Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ajutati-ma cu o interpretare. VA ROG!

Discuta despre etalari specifice folosite in Lenormand. Aceste etalari nu pot fi folosite in cadrul altei metode, din diferite motive.
Scrie răspuns
andalascu
Zodie: Berbec

Ajutati-ma cu o interpretare. VA ROG!

Mesaj de andalascu » 11 Noi 2015, 12:45

Am optat pentru aceasta etalare- crucea celtica . Imi caut un job, sunt vremuri grele, stau foooarte prost la capitolul finante, dar si in alte aspecte. Aper la o imbunatatire, asa ca am apelat la cartile lenormand. Nu prea stiu sa interpretez, poate ma puteti ajuta. Multumesc mult. Anda

Imagine

andalascu

Re: Ajutati-ma cu o interpretare. VA ROG!

Mesaj de andalascu » 11 Noi 2015, 12:50

Detalii despre etalare> crucea celtica, lenormand

Semnificator: Femeia
Taiere: Cartea si Ursul

Despre ce este vorba> Barza
Ce se adauga>Trifoiul
Ce simti> Crucea
Ce a dus la aceasta situatie:>Copilul
Ce cunosti> Pasarile
Cum va continua> Calaretul
Asa vezi tu lucrurile> Turnul
Asa le vad ceilalti> Cheia
Sperantele si temerile tale > Cartea
Rezultat> Soarele

Damadeverde
membru
Zodie: Sagetator

Mesaj de Damadeverde » 28 Noi 2015, 11:16

Tairea:carte+urs= ai secrete cu privire la bani in actuala ta realtie. Ascuzi niste bani sau cineva iti ascunde niste bani.
carte+urs=mai inseamna si contabilitate, finante. Lucrezi poate in domeniu sau iti vei gasi ceva in legatura cu acest domeniu
La semnificator ai pus femeia, desi intrebarea era legata de job...cartile iti raspund in functie de felul in care intrebi. Nu toate raspunsurile din etalarea ta vorbesc despre serviciu, civorbesc despre tine

Despre ce este vorba> Barza
Barza=schimbare
Ce se adauga>Trifoiul
trifoiul=noroc
Ce a dus la aceasta situatie:>Copilul
un copil sau un barbat tanar, imatur. Din asta esti in aceasta situatie.
Ce cunosti> Pasarile
pasari=indecizie, instabilitate, griji, probleme....cam cu asta te confrunti acum
Cum va continua> Calaretul
calaretul iti va aduce o veste cu privire la un interviu recent.Vei primi un raspuns care poate fi DA sau NU. Sau pur si simplu vei afla niste vesti neasteptate. Nu vad imaginea ca sa stiu exact ce carti erau langa calaret. Incearca sa te uiti si tu dupa ce citesti mesajul asta si sa vezi daca in dreapta calaretului sau deasupra lui sunt carti cu valoare pozitiva.
Asa vezi tu lucrurile> Turnul
Esti o persoana discreta, ambitioasa, mizezi pe siguranta si stabilitate. Vrei un job care sa te ajute sa avansezi si sa-ti ofere un venit lunar sigur. Esti cumva capricorn sau berbec?
Asa le vad ceilalti> Cheia
cheia aduce ideea de rezolvare, solutionare. Deci ceilalti sunt convinsi ca te vei descurca
Sperantele si temerile tale > Cartea
ai studii? Speri ca te vor ajuta....
Cartea mai inseamna si screte...ai secrete sau iti vor fi dezvaluite secrete....depinde totul de cartile din jur!
Succes!
,,Anche quando non ci sei, io mi giro a cercarti`` (G.A.)

andalascu

Mesaj de andalascu » 02 Dec 2015, 12:39

Multumesc mult! Da, sunt in zodia Berbec. Am si ceva studii. ;) Zi faina!

Scrie răspuns