Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

voi reusi sa-mi gasesc un serviciu?

Discuta despre etalari specifice folosite in Lenormand. Aceste etalari nu pot fi folosite in cadrul altei metode, din diferite motive.
Scrie răspuns
mara1970
Zodie: Rac

voi reusi sa-mi gasesc un serviciu?

Mesaj de mara1970 » 21 Mai 2012, 11:58

Buna ziua dragi "colegi"...am tot incercat singura sa gasesc anumite solutii dezlegand enigma cartilor si nu am reusit mare lucru... as dori o interpretare cat mai clara a ceea ce ma intereseaza pe mine. Poate va rapesc putin din timpul vostru, dar as vrea ca intrebarea mea sa aiba un raspuns. Etalez mai jos combinatia cartilor, cu mentiunea ca am ales etalarea zilnica cu 7 carti, cu semnificator Turnul, iar la taiere au fost Femeia si Sicriul.
Etalarea arata astfel:
24 Inima
33 Cheia 5 Copacul 6 Norii
7 Sarpe 30 Crin 32 Luna

Va urez o zi cat mai placuta si tot respectul pentru voi.

Arhanghelul Mihail
membru Club
Zodie: Sagetator

Re: voi reusi sa-mi gasesc un serviciu?

Mesaj de Arhanghelul Mihail » 06 Iun 2012, 14:29

pentru etalarea liniara banuiesc ca ,cartile erau asa puse
inima.....cheie.....copac...norii...sarpe...crin ....luna
cartile acestea spun doar ca ,momentan ai probleme in rezolvarea unui lucru drag tie,inima cheie,posibil asre de a face si cu familia,copac,si sanatatea,,ai avusau vei avea tendinte depresive,suparare,,crin luna spune de melancolie,si,de un rezultat favorabil intr un studiu sau un dezacord,ca periada de timp,nu asi putea sa spun sigur dar probabil crinii si luna dau raspunsul,crini inseamna iarna ,si luna se refera chiar la cicclul lunar,pentru tine tind sa cred ca familia este importanta,ai fost influentata de familie sa ti alegi profesia ?Ai vrut altceva dar ai ascultat de mamata?Uneori ai tendinta sa te simti criticata ,cu toatea ca nu esti criticata, Cred ca spun doar prostii te rog sa ma corectezi cu un feed back,
Good job with cards,they practically read theamselves.

Scrie răspuns