Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

morethenme 2010

Închis
morethenme
membru Pro
Zodie: Fecioara

Re: morethenme 2010

Mesaj de morethenme » 01 Dec 2010, 20:50

morethenme scrie:nu stiu ce am facut... :blush: ...am vrut sa scriu si cred ca am modificat postul... :blush:

repostez etalarea.....am intrebat de casatorie...daca ma voi casatori candva si daca va fi din dragoste....

Imagine

Descrierea de mai sus este ptr aceasta etalare... :blush:
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 06 Dec 2010, 22:19

Imagine
And now here is my secret, a very simple secret; it is only with the heart that one can see rightly, what is essential is invisible to the eye. (Antoine de Saint -Exupery)

dorasilvana91
membru Pro
Zodie: Leu

Mesaj de dorasilvana91 » 06 Dec 2010, 22:40

morethenme scrie:Imagine
eu vad o relatie dar undeva pe trecut si e rupta..asta stii si tu.
am impresia ca pe viitor va deveni foarte importanta pentru tine,familia si locul de munca.posibil sa apara un tip,blond,cu ochii verzi langa care o sa ai o relatie stabila..nu sunt sigura..mai asteapta alte pareri :hagirl:
ce nu poti face azi nu lasa pe maine,lasa pe poimaine

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 06 Dec 2010, 23:03

dorasilvana91 scrie:
am impresia ca pe viitor va deveni foarte importanta pentru tine,familia si locul de munca.posibil sa apara un tip,blond,cu ochii verzi langa care o sa ai o relatie stabila..nu sunt sigura..mai asteapta alte pareri :hagirl:
multzu piticot ptr parerea ta.... :giverose:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 01 Ian 2011, 13:51

morethenme scrie:
dorasilvana91 scrie:
multzu piticot ptr parerea ta.... :giverose:
intradevar luna decembrie a fost o luna dedicata familiei si locului de munca....fara alte evenimente majore...cineva nou insa....ca de obicei...nu a aparut... :bye:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 05 Ian 2011, 22:49

emma13 scrie:
Scrisesem jumătate şi atrebuit să plec l-am salvat şi nu ştiu unde deci tre s-o iau de la cap
Pentru că am primit cartea lui Treppner zic să-i dăm o şansă pentru etalarea cu 9 cărţi fără semnificator
Deci problema esenţială luna asta sunt discuţiile, certurile, grijile, controverseleasta a cam fost...
Prima grupă casă munte bici drum călăreţ
Sunt probleme care ţin de casă, de familie pe care tu vrei să le discuţi dar orice discuţie e blocată şi se folosesc tot felul de scuze pentru asta, până la urmă vei reveni pe cursul corect al acţiunii adică vei reuşi să discuţi nu neapărat să şi lămureşti problema care te preocupă.ba de data asta a fost o cearta urata in urma careia s-a facut totul cum am spus eu... ;)
A doua grupă de cărţi şoarece buchet barză sicriu
O bucurie care se transformă în pierdere parcă ai plănui o vizită sau o excursie, o vacanţă ceva plăcut oricum şi schimbarea asta va fi anulată, planurile contramandatea fost calatoria si a fost chiar placuta
Acum fără Treppner pe principiul "interpretare după ureche"
La ce te gândeşti casă şoarece munte
Te preocupă casa, o eventuală defecţiune a ei, ceva care să necesite reparaţii şi te gândeşti că se va rezolva cu bine da
Situaţia acum buchet bici barză
o să primeşti felicitări, ceva în legătură cu gimnastica, yoga ceva de genul ăsta, dacă mă uit la cărţile din jur pentru informaţii în plus văd şi o asistentă medicală şi un club de gimnastică, o sală asta nu
Fie ţie şi s-a recomandat să faci mişcare şi te apuci de treabă motiv pentru care eşti felicitată de asistenta care se ocupă de tine, fie tu însăţi eşti acea asistentă şi te descurci foarte bine în ceea ce faci nici una dintre ele
Bici barză înseamnă discuţii care duc la schimbări, despre schimbări nu ştiu ce să zic încă aştept feedback-ul la o etalare a mea cu combinaţia asta, discuţii vor fi sigur dar nu ştiu dacă vor produce schimbarea, iar prin discuţii nu înţeleg ceartă ci conversaţieau fost si certuri
Cum va evolua drum sicriu călăreţ
Ai o alegere în faţă, drumul pe care mergeai a ajuns într-un punct mort şi trebuie să schimbi ceva, o atitudine, un mod de viaţă, o vei face pentru că sicriul e sfârşitul unui ciclu de viață şi în combinaţie cu călăreţul arată începutul unuia nouasta nu stiu...nu simt nimic schimbat...desi nu prea simt nimic in perioada asta
Pe coloane ( fiind o etalare pentru o lună n-am idei dacă e ci trecut prezent viitor sau toate se petrec în luna urmărită)
Trecut casă, buchet, drum
O petrecere acasă, a ta sau nu, dar în casa cuiva, nu într-un spaţiu public, ai căutat drumuri alternative la ceea ce faci de obicei da...au fost petreceri chiar mai multe..
Prezent şoarece bici sicriu
Şoarecele e în casa trifoiului îţi simţi norocul blocat, ai pierdut contactul cu oamenii, te-ai însingurat sau nu eşti capabilă să găseşti o anumită persoană. Eşti fără cuvinte, nu ai chef de comunicare sunt cam apatica
Viitor munte, barză, călăreţ
Schimbările sunt blocate o vreme după care vei începe din nou să mergi dar va fo un mers înainte şi înapoi încă nu eşti pe calea unei evoluţii drepte înainte.
Şi extrapolând la maxim cărţile aş zice şi că te gândeşti al o excursie în natură, la munte dar nu te văd şi făcând călătoria asta
nu m-ai fi vazand tu facand-o, dar eu am facut-o ... :hagirl:

merci mult ptr parerea ta...ai nimerit multe... :good:

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 13 Ian 2011, 00:08

Imagine

:blush: .

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 22 Ian 2011, 18:59

morethenme scrie:
mica81 scrie:

pe linia centrala as zice ca esti un pic agitata in legatura cu finantele... ai 2 optiuni si ti-e teama, ai indoieli, griji in privinta ambelor as spune.
tot legat de finante, astepti niste vesti care includ o schimbare...,pt asta iti faci multe vise frumoase, ai sperante ...! vei avea o discutie in contradictoriu cu barbatul "casa" in public sau despre un teren/ceva imobiliar posibil. nu stiu ce-ti va spune, dar te va intrista si-ti va cam spulbera sperantele....posibil sa mai ai de asteptat pana la iarna... sau daca cartile arata un termen mai indelungat, toate astea se vor intampla la iarna...

Mica draga ai feedback total...pana la partea cu iarna...nu stiu sigur daca pana atunci tre sa astept dar te voi anunta dac va fi asa in legatura cu terenul.....pupici si ms mult, mult....

Mica...acum am recitit aceasta etalare si ai feedback pentru ceea ce ai scris...intradevar iarna aceasta am primit un ajutor financiar consistent din partea unui barbat...desi demersurile au fost incepute in toamna doar in decembrie s-au concretizat...felicitari!..... :good:

mica81
membru Pro
Zodie: Berbec

Mesaj de mica81 » 22 Ian 2011, 23:18

sarumana ! :cupa: :hagirl:
feelings are'nt optional, they are just there ! what you do once you recognize them it's another matter...

morethenme
membru Pro

Mesaj de morethenme » 19 Aug 2011, 20:16

Dama de Trefla scrie:
morethenme scrie:today is my birthday!!!...so.... :grin:

Imagine

:hagirl:
La multi ani!
Anul ce vine se anunta cel putin interesant pentru tine. Vei fi foarte nelinistita, incerta in actiuni, gandire si atitudine, dar cumva vei cauta sa te stabilizezi. Cei din jurul tau te vor percepe cumva instabila emotional dar vei incerca sa le dovedesti, atat lor dar mai presus tie insuti, ca te stabilizezi, ca esti o persoana pe care se poate pune baza. Iti cauti linistea, locul in care sa te simti acasa. Atat loc fizic, dar mai presus de asta linistea din sufletul tau, linistea inimii tale.
Vei fi comunicativa si toate reusitele vor fi datorate puterii tale de convingere. Vor veni momente cand explodezi si impulsivitatea datorata nesigurantei va iesi la iveala, dar imediat te vei redresa (fata de ceilalti) si iti schimbi comportamentul. Acesta cred ca va fi scopul acestui an din punct de vedere al personalitatii: sa recastigi increderea in tine si in ceilalti, sa dai dovada de maturitate si siguranta.
Tu singura trebuie sa stii ca detii cheia vietii si alegi calea pe care trebuie sa o iei. Trebuie sa decizi, sa actionezi fizic nu doar la nivel mental, pe scurt sa transformi planurile in actiuni. Mai trebuie sa intelegi prin experientele care ti se vor da ca nimic nu este intamplator si ca din toate ai ceva de invatat, atat cele rele cat si cele bune. Trebuie sa te apropii de spiritualitate si sa stii ca acolo sus este cineva care iti da semne sa le spun plastic, indirect te indruma spre calea unde va trebui sa ajungi. Raspunsurile sunt in inima ta, trebuie sa le asculti doar sis a vezi cu ochii sufletului ceea ce ti se arata.
Esti constienta sau simti ca esti la inceput de drum in ceea ce priveste viata si experientele date de ea, ai puterea de a merge mai departe desi uneori te simti singura, fara nici un ajutor. E doar o aparenta se pare, ai persoane care te sustin foarte mult si in care te poti baza in intregime.
Cel mai mare lucru realizabil in urmatorul an va fi o noua poveste de dragoste, o noua sansa ii care vei simti sa iubesti cu adevarat, o relatie in care vei creste emotional si vei ajunge sa atingi fericirea. Vei reusi sa iti gasesti linistea pe care o cauti atat de mult
O schimbare majora pentru tine care vine in acest an. Schimbare in atitudine radical, dintr-o data vei vedea viata cu alti ochi, vei prinde aripi si vei simti ca da, ai ajuns acolo unde vroiai din toate punctele de vedere.
Eu cred ca va fi un an in care vei pune accent preponderant pe latura emotionala/sentimental, linistea sufletului, mai putin pe bani si job. Destinul isi urmeaza cursul si iti va da ceea ce cauti, dar numai daca vei merge pe drumul care ti se arata.
Un an frumos din punctul meu de vedere, cu multe realizari la nivel psihic si emotional.
Am interpretat doar etalarea, nimic altceva! Parerea mea e prea putin importanta aici. La multi ani inca o data cu multa sanatate, fericire si impliniri.
Iata ca a venit vremea sa dau feedback ptr etalarea de anul trecut ...ceea ce e in rosu e adevarat...a fost un an in care am trait intens, in care am trecut de la stari de optimism la cele de pesimism si m-am ridicat din nou....dar a fost si un an care sentimental nu a adus decat mi multe dezamagiri, cu care insa am invatat sa traiesc si pe care am invatat sa le accept....multumesc Tania.... :giverose:

Închis