Pentru etalări online se poate folosi siteul http://mihneafiran.ro. :)

Ce zodie esti?

Scrie cateva cuvinte despre tine, o scurta caracterizare, asa cum te vezi tu. Spune-ne zodia ta, eventual si Ascendentul. Aici trebuie sa fie primul tau mesaj.
Reguli forum
Scrie aici o scurta caracterizare a ta. Este de ajutor daca treci si data nasterii, eventual localitatea si ora, daca o stii.
Scrie răspuns

Ce zodie esti?

Berbec
40
7%
Taur
30
6%
Gemeni
38
7%
Rac
44
8%
Leu
43
8%
Fecioara
64
12%
Balanta
41
8%
Scorpion
59
11%
Sagetator
53
10%
Capricorn
38
7%
Varsator
43
8%
Pesti
50
9%

Voturi totale: 543

jr_fairy
Licorna
Zodie: Capricorn

Re: Ce zodie esti?

Mesaj de jr_fairy » 10 Ian 2010, 12:21

licurici100 scrie:Da ,asa se spune dar difera de la individ la individ, Ma consider cu o steluta in frunte pentru ca sunt realista si cu picioarele pe pamant si cu capul pe gat :hahaha: deoarece nu visez cum fac altii, am intuitie extraordinara care nu da gres. :cupa:
Si esti Varsator?? :hagirl:
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

licurici100
membru
Zodie: Varsator

Mesaj de licurici100 » 10 Ian 2010, 12:44

jr_fairy scrie:
licurici100 scrie:Da ,asa se spune dar difera de la individ la individ, Ma consider cu o steluta in frunte pentru ca sunt realista si cu picioarele pe pamant si cu capul pe gat :hahaha: deoarece nu visez cum fac altii, am intuitie extraordinara care nu da gres. :cupa:
Si esti Varsator?? :hagirl:
:pardon: :P :clapping: :hahaha:

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 10 Ian 2010, 14:29

Pai, eu nu stiu ca Varsatorii sa fie foarte realisti, dimpotriva. :)
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

licurici100
membru

Mesaj de licurici100 » 10 Ian 2010, 15:32

jr_fairy scrie:Pai, eu nu stiu ca Varsatorii sa fie foarte realisti, dimpotriva. :)
Stii rau. Eu nu visez . Iar de la pesimism la realism nu-i decat un pic. Fata de altii care au impresia ca tot ce zboara se mananca :haha: Dar cati varsatori ai intalnit? cu ce ascendent? :shock: al meu e in scorpion. :hahaha: De aceia am zis ca depinde de multe aspecte , nu poti generaliza :grin:

jr_fairy
Licorna

Mesaj de jr_fairy » 10 Ian 2010, 15:47

Consider ca nu poti afirma atat de abrupt ca as sti ceva rau sau bine. Apoi, pesimismul nu are de a face cu realismul.
Eu am vorbit tinand seama de aspectele teoretice pe care le-am citit despre zodii, bine-nteles avand in minte si persoane cunoscute in aceasta zodie.
"auzeam în soapta
murmur de copite
zbateri de arípe
nemarturisite
urmaream în taina
lacrima din geana"...

licurici100
membru

Mesaj de licurici100 » 10 Ian 2010, 19:56

jr_fairy scrie:Consider ca nu poti afirma atat de abrupt ca as sti ceva rau sau bine. Apoi, pesimismul nu are de a face cu realismul.
Eu am vorbit tinand seama de aspectele teoretice pe care le-am citit despre zodii, bine-nteles avand in minte si persoane cunoscute in aceasta zodie.
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :pardon: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop: :stop:

dragos florica
Zodie: Taur

Mesaj de dragos florica » 06 Mar 2010, 22:51

TAUR

spera

Mesaj de spera » 16 Aug 2010, 22:22

Buna seara tuturor! Sunt foarte incantata sa va intalnesc aici si mai ales de acest site care mi se pare fantastic...sper sa ma ajutati si pe mine sa interpretez tarotul Lenormand si Gipsy, Art deco...etc. Sunt nascuta in zodia Varsatorului, cu ascendent zice-se in fecioara sau leu...ceva de genul asta ....am inteles ca sunt la granita dintre ele...daca ma poate ajuta cineva de aici sa ma lamuresc si eu in sensul asta sau mai ales cum sa aflu cu exactitate ora nasterii mele...
Simt ca sunt un varsatoare veritabila, sunt foarte pasionata de ghicit in carti, astrologie si de tot ce tine de aflarea viitorului..altceva daca doriti sa mai stiti despre mine astept intrebari...
O seara buna tuturor si numai bine va doresc!

Ady80
membru
Zodie: Sagetator

Mesaj de Ady80 » 05 Oct 2010, 12:54

Eu sunt o sagetatoare veritbila...Imi pare bine ca v-am gasit. Sper sa ma simt bine aici cu voi. :)

blackswan

Mesaj de blackswan » 06 Oct 2010, 15:29

varsator cu ascendent in gemeni..(.mai aeriana de atat chiar ca nu se poate) :yahoo: .prea relista uneori :cool: si visatoare :secret: in general totusi cand stii sa imbini cele 2 e posibil sa ai parte de multe surprize placute in viata...ma rog asta am observat eu :P
, , RECUNOASTE CEEA CE POTI SA VEZI:SI CEEA CE ITI ESTE ASCUNS VA DEVENI CLAR."

Scrie răspuns