sunt pur sexuale si atat.in plus nici nu pare atat de destept cat il duce mintea, e aburitor pe scurt

bafta :bye:

WOOOAWWW...ce bine le-ai zis ursul banui cine e , mam o stiu :grin: , fostul da tarcoale dar "spala varza" si cred ca asa e cu multe, cel cu care vb pe net, de fapt noi ne stim din realitate, intr-adevar e un tip de cuceritor cu o mutra de pisicutza...dar de el mi s-a mai zis ca se vede ca ar fi fost insurat... despre fostul nu, este exclus sa fi fost insurat si cu copii k ne cunoastem familile...dar nu stiu poate unul din ei e tata si se da flacau. :lol:

Doamne ajuta...sper sa apara cel cu casatoria ca mi s-a acrit...abia astept sfarsitul verii sa vad daca imi apare. Dama de trefla, de ce zici ca e grizonat, e asa mosh??? :shock:

saru'mana Dama de Trefla, abia astept sa va anunt ca l-am cunoscut pe cel mult asteptat pt casatorie. :hagirl: :hagirl: :hagirl:
Ultima oară modificat 14 Iul 2010, 00:30 de către Musette, modificat 1 dată în total.
Musette

Dama de Trefla
Pirandó
Zodie: Sagetator

Mesaj de Dama de Trefla » 14 Iul 2010, 00:28

un barbat la 35 nu e mos musette. e numai bun. nici tu nu mai esti pustoaica de liceu ;)
cam 35 are as zice eu
Ieri este istorie.....Maine este mister...

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 14 Iul 2010, 00:29

ok...e bun...crezusem ca e de varsta lui Irinel :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Musette

alexdyana
membru Pro
Zodie: Scorpion

Mesaj de alexdyana » 14 Iul 2010, 07:38

Noroc de Dama noastra ca mai ridica ceata :hagirl:

Musette
membru Pro

Mesaj de Musette » 14 Iul 2010, 11:47

Poate in octombrie merg la sf. Parachiva si daca apare acela de care zice...inseamna ca voi avea ce sarbatorii cu ea. :yahoo:
Musette

Închis