Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

ajutor ,,,,va rog,poate cineva sa faca interpretarea acestei

Discuta despre etalari specifice folosite in Lenormand. Aceste etalari nu pot fi folosite in cadrul altei metode, din diferite motive.
lumininita
membru Club
Zodie: Pesti

Re: ajutor ,,,,va rog,poate cineva sa faca interpretarea acestei

Mesaj de lumininita » 30 Apr 2011, 11:31

fara cuvinte , jupiter . multumim de informati le-am citit e complicat dar bune am sa-mi fac si eu etalarea de 9 carti atunci dar inca ceva la etalarea de 3*9 nu trebuie sa facem taiere ???????????? te intreb aicea deoarece poate intrebarea mea ajuta si pe alti multumesc mult

jupyter03
membru
Zodie: Berbec

Mesaj de jupyter03 » 30 Apr 2011, 11:37

lumininita scrie:fara cuvinte , jupiter . multumim de informati le-am citit e complicat dar bune am sa-mi fac si eu etalarea de 9 carti atunci dar inca ceva la etalarea de 3*9 nu trebuie sa facem taiere ???????????? te intreb aicea deoarece poate intrebarea mea ajuta si pe alti multumesc mult

Luminita, taierea o poti aplica la toate metodele de etalare, inclusiv tarot;
te poate ajuta sa vezi si o latura ascunsa a etalarii tale, sau ,,factorii principali,, dar, de importanta maxima este tot ,,intrebarea, sensul rostul gandirii noastre,, catre ce tindem, ce dorim sa rezolvam si sa aflam, in cuvinte simple, ( ex. daca gandurile sunt complexe cu privire la,,subiectul,, nostru in etalare, sa fi convinsa ca si raspunsul va fi pe masura de complicat) :)

ada321
membru
Zodie: Varsator

Mesaj de ada321 » 16 Iul 2011, 09:42

:good:
jupyter03 scrie:
lumininita scrie:fara cuvinte , jupiter . multumim de informati le-am citit e complicat dar bune am sa-mi fac si eu etalarea de 9 carti atunci dar inca ceva la etalarea de 3*9 nu trebuie sa facem taiere ???????????? te intreb aicea deoarece poate intrebarea mea ajuta si pe alti multumesc mult

Luminita, taierea o poti aplica la toate metodele de etalare, inclusiv tarot;
te poate ajuta sa vezi si o latura ascunsa a etalarii tale, sau ,,factorii principali,, dar, de importanta maxima este tot ,,intrebarea, sensul rostul gandirii noastre,, catre ce tindem, ce dorim sa rezolvam si sa aflam, in cuvinte simple, ( ex. daca gandurile sunt complexe cu privire la,,subiectul,, nostru in etalare, sa fi convinsa ca si raspunsul va fi pe masura de complicat) :)

:good: :good: :good: :good:

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Re: ajutor ,,,,va rog,poate cineva sa faca interpretarea ace

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 17 Oct 2015, 16:38

Ma uit cu stupoare dar si cu mirare,si cu vorba aceea ,,nu imi vine sa cred,, la aceasta descriere a unei etalari de 9 carti,din pacate poza am sters o demult din colectia mea,daca ma uit atent posibil sa o pot reface suta la suta ,,dar nu aceasta este intentia mea.Vreau sa spun ca etalarea s a adeverit 100 %,,a inceput sa se implineasca cele spuse de mine in etalarea din 2011 abia in 2013,si continua si pana in prezent copac inel boala cronica ,vulpe copac ,diagnostic gresit ,adevarat.Vapor turn strainatate,adevarat.Sunt uimita dar in acelasi timp fericita ,,pot spune cu adevarat CARTILE NU MINT;ELE SPUN ADEVARUL orice etalare are un timp de implinire destul de lung iata ,la mine o etalare de 9 carti s a implinit dupa 2 ani de la etalare,deci consider ca inainte de a face o etalare ,mica sau mare de 36 de carti trebuie sa spunem si perioada de timp pentru care vrem etalarea ESTE UN FEED BACK TOTAL PENTRU ACEASTA ETALARE.
Good job with cards,they practically read theamselves.

Scrie răspuns